Skocz do zawartości

Zmiana osi obrotu elementu w CZASIE TRWANIA animacji


Exo89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem, z którym na raty próbuję się uporać od kilku tygodni jednak brak mi doświadczenia i wiadomości w 3ds max.

 

Staram się zrobić animację, otwierania i zamykania butelki takiej jak na obrazku - 2d0786ad03.png

Element na nakrętce nazwijmy dystanserem, chodzi o to, że jego początkowe położenie jest inne niż na obrazku ( i tak ma być),

następnie ustawiam i obracam go tak, że jest umiejscowiony na nakrętce jak na obrazku. Następnie chciałbym odkręcić i odsunąć do góry nakrętkę, jednak dystanser obraca się wokół innej osi obrotu niż nakrętka i animacja nie wychodzi.

 

Chciałbym, aby dystanser obracał się wokół tej sami osi co nakrętka. Próbowałem linkowania/grupowanie/zmiany pivota (pewnie nieudolnie), jednak gdy coś zmieniam to ma to wpływ na wcześniejsze klatki animacji i cała animacja się rozjeżdża. Czy da się dla tych dwóch elementów ustawić na "chwilę" wspólną oś obrotu lub unieruchomić dystanser względem nakrętki, a potem wrócić do wcześniejszych ustawień?

 

Dotatkowy obrazek

RTEmagicC_15_02_09__Gerresheimer_stellt_eine_praktische_Anwendungshilfe_fuer_das_sichere_und_genaue_Dosieren_von_Augentropfen_vor_III_01.png.png

 

Trochę namieszałem, ale może ktoś się tym zainteresuje. Z góry dziękuję za pomoc.

 

ps. Uzywam 3ds Max Design 2014

Edytowane przez Exo89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam jeszcze raz. Problem rozwiązałem - jednak w inny sposób. Po prostu zmieniłem pivot dla supportera jeszcze przed animacją i wszystkie ruchy zanimowałem od nowa - dużo tego nie było. Sprawa nie jest już pilna, ale zagadnienie zmiany osi obrotu w trakcie trwania animacji dalej jest aktualne, więc jeśli ktoś chciałby podzielić się wiedzą, to bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności