Skocz do zawartości

Featured Replies

Napisano

Witam;

Potrzebuję pomocy ponieważ zmagam się z takim problemem, że kiedy we viewporcie w 3ds max 2015 oddalam i przybliżam scenę to scena ta przycicna siei działa z opóźnieniem w stosunku do scroola myszy. Jest to bardzo denerwujące i wyklucza sprawną pracę.

 

Sprawdziłem na starszym komputerze z o wiele mniejszymi parametrami i scena działa płynnie. Od czego może zależeć bo pomysłu już nie mam. Zainstalowałem ponownie 3ds maxa i to samo. Zainstalowałem różne sterowniki do karty graficznej ale zmiany nie ma. Wgrałem też najnowszy BIOS i ciągle to samo.

Płyta gł to MSI X99A Raider a pamięć RAM to Kingston Predator HX424C12PBK 4/32 4 kosci po 8 GB.

Wydałem sporo pieniędzy na ten sprzęt ale komputery za połowę mniejsze pieniądze lepiej sobie radzą ze scenami niż obecny drogi komputer. Bardzo proszę o pomoc a dodatkowych informacji jeszcze udzielę, bardziej szczegółowych aby problem lepiej zdiagnozować.

 

Pozdrawiam;

  • Odpowiedzi 4
  • Wyświetleń 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano
  • Autor

Witam;

Tak wczoraj czytałem ten wątek.

Działam na 3dsmax 2015 . Mam wgrany serice pack 4 System Windows 7 64 bit OEI kupiony 2 miesiące temu.

Miałem wcześniej 3ds max 2016 i było to samo. BIOS wgrany najświeższy.

Sprawdzałem już wszystko i moje pomysły się wyczerpały. Najbardziej podejrzany w tej chwili wydaje mi się dysk.

https://zapodaj.net/8c2c9a7b08953.png.html

Czy możesz opisać dokładniej sprawę z dyskiem ssd i jego sterownikami. Wyczytałem, że dyskk SSD nie potrzebuje aktualizowania sterowników?

 

Scena z 3mln poly działa płynnie na karcie gtx770 2 GB a w moim komputerze na gtx 960 4 GB podczas przybliżania i oddalania sceny w widoku perspective przycina się i działa z opoźnieniem .

Czy warto robić partycę GPT na windowsie 7 gdzie pojemność dysku to 250 GB? Moja płyta posiada funkcję boot UEFI.

Komputer miał działać jak rakieta a wykłada się z komputerem drugim który ma o połowę mniejsze parametry :(

Miałem podejrzenie na pamięci RAM ale wykluczam ponieważ te RAMY jak jest napisane w opisie są wykonane pod płytę główną MSI X99.Kosztowały też sporo pieniędzy

Już mi się chce ryczeć w sumie bo nie wiem jak to naprawić ?

Edytowane przez freemaker

Napisano

Jak masz objawy podobne do tych które ja miałem to sprawdził bym kwestię dysku ssd..

Tyle tylko.. że mój dysk był ssd M2, montowany do Pcie a nie sata i chyba z tego brał się problem..

 

Tak w ogóle- miałem kiedyś tego Cruciala i odwalił nieprzyjemny numer.. Kilka razy czas komp nie startował, tzn nie widział dysku z systemem..

Koniec końców już tak zostało- wyczytałem w necie że (teraz nie pamiętam, część dysków czy wszystkie) miał wadę firmware która mogła doprowadzić do zawieszenia/ brick'a dysku (nie do naprawy)

Dało się tego uniknąć aktualizując firmware (przed awarią)

 

dobra.. co mógł byś spróbować:

-sprawdzić czy na innym użytkowniku windowsa jest poprawa

-masz w biosie SATA ustawione na AHCI, jak nie masz to ustaw

-dodaj maxa do wyjątkow w zaporze/ wyłącz zaporę tymczasowo

-próbowałeś instalować maxa na innym dysku? nie ssd tylko hdd?

-instalowałeś service packi do maxa? (wystarczy ten ostatni, najnowszy- zawiera poprzednie)- u mnie jakoś tak losowo naprawiała się prędkość po instalacji service packa.. do resetu kompa działało ok

-masz poinstalowane wszystkie sterowniki typu chipset/ sata itp?? próbowałeś czegoś typu AVG Driver Updater?

-ja w zasadzie zrobiłem 2 rzeczy (i kilkadziesiąt niudanych prób po drodze): zainstalowałem sterowniki nvme (których nie potrzebujesz bo masz dysk sata a nie m2 pcie).. i przy instalacji zmieniłem typ partycji windows na GPT.. Nie wiem czy Ci to pomoże ale można spróbować..

Edytowane przez mitic

Napisano
  • Autor

Witam;

Zainstalowałem wszystko na inny dysk SSD z tego słabszego komputera i problem zniknął. Wygląda na to, że z dyskiem było coś nie tak.

Wielkie dzięki za pomoc mitic!!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności