Skocz do zawartości

Jak zrobic Logo przy pomocy efektu wypalania metalu i tłoczenia?


DaUruk69

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobic Logo przy pomocy efektu wypalania metalu i tłoczenia?

Witam, jestem tu nowy, jak pewnie zauwazyle(a)s ;), wiec mam wlasnie taki problem zwiazany efektem tworzenia loga :p, a dokladniej nie wiem w jaki sposob to mam zrobic, poniewaz dopiero co zaczynam, no ale mniejsza o to.

Wiec tak, "wypalanie (zżeranie) metalu" - znalazlem ten tutek na tej stronce , ale jest 1 ale :p, ten tutek jest do d*** krotko mowiac, a innego podobnego tutka z tym efektem niegdzie niema w necie :( (chyba) , a "efektu tloczenia" tez nie moge znalesc - tzn chodzi mi o taki efekt stepla albo cos takiego, ze jak walnie na gladka powierzchnie to wytlacza (jesli mozna to tak nazwac) jakis napis lub inna figure. Jesli znacie jakies linki do tutoriali to bylbym bardzo wdzieczny za podanie ich, lub za ewentulna pomoc przy stworzeniu takich 2 efektow.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak głęboko chcesz w to wejść... animacja rozgrzanego materiału, efekty cząsteczkowe? hmm...

samo tłoczenie to najprościej Boolean (Create/Compound Object/Boolean) - potrzebe są dwa obikety.. jeden tłoczy, drugi jest tłoczony... no i animujesz (kopię tego stempla)

napisz gdzie najbardziej boli i co jest do chrzanu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nnajpierw to dzieki za odp. a jesli chodzi o wypalanie tego metalu to cos podobnego jak na tym tutorialu ktory jest na tej stronce http://max3d.pl/tutoriale/kurs154/index.html

Probowalem zrobic tak jak tam, ale ze koles ktory robil ten tutorial sam nieznal sie na maxie, wiec nawet nie wiem po jaki wal on to zrobil, no ale mniejsza o to. Ewentualnie dam znac ;)

 

A i tez pozdrawiam :]

 

No i git :D, zrobione, dzieki za info na temat tego boolean, znalazlem tutek w necie, pozniej jeszcze dalem animacje i jest GIT, poprostu GIT :D

Jesli chodzi o Wytlaczanie oczywiscie nadal pozostaje problem z zżeraniem metalu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to animowana maska... powinna być czarno-biała... potrzebujesz avika, który będzie pokazywał porces zżerania w dużym uproszczeniu... to tak, jakbyś napisał długopisem znak na kartce papieru... zaczynasz od zera (białe tło) i stopniowo dodajesz, dodajesz... no i jest całe logo. Potem tej maski używasz do miksowania materiałów, między metalem a meteriałem wypalania (czyli tym całym zżeraniem)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności