Jump to content

lemonade

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About lemonade

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Śląsk
 1. Cześć, Postanowiłem porobić kilka prób w celu zwiększenia realizmu swoich renderów. Widzę postęp, ale znając możliwości Vraya, wciąż pozostaje niedosyt, dlatego wrzucam kilka wizualizacji, licząc że ktoś spojrzy na nie obiektywnie i może wychwyci gdzie powinienem coś poprawić, aby uzyskać większy realizm :) Wiem, że kuleją niektóre modele, ale skupiałem się na pracy nad oświetleniem, materiałami i postprodukcją. Soft: Rhino + Vray 3.4 + PS CC
 2. Dzięki za odpowiedź. Faktycznie chodziło o oświetlenie - dołożyłem light portale w oknach i jest ok. Dziwne bo scena sama w sobie nie wydawała się za mało doświetlona. Distributed rendering był włączony przez przypadek, renderowało się tylko na jednym kompie. Dzięki za pomoc! ;)
 3. Cześć, Mam problem widoczny na załączonej wizce - wydaje mi się, że światło nie dociera (?) do niektórych miejsc, przez co wygląda to w ten sposób. Projekt jest robiony w Rhino i Vrayu (2.0), ale wygląda mi to na winę tego drugiego, stąd liczę na pomoc tutaj :) Oświetlony dome lightem z HDRI od Guthriego. W obrazkach załączam screeny z ustawień Vraya i dome'a. Materiał na szafkach ma reflecta (42 subdivsy), na ścianie sam diffuse. Dodaję też kanał lighting. Ps. Oczywiście obrazek jest wyrenderowany tylko w 40% - przerwałem po tym co zobaczyłem.
 4. Sprawdziłem tekstury, wszystkie są załadowane. Wrzucam część renderu na podwójnym brute force, nie czekałem do końca, ale po tej 1/4 widać ten sam problem, ale w jeszcze większej skali...
 5. Nie renderuję sieciowo, wszystko na jednym kompie. Nie pomaga zwiększanie subdivsów w: AA, w odbiciach materiału, irradiance map, light cache'u, zmniejszanie noise thresholdu. Problem występuje tylko przy oświetlaniu sceny samym GI. Do tego akurat ten materiał jest zrobiony bez użycia map. Dorzucam kanały z sample rate i raw reflection, z nich chyba wynika, że w tym miejscu nie wystepują w ogóle odbicia?
 6. Render co prawda robiony na rhino + vray 2.0, ale zasada jego działania jest podobna, więc liczę, że znajdę tu pomoc :) Wizka była oświetlona tylko przez GI (wiem, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale bardzo przyspiesza pracę), z tym że robiąc to w ten sposób, miejscami powstają dziwne artefakty (wydaje mi się, że są to najciemniejsze miejsca), których nie umiem się w żaden sposób pozbyć (poza stemplem w PS :p). Jeśli ktoś wie, co może je powodować, będę wdzięczny za informację :) Oczywiście wszystkie inne uwagi również mile widziane
 7. Wizualizacja typowo "ćwiczeniowa" - chciałem pobawić się światłem i uzyskać jakiś ciekawy nastrój. Wszelkie wskazówki i słowa krytyki mile widziane :) soft: rhino + vray + ps
 8. Dzięki za wskazówki :) Poprawiłem rzeczy, o których wspomniałeś, dodatkowo zmieniłem cegłę na geometrię, bo wydaje mi się, że ten displacement dziwnie wyglądał. Właściwie to rendery, które wcześniej zamieściłem, sklejałem z 2 różnych: właściwy render robiony na samym oświetleniu GI, a na niego nałożony w PS'ie kanał lighting z wizki oświetloną hdri. Wiem, że pewnie trochę naokoło, ale jak już wspomniałem, miałem dość duży problem z oświetleniem tego. Teraz wrzucam 2 wersje (obie nowe, po korektach) i ustawienia hdri. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Co do schodów, to są to tzw. schody kacze - te szafki po zewnętrznej stronie pełnią też rolę stopni :)
 9. Witam Zamieszczam swoją pracę - projekt jak i wizualizacje mojego autorstwa. Soft to Rhino + Vray 2.0. Największy problem chyba mam, szczególne w jasnych, białych wnętrzach, z ustawieniem dobrego światła i osiągnięciem przyzwoitego realizmu. Nie udaje mi się ustawić takiego delikatnego, w miarę jednorodnego światła, bo albo powierzchnie bliżej okien są prześwietlone, albo dalej od nich jest strasznie ciemno w sytuacji kiedy jedynym światłem jest dome light z hdri. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki i konstruktywną krytykę :)
 10. Jest to mój pierwszy post na forum, więc przy okazji witam wszystkich :) Nie jestem jeszcze jakkolwiek zaawansowany w 3dsie, więc być może niektóre z pytań będą banalne - wybaczcie. Jeśli był gdzieś już poruszany któryś z tematów, proszę o podpowiedzi. Osobiście nic nie znalazłem, możliwe że mam jeszcze zbyt ubogą znajomość terminologii maxa. Do rzeczy - zabrałem się za modelowanie słoików z różnymi artykułami spożywczymi (jakich dużo w sieci). Mój problem polega na tym, że rozmiary poszczególnych modeli są ogromne (paczka kilku ma grubo ponad 200 mb). - czy robię źle, że konweruję model do editable poly zamiast trzymać osobno turbo smootha? - zauważyłem, że połączenie elementów w jeden (przez attach) bardzo zwiększa ich rozmiar (tak ponad 2-krotnie). Mógłbym je zamiast tego zamknąć w grupie, ale czy jest wtedy możliwość przypisania multi/sub-object materiału do nich? - czy jest jakiś sposób na zaznaczenie/usunięcie elementów, które są w środku i z żadnego kąta są niewidoczne? Próbowałem zaznaczać regionem, ale z poziomu edycji elementów ignore backfacing nie działa - czy ogólnie w maxie da się zaznaczać za pomocą elementu? Tzn jeśli mam dużo obiektów "w kupie" to czy mogę zaznaczyć tylko te, które mają styczność z daną bryłą? (załączam obrazek, bo nie wiem czy jasno się wyraziłem)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy