Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na forum, więc przy okazji witam wszystkich :)

 

Nie jestem jeszcze jakkolwiek zaawansowany w 3dsie, więc być może niektóre z pytań będą banalne - wybaczcie. Jeśli był gdzieś już poruszany któryś z tematów, proszę o podpowiedzi. Osobiście nic nie znalazłem, możliwe że mam jeszcze zbyt ubogą znajomość terminologii maxa.

 

Do rzeczy - zabrałem się za modelowanie słoików z różnymi artykułami spożywczymi (jakich dużo w sieci). Mój problem polega na tym, że rozmiary poszczególnych modeli są ogromne (paczka kilku ma grubo ponad 200 mb).

 

- czy robię źle, że konweruję model do editable poly zamiast trzymać osobno turbo smootha?

- zauważyłem, że połączenie elementów w jeden (przez attach) bardzo zwiększa ich rozmiar (tak ponad 2-krotnie). Mógłbym je zamiast tego zamknąć w grupie, ale czy jest wtedy możliwość przypisania multi/sub-object materiału do nich?

- czy jest jakiś sposób na zaznaczenie/usunięcie elementów, które są w środku i z żadnego kąta są niewidoczne? Próbowałem zaznaczać regionem, ale z poziomu edycji elementów ignore backfacing nie działa

- czy ogólnie w maxie da się zaznaczać za pomocą elementu? Tzn jeśli mam dużo obiektów "w kupie" to czy mogę zaznaczyć tylko te, które mają styczność z daną bryłą? (załączam obrazek, bo nie wiem czy jasno się wyraziłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności