Jump to content

OZBORN

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About OZBORN

 • Rank
  Member
 1. OZBORN

  Makro Amatora

  hehe, w prawdzie niegłupie, ale niestety nie na moje siły. Poza tym, własnie odkryłem magiczny guziczek w moim Canonie, podgląd głębi ostrości, coś niesamowicie przydatnego. Myślę, że teraz będzie lepiej z tą głębią.
 2. OZBORN

  Makro Amatora

  Dzisiejsza sesja robaczkowa zakończyła się lekkim niepowodzeniem (nic nowego ;) ). Głównym powodem znowu była płytka głębia ostrości. Było sporo ciekawych ujęć, lecz wyszły bardzo nieostre, a szkoda. Wybrałem trzy najlepsze fotografie. Trochę jestem zdziwiony. Dziś, jak i wczoraj, spotkałem bardzo mało rodzajów owadów. Najwięcej biedronek, pszczółek, bączków. Na jednym krzaku zastałem całą masę robaczków z fotografii nr [5]. Cóż więcej, mrówki i kilka ważek. Już nie wiem czego szukać :) [5] - ISO 400, F/5, 1/400, -Fotka moim zdaniem mogłaby być bardzo ciekawa. Szkoda, że robaczki nie są ostre w całości. [6] - ISO 400, F/4, 1/1000 [7] - ISO 200, F/2.8, 1/1250, -Tu również mogłoby powstać ciekawe ujęcie, niestety głębia ostrości dała w kość : )
 3. OZBORN

  Makro Amatora

  Witam W tym temacie chciałbym zaprezentować moje początki z makrofotografią. Mam nadzieję, że utrzymam systematyczność wrzucania fotografii. Sprzęt którym się posługuje to Canon 1000D + Tamron 90/2.8. Lustrzanka jak na te czasy nienajlepsza, ale dla amatora myślę, że chwilowo wystarczy. :) Także zaczynamy. Dziś pierwsza wyprawa z Tamronem "w pole". Mocno wiało, chmury często zakrywały słońce, bywało za ciemno. Coś jednak udało mi się "złowić". Mam jednak problemy z głębią ostrości. Przy przesłonie 2.8 jest bardzo mała, co uniemożliwia złapanie, przynajmniej w połowie, obiektu fotografowanego. Na przesłonie 8 jest lepiej, lecz już za ciemno (gdy słońce zakryte), nawet przy ISO 400. Fotografie wykonuję w tej chwili "z ręki". Z jednej strony chciałbym uspokoić trochę dłonie i przyzwyczaić je na przyszłość, z drugiej strony nie mam jeszcze statywu. :) Powoli do celu. Komentarze, spostrzeżenia, krytyka, porada, mile widziane. [1] - ISO 400, F/10, 1/400 [2] - ISO 400, F/7.1, 1/500 [3] - ISO 400, F/4.0, 1/500 - Nie za ostra pszczółka, lecz wrzucam. [4] - ISO 400, F/10, 1/800
 4. Co do osprzętu, napisałem co posiadam. Tak, makro w większości będzie w plenerze, dlatego przydałaby się torba. Jeszcze nie nabyłem żadnej z proponowanych rzeczy. Na razie zbieram informacje o sprzęcie. Myślę, że można zamknąć tematy, aby spam się nie tworzył. Dziękuję za wszelakie porady i propozycje. Na pewno mi pomogą wybrać to, czego potrzebuje. Pozdrawiam.
 5. Statyw, który podał Touch, nie posiada poziomicy która zapewne przydałaby się. Jakaś inna propozycją z poziomicą? Torby są niezłe, na pewno wybiorę coś z podanych wyżej. O tak, zapomniałem o wężyku, dzięki :)
 6. Cześć Posiadam aparat Canon 1000d. Chciałbym dowiedzieć się, jaka torba wystarczy na obiektyw kitowy + tamron 90 + statyw pod makro + pierdółki. Statyw powinien być mały, zgrabny, stabilny(!), pasujący do torby i pod aparat. Co do ceny. Ciężko rzec. Statyw ~200zł , torba ~150-200. Czekam na propozycje :)
 7. Jestem za W Polsce o Vue mało się rozmawia a jak wiadomo program ma spore możliwości.
 8. dołączam się do pytania. Dodam że przy tego typu animacji w reactorze często dochodzi do wciśnięcia się "cegiełek" pod podłoże na którym stoją.
 9. Sterowniki to nie grają rzeczy teraz. Próbowałem przeinstalować program? A może masz taki hmm.."dziwny" teren że roślinki nie umieją się posadzić? xD Pytania zadawaj tutaj..postaram się odpowiedzieć.
 10. hmm..chyba najlepiej będzie to zrobić w programie POSER.
 11. Witam Mam (zapewne) banalne pytanie do Was. Zainteresowałem się tym tutorialem na YT part1: http://www.youtube.com/watch?v=afaI4Q0CcLc part2: http://www.youtube.com/watch?v=co6jyrb3bY8 Zrobiłem identyczny "samochód" w maxie... Wszystko jest ok ale zastanawiam się teraz jak przypisać odpowiednie klawisze np z klawiatury aby np po naciśnięciu klawisza "W" auto posuwało się w przód (zwiększało się torque?) "A" aby skręcało w lewo "D" aby skręcało w prawo Chyba jest to możliwe? Na tym filmiku jest to ładnie zaprezentowane. http://www.youtube.com/watch?v=xEaSBDxjTK0 Pozdrawiam ~Kamil
 12. OZBORN

  Pytanie o program.

  ne ne ne... Jest taka opcja w Flashu "Motion Tween" która automatycznie rysuje klatki..wystarczy dobrze poustawiać opcje.. i w jakich klatkach ma sie poruszyć dany obiekt a Flash wykona to automatycznie. Rysowanie klatki po klatce by zajęło wieki ;)
 13. napisałem kiedyś tutoriala o tym na moim starym mini forum które umarło ;) http://vue.pun.pl/viewtopic.php?id=21
 14. OZBORN

  Problem z Pftrack

  Tak to wygląda ========== Ok. Przekonwertowałem AVi na pojedyncze klatki .jpg i wszsytko ładnie śmiga dzięki :) ========== Niestety pojawił się kolejny problem. Nie chce zakładać nowego tematu więc wolę umieszczać swoje problemy dalej w tym wątku. Ładuje klatki filmu w projekt. Wszsytko ok. Naciskam przycisk "Auto Track" Tworzą się ścieżki "X'ów" ale tylko do klatki 24 i wyskakuje błąd: Naciskam "Okay" i wyskakuje kolejny error. Po wciśnięciu "Abort" wszystko wraca do stanu początkowego (po wgraniu klatek wideo) Co oznaczają te komunikaty? jak mógłbym ich się pozbyć? Czy to nie jest problem z klatkami wideo? Wcześniej nie miałem takich Errorów... ====================== I znowu mi się udało ;}} Mała drobnostka przeszkadzała..wystarczyło jedynie odznaczyć w Tracking paramters > Guided tracking I to wszystko :)
 15. OZBORN

  Problem z Pftrack

  Witam Mam nadzieję że ktoś się orientuje w tym programie. Gdy zaimportuje plik wideo i przesuwam timeline'a to wideo nie zmienia klatek... W czym może być problem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy