Skocz do zawartości

Niewidoczna tekstura płytek.


adarch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój problem polega na tym, że kiedy tworzę nowy materiał płytek (wchodzę w edytor materiałów, materiały standardowee, wybieram TILES) potem tworzę sobie płytki, nadaję im teksturę ale one nie chcą się wogóle wyświetlać na scenie ani w renderze, nawet jak dodam UVW Map... po prostu jakby nie załapywał tego materiału... mam zaznaczone show material in viewport. Jeszcze dziwne jest to, że zamiast kulki jest tekstura na całym okienku... nie wiem czy ma to coś wspólnego ale może.

 

Pewnie to jest jakaś pierdoła i coś mam nie zaznaczone, ale już brakuje mi pomysłów:(

 

Bardzo proszę Was o pomoc, dlaczego te płytki mogą się nie wyświetlać.

 

Z góry dziękuję!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Opcjach obiektu, czyli tego, na który nanosiłam teksturę? czy w opcjach samej tekstury? Bo nanosiłam ją na różne obiekty i nigdzie się nie pojawiała:(

 

- - - Połączono posty - - -

 

Bo wszystkie inne tekstury łapią, tylko jak robię te płytki z materiału TILES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcjach obiektu, czyli tego, na który nanosiłam teksturę? czy w opcjach samej tekstury? Bo nanosiłam ją na różne obiekty i nigdzie się nie pojawiała:(

 

- - - Połączono posty - - -

 

Bo wszystkie inne tekstury łapią, tylko jak robię te płytki z materiału TILES.

 

W takim wypadku to sam materiał ma błędy. Zrób go manualnie i powinno być OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze na screenie to próbujesz przypisac sama teksturę do obiektu...musisz najpierw mieć materiał i w nim do slotu diffuse zaladowac ta teksturę, po prostu wybierz sobie inna kulke i w niej w zakładce maps wybierz "diffuse" i wrzuc tam ta mapke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm sama nie wiem.. bo dziwne jest to, że jak daję po prostu tiles to odrazu nie pojawia sie ta tekstura na kulce tylko w kratce, a jak oglądałam tutoriale to każdemu się pojawia na kulce.. może to też ma coś wspólnego. Myślę, że coś musi być odkliknięte albo coś.. tylko pytanie co. Może jeszcze ktoś miał z czymś takim styczność?

 

- - - Połączono posty - - -

 

Ok doszłam w czym problem. Nie wiem czemu, ale jak dodaję odrazu samo tiles to on nie łapie. A jak stworzyłm najpierw VRay Mtl a potem do diffuse przeciągnęłam ''tiles'' to on to załapał :D dziwna sprawa trochę, bo jak ktoś nie ma vraya to by mu to nie łapało;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności