Skocz do zawartości

Wybór CPU (S2011 vs S1150)


Idaho86

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku się przywitam.

I zacznę od samego początku.

Od niedawna pracuje w 3D. Muszę złożyć sobie zestaw do tego celu (Sketchup+V-Ray, Blender, w przyszłość 3DS Max), a także do grafiki 2D i codziennych zastosowań (praca biurowa, multimedia, gry). Słowem ma to być zestaw uniwersalny. Do zastosowań domowych, zdolny też poradzić sobie w miarę dobrze z renderowaniem 3D.

Z obiegu odnośnie sprzętu wypadłem jakiś czas temu i nie jestem na bieżąco. Czytałem trochę o tym, próbując nadrobić zaległości, ale ciągle pozostaje dylemat odnośnie tego co wybrać. Główny problem dotyczy tego w którą stronę iść jeśli o CPU chodzi. Wybrałem dwa: i7 5820K (6 rdzeni 3.3GhZ i i7 4790K (4 rdzenie 4GHz). Problem mam spory, bo wybór procesora rzutuje też na rodzaj pamięci i cała platformę. Pytanie mam generalnie jedno: która z opcji ma większy potencjał jeśli idzie o moc obliczeniową, rozbudowę. Chciałbym zbudować zestaw, który będzie można za rok lub dwa zmodernizować, bez konieczności wymiany wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

witam

jestem świeżo po zakupie 5820k i jestem bardzo zadowolony, z tego co czytałem kolejna generacja E też będzie na sockecie 2011-(nie wiem tylko czy v3 czy v4) jednak na pewno na ddr4 co powoduje, że 1150 będzie poniekąd do tyłu. Procka ustawiłem na 4,4 GHz z tego co widzę w task mangerze to procek elegancko zmienia taktowanie dynamicznie w zależności od tego czy jest obciążony czy nie (jak ma luz schodzi sobie do 1,16 GHz) temperatury w stresie max 70 stopni (na procku Be quiet! Dark Rock Pro 3). Niestety zakup płyty nie jest tani tym bardziej, że nie można kupić najtańszej, tylko najbardziej stabilną - poniżej tysiąca się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności