Skocz do zawartości

Featured Replies

Napisano

Hej :)

 

Bardzo chciałam prosić Was o pomoc w optymalnych ustawieniach renderingu pod mojego kompa. Skompletowaliście mi go w tym temacie:

 

http://max3d.pl/forum/threads/101337-Zestaw-PC-do-12-000-z%C5%82-z-dotacji-na-nowe-miejsce-pracy

 

Ogólnie to jakość renderów mi odpowiada, bardziej chodzi mi o szybkość ich wykonywania. Czy dało by się coś tutaj pozmieniać żeby było ciut szybciej? :)

 

44e3e5d8aa621e0bmed.jpg

 

Powyższy render robiło mi ponad 3-4h. To taki standard i mam już po prostu nie marudzić? :P Wiem, że dłuzszy czas renderingu zależy oczywiście od tekstur, ale staram się dawać jak najmniej displace ;)

 

Poniżej przesyłam Wam screeny moich dotychczasowych ustawień:

 

96f3090bd2ced8ce.jpg

  • Odpowiedzi 1
  • Wyświetleń 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

Koralina na dzień dobry to się prosi napisać zmień vay na wersje 3.4 :) A tak na poważnie potrzebujesz na pewno w tej scenie catmulla on na pewno spowalnia rendering i to mocno, kolejna rzecz na pewno są ci potrzebne w tej scenie tak wyśrubowane parametry irradiance map, w lc sample size na 0,01 przy okazji number of passes zmień na 16 lub 0 . ale ogólnie podejrzewam ze czasy renderowania pomijam wersje vray wynika także z tego ze masz materiały z opacity firanka jeśli masz w opacity wpięta jakąś teksturę to zmień jej filtrowanie na none, w obiektach drzew jeśli są na drugim planie warto np powyłączać reflection. Pokaz jak masz ustawiony vraydisplacement i czy aby na pewno wszędzie go uzyłaś jest on potrzebny czy nie wystarczy w tych miejscach bump

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności