Skocz do zawartości

Dhag

Members
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Dhag

  1. Witam,

     

    W trakcie modelowania zabytkowego kościoła doszedłem do etapu pokrycia dachu. Do chwili obecnej wszystko modelowałem ręcznie, jedyne co to usuwałem polygony których na renderach nie będzie widać. Na chwilę obecną mam około 50 000 faces. Dach jednak, co pokazuję na poniższych zdjęciach, jest złożony z bardzo dużej ilości elementów - czy są w Maya sposoby na to by np. stworzyć część pokrycia a następnie kopiować ją bez wpływu na wydajność pracy? Pracuję na macbooku pro z 8gb ramu i generalnie nie jest źle - ale delikatne spowolnienie pracy już zauważyłem. Pomagam sobie ukrywaniem elementów sceny.

     

    Pokrycie wygląda tak:

     

    20990679.jpg

     

    A w zbliżeniu:

     

    65230034.jpg

     

    Jeżeli nie ma sposobu by sobie z tym poradzić, będę kopiował a następnie ukrywał poszczególne częsci dachu - chciałbym jednak aby scena jak najmniej obciążała komputer.

     

    Jeżeli nie o wyjaśnienie ;) to proszę przynajmniej o wskazanie zagadnień o których powinienem poczytać w helpie bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

  2. Witam,

     

    Od jakiegoś czasu modeluję mały murowany kościółek, docelowo planuję zrobić około 10 renderów ( bryła + ciekawe detale ). Pytanie moje jest odnośnie metody modelowania, a dokładniej używania 'smooth' (modeluję w Maya). Używać czy nie używać? Na chwilę obecną rozmieszczam krawędzie w ten sposób, aby po kliknięciu 3 na klawiaturze efekt był jak najbardziej mnie zadowalający. Aby nie mieć nadmiaru polygonów elementy których nie będzie widać ograniczam tylko do części widocznej (wywalam tylne ścianki itp). Czy dobrze robię? Czy wizualizację powinienem robić bez wygładzania 'smooth', a wygładzać nagromadzeniem krawędzi na rogach (chamfer to się chyba w max'ie nazywało)?

     

    Kolejne pytanie to jaka jest różnica pomiędzy klawiszem 3 a modyfikatorem 'smooth'?

     

    Dodam jeszcze że nie mam pojęcia jak będzie się to teksturowało, bo wciąż się uczę. Domyślam się jednak że bez smooth'a teksturowanie byłoby łatwiejsze. Na moje szczęście nie ma na obiekcie widocznej cegły itp, ściany są pomalowane na jednolity kolor.

     

    Z góry dzięki za odpowiedź :)

  3. Miałem ten sam problem, domyślam się że działasz z poziomu Snow Leoparda. Rozwiązaniem jest stworzenie drugiego użytkownika. Dosyć uciążliwy problem, bo aby uruchomić sprawnie Maye, musisz uruchomić ją wpierw na drugim użytkowniku, wyłączyć ją, przelogować się na swojego głównego użytkownika, odpalić Maye ponownie. Wtedy będzie działała sprawnie, bez przycięć i doczytywania. W moim przypadku metoda ta działa. Jeżeli udało Ci się wpaść na inną, szybszą i sprawniejszą, daj znać :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności