Skocz do zawartości

Obszar roboczy tabletow


raqf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy to odpowiednei miejsce na to, ale mysle nad kupnem tabletu i przegladajc oferty w internecie znalazlem tablet Wacoma Graphire 3 ktory ma obszar roboczy A6. Tylko wlasnie nie wiem jak to ten obszar ma sie do ekranu monitora, chce go glownie wykorzystywac do malowania i rysowania na kompie. Czy obszar i ogoolnie tablet jest wystarczajacy do takich rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A6? no raczej jeśli masz kupić tablet to polecam taki z A4 bo po prostu lepeij się na nim pracuje... takie małe g***wna jak A6 to sa dobre do laptopów i innych biurowych rzeczy. ja mam Pentagrama XXL (więcej niż A4) i jest spoko. były co prawda problemy z kursorkiem ale wymienili piórko i śmiga jak na speedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeśli lubisz rysować zamaszyście na dużych formatach to tablet a6 może okazać się za mały. Wpływ ma tu również rozdzielczość na której pracujesz. Np. przy 1280 na 1024 trudno jest trafić tabletem a6 w konkretny piksel na ekranie (tu przydaje się lupka ;) ). Oczywiście jest on bardzo precyzyjny (mowa oczywiście o wacomie) ale drżenia rąk nie powstrzymasz ;).

Osobiście używam wacomy graphire 2 a6 i jestem zadowolony. Do robienia teksturek, obsługi photoshopa i paintera jest idealny. Jeśli miałbym więcej kasy skusił bym się na a5. większy jest mi zupełnie niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm no mam teraz troche problem bo wiele ludzi mi odradza A6, ze jest za maly, no a jezeli chodzi o WACOM no to A5 nie ma takich do 500zl :/.

O pentagramach slyszalem wiele zlego i wole nie pakowac sie w jakies pozniejsze wymiany czy cos.

Moze polecacie cos jeszcze ? Cos sprawdzonego co naprawde dobrze dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie 'male guwno' i nie narzekam, a moze raczej nie narzekalem zanim nie sprawilem sobie a4. Jako pierwszy tablet a6 to wystarczajacy wybor, nie demonizowal bym. Nie kazdy lubi format a4 - dla niektorych jest za wielki, trzeba duzo machac, mozna wywalic w ten sposob mnostwo kasiory tylko po to zeby potem okrajac ten obszar za pomoca driverow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności