Jump to content
Kasia Grabara

problem z nowym vrayem 3.4

Recommended Posts

od jakiegoś tygodnia mam zainstalowanego nowego maxa 2016 + vray 3.4 i zaczęłam mieć problemy z ustawieniami światła i kamery. Wiem, że w nowym vrayu, kamera jest wrzucona do standart, a z komendy można wywołać physical ale generalnie pojawiają mi się dziwne problemy. Typu wrzucam nową kamerę, daje vray sun o mocy 0,2 i wdł sceny jest to za jasno, wszystko jest prześwietlone i mam cały biały obraz. Czasami jest cały czarny obraz. Gdy np zmieniam ustawienia kamery

(np. f number z 8 na 40 ) - w ogóle nie wpływa to na scenę. Mam wrażenie że vray się totalnie nie słucha, raz zadziała, raz nie, światło jest jakieś bardzo wyczulone. I jest ogromny kontrast przy pierwszych próbach renderu, w starszej wersji vraya było to jakoś bardziej wyważone.

 

Czy to może być problem z samym vrayem ? Generalnie miałam straszne problemy z zainstalowaniem samego programu i jak silnika, cały czas wyskakiwał jakiś błąd.

Poniżej wrzucam render przy oświetleniu vray sun - 0,02. Kamera w scenie to vraycam

 

Czy ktoś może miał podobny problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz aktywowac camera exposure, mozna to zrobic na dwa sposoby.Z poziomu camery install camera exposure, albo wciskając 8 w zakladce enviromet>exposure control>PhysicalCamera Exposure Control.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy