Skocz do zawartości

Brak tekstury na kulce i w viewporcie


adarch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem jeszcze początkująca w 3ds'ie więc zdaję sobie sprawę, że to może być banalne pytanie... Szukałam na forum ale nie mogłam znaleźć na nie odpowiedzi.

 

Chodzi o to, że tworzę sobie materiał VrayMtl i do diffuse wrzucam sobie jakąś teksturę (przeciągam do tego okienka obok diffuse, gdzie potem pojawia się litera M). Problem w tym, że nie pojawia się ona na kluce i w viewporcie... nigdy podczas pracy na 3dsie mi się to nie zdarzyło więc pytam, czy może ktoś wie dlaczego tak jest.

 

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety nic zbytnio się nie stało :( tekstury dalej nie ma na kulce. Natomiast jeżeli wchodzę na to M przy diffuse i daję show end result to ta tekstura się pokazuje w osobnym oknie ( jak widać w załączniku, tylko tekstura asfaltu jest niewyraźna przez jakość zdj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem... Może powodem jest właśnie to że jakość zdjęcia jest słaba. No ale skoro to asfalt to już na 100% nie powinien mieć takich odbić jak w lustrze :) Jeszcze może pobaw się ustawieniami w diffuse map -> coordinates.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałam wrzucić inną teksturę, bardziej wyrazistą na próbę. W viewporcie tekstura się pokazuje więc chociaż tyle.. ale na tej kulce dalej nie ma podglądu materiału tylko jakby jest kolor tej tekstury... (załączam obrazek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności