Skocz do zawartości

POMOCY z samplowaniem-artefakty!


masart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Nie mam pojęcia jak ustawić parametry w Brazilu aby to wysamplować, próbowałem już setki ustawień i nie mogę się pozbyć tych artefaktów. Podobne przypadki był poruszane, ale pytam bo może mi ktoś pomoże, muszę to dzisiaj skończyć.

Oczywiście wiem, że będą

 

 

potrzebne dodatkowe informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To wina fotonów chyba... pobaw się ustawieniami, coś z nimi jest nie tak, spróbuj też zwiększyć sampling obrazka... Fotek by sie przydal - on ma czuja do bledow ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aleksander i M@Ti, przeczytałem 1/2 postów i tutków z tego forum, wyciągnąłęm średnią z tego co dla kogo było najważniejsze, do tego jeszcze dzień testów i jakoś sobie poradziłem choć efekt wcale mnie nie satysfakcjonuje. Ogrom wiedzy którą muszę zdobyć mnie przytłacza i przytłaczac będzie bardziej wmiare szperania po forum. Na początek muszę ugryżć GI z mat UtilityBrazila, z czym co się je. M@Ti myślę, że dawanie prnt screen nie ma większego sensu bo parametry zmieniałem chyba tyle razy ile fotonów w mojej scenia, ale mam pytanko do Ciebie. W innych postach obiecałeś, że umieścisz 2 tutki (czyli SSS i part2 do fotonów FotoAsa) czy to na Twojej stronie cZy na ftp-ie, licze na link. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutorial o sss idzie swietnie, ale druga czesc o fotonach - martwy link

pisze tu zeby nie zasmiecac przyklejonego topica

 

edit: ok, chyba po prostu pospieszylem sie ze sprawdzaniem linkow (zla strefa czasowa w ustawieniach profilu - sadzilem ze posty leza na forum dluzej ;)

 

wielkie dzieki za udostepnienie

po dniu dlubania w brazil, nie majac pojecia co wlasciwie zmieniac pierwszy tutorial fotonAsa dal mi ogolne pojecie co zmieniac i jak eliminowac bledy; nie moge doczekac sie cz. 2giej;

 

a sss to jest kolejna rzecz ktora chcialem rozgryzac (zapewne zaoszczedziles sobie kilku meczacych pytan mati ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tutek Fotka też wrzucę... chociaż jest do pobrania w innym mscu, z tego co się orientuję :) Ale to już nie dziś.. spiaaacy jestem :)

 

A co do linka - był martwy bo mi się literówka zrobiła.. a pliczek sam w sobie też do końca nie był na serwie.. teraz już wszystko powinno działać OK, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności