Skocz do zawartości

Problem z riggowaniem modelu postaci


DrComet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dawno tu nie zaglądałem, ale posiadłem potrzebę zwrócenia się do Was o pomoc. Po latach pracy w maxie przyszedł ten nieuchronny moment, gdzie trzeba zająć się także animacją (wcześniej nie potrzebowałem tego, ale jak się tworzy swoją grę, to już inna bajka). Problem, jak napisałem w temacie, dotyczy riggowania, a mianowicie model nie za bardzo reaguje z narzędziem Paint Weights, przez co nie mogę przykładowo pomalować całej głowy na czerwono. Painter niewiele zmian wprowadza na wyżej wymieniony model http://scr.hu/6c0a/ng1an . Czy ktoś ma może pomysł co z tym fantem zrobić?

 

Pozdrawiam,

DrComet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

akurat zasłoniłeś okienkiem panel boczny. prawdopodobnie masz włączoną opcję "Paint Blend Weights" tuż pod przyciskiem malowania wag. jak odznaczysz ptaszka to swobodnie będziesz mógł mazać.

 

powyższa opcja, pomaga wprowadzić tonalne przejście wag verteksów pomiędzy kośćmi (wygładzić zakres działania kości), które łapią swoim zakresem wspomniane verteksy (wg parametrów ustawionych w oknie malowania wag) - chaotycznie, ale myślę, że zrozumiesz jak przetestujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności