Skocz do zawartości

Jaki złoty środek oświetlenia oraz kilka pytań pokrewnych


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

ostatnio robiłam wizualizację pomieszczenia, w której oświetlenie było z jednego miejsca.(dołączony obrazek). W końcu zdecydowałam się na użycie vraylight zamiast vraysun (vraysun używam jako vraysky material w env.) Problem polega na tym, że jeśli chce mieć przyjemnie oświetlone wnętrze muszę dawać na tyle wysokie wartości światła zewnętrznego,że powodują one prześwietlenie na ścianie przy oknie.

 

Dodatkowo mam dość wysokie ustawienia kamery (f number=6, shutter speed ok 20-30 w zależności od sceny, iso 500-600 w zależności od sceny).

 

Obrazek w linku ponieważ nie chciał się załadować (błąd jakiś): open?id=0B_Oly3HS2WfeVmhya0dCUkhrQU0https://drive.google.com/open?id=0B_Oly3HS2WfeVmhya0dCUkhrQU0

 

Kolejny problem powoduje sztuczne oświetlenie-przy wysokich wartościach pojawiają się "splotches" na ścianie. Zmieniałam Hspv. subdiv i interp. smaples, ale dochodziłam do bardzo dużych wartości, które wcale nie niwelowały efektu tylko go "rozmazywały". Sposobem prób i błędów (wyłączanie świateł po kolei, renderowaniem na mtl override, żeby sprawdzić czy nie jest to wina materiału) doszłam do wniosku, że to wina zbyt mocnych świateł sztucznych.

 

Po obróbce w ps render wygląda zjadliwie, ale w końcu nie o to chodzi, żeby przy każdym ponownym renderze zmieniać to 2 ps.

 

Może macie jakieś rady? Gdzie jest złoty środek oświetlenia?

 

Dodatkowe pytanie: jak najlepiszej przekazać klientowi render 360? Jakiś uniwersalny sposób oglądania tego?

 

3ds max 2015

vray 3.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności