Skocz do zawartości

J_W

Members
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez J_W

  1. W sumie nie wiem. Teraz bawie się tak ogólnie. W sumie odreagowuje problemy architektoniczno-budowlane. Może też się powinienem w organiczne rzeczy pobawić, ale jakoś lubię przesuwać te vertexy;) Strasznie mnie bawi tektonika.

    Jak chodzi o wizki to w sumie może jak się pojawi jakaś okazja (konkurs czy coś) to może bym coś powalczył. W latach studenckich robiłem wizki do moich projektów architektonicznych i 3d max całkiem dobrze mi służył. Bardzo szybko sie nauczyłem, że na fotorealistyczne wizki nie mam czasu, gdy pozwalałem sobie zmieniać koncepcje tydzień przed oddaniem, więc nigdy nie osiągnąłem jakiś fotorealistycznych efektów 😉 Potem klient płacił konsultantom za ich wykonywanie wiec całkiem zapomniałem 3d. Samo wklejanie mebli i układanie sceny nie jest obecnie wysoko na mojej liście celów. Osobiście nienawidzę materiałów, camer, światła, a przed wszystkim robienia realistycznej trawy😉

    Gry... Chętnie bym sie zaangażował w jakiś fanowski mod lub projekt, ale w sumie dawno nie miałem czasu na gry i trochę wypadłem. Może dlatego mam teraz czas na modelowanie.

    Jak na razie plany są na skończenie tego sony, potem moze się zabiorę za skończenie myśliwca TIE, jakiś samochód no i postać. Potem jakaś fajna scena historyczna architektura nie wiem jakiś chiński zamek z dużą liczbą detali. Może zrobię jakiś challenge. Jest więc plan!

    Jednocześnie ogarniam pythona, więc zobaczymy czy nie powalczyć z jakimiś skryptami. W sumie ta druga pasja sprawia, że mam mniej czasu na modelowanie niż bym chciał.

  2. No więc update z frontu. 

    Tym razem kilka modeli którymi bawiłem sie w ostatnim okresie w wolnym czasie. W sumie mieczu i w TIE poddałem się trochę z własnej winy. Zabrakło trochę wiedzy i narobiłem błędów/źle sie przygotowałem tematu. Np. w szczerbcu nie byłem w stanie znaleźć dobrych tekstur (chyba musze poczekać na otwarcie wawelu i sam porobić zdjęcia, bo detale są w złej jakości), a w TIE trochę błędów w siatkach. 

    Co do Sonego to w ostatnim czasie pracowałem głównie nad nim. Ogarniałem na nim modyfikatory w blenderze więc w sumie każdy z elementów to jakieś proste powyciągane modyfikatorami płaszczyzny i powycinane bool-e. W sumie nie wiem czy cokolwiek w edit mode ma więcej niż 10 vertexów.

    W sumie chciałbym całość jakoś skończyć, ale zobaczymy jak będzie z czasem. Mam w sumie pytanie do bardziej zaawansowanych, jak podzielić sobie czas na robienie "czegoś", a zdobywanie wiedzy. Bo dużo się uczę robiąc ale z drugiej strony popełniam dużo głupich błędów, przed którymi tutoriale z youtuba potrafią ostrzec.  

     

    sony PCM D100 .png

    szczerbiec.png

    TIE Interceptor.png

  3. No więc powrót po ponad 4 latach 😉 

    Zdobyłem ostatnio trochę więcej wolnego czasu wiec postanowiłem się trochę pobawić w 3d. Dawno temu modelowałem i renderowałem trochę w 3d (3ds max), na co dzień głównie projektowanie w architektonicznym Revit-cie. Trochę mi się nie chciało wracać do 3d maxa bo płatny, a i po triala trzeba się naklikać, więc wybór padł na blendera.

    No więc ściągnąłem darmowy kurs z udemy (nie wiem czy nie było akurat promki na niego) i zacząłem się bawić. https://www.udemy.com/course/blender-2-8-creating-your-first-3d-game-model/

    Z początku według kursu miał to być model stosunkowo low-poly, w sumie asset do gier. Ja się z czasem trochę rozpędziłem. Szczególnie że postanowiłem raczej się tylko wzorować na kursie niż go ślepo powtarzać. Musiałem także trochę odreagować super logiczne Revit-owe low-poly (w sumie nie wiem czy nie wrzucić ich tutaj. Niby architektura ale modele całkiem ciekawe i do tego przeczące popularnej opinii że w tym sofcie nie da się 😉 ).

    Wracając do tematu wyszła taka pierwsza pracka w blenderze. Są małe niedoróbki w siatkach, teksturach itd.

    Myślę teraz, aby machnąć się i wymodelować coś w 100% swojego, może większego albo jakiś speed modelling. No ale zobaczymy. Czekam na uwagi, krytyki, przemowy motywacyjne w szczególności od starych blenderowców na temat pracy jak i rady co robić dalej 😉

    01s.jpg

    02s.jpg

    03s.jpg

  4. Przyszedł czas na wybranie zwycięskiej pracy w jakże owocnym 66 speedmodelingu. Wszystkim uczestnikom gratuluje uczestnictwa. Oto zakwalifikowane prace (w kolejności nadesłania. Uwaga mz18 przesłał dwie prace dlatego pozwoliłem je sobie podpisać w ankiecie):

     

    mz18 - Praca 1 - gwóźdź?

    gwozdzfinal.jpg

    FUNKYszou

    maszynatortur.jpg

    HIHI18

    2587509.jpg

    Maurycy815

    45549818.png

    spolsh

    flagrumbyspolsh.png

    Mariano19

    speeddyby.jpg

    mz18 - Praca 2 - łoże sprawiedliwości

    madej.jpg

    baato

    krzeslodziewic.jpg

    J_W

    speedj.jpg

    Ryan Glose

    narzdziatortur66.jpg

     

     

     

     

     

     

    [ATTACH=CONFIG]87323[/ATTACH]

  5. Co do zasad to przepisywałem je kolejno z ostatnich speedów. konwencja jest niemniej taka, żeby było to screen z viewportu przedstawiający siatkę i model. Niemniej proste rendery przechodziły w przeszłości... tekstury nie...

     

    W regułach chyba też nie musimy pisać wszystkiego, bo przecież nie chodzi o to, żeby się kłócić, kto je spełnia, a kto nie. chodzi o to, aby w określonym niezbyt dużym limicie czasu zrobić coś fajnego, zaskakującego lub zabawnego. Jak na razie mało osób jest chętnych do zrobienia nawet tego:D

     

    Zgadzam się z chipmunk-iem, że przydałaby się jakaś dłuższa bitwa (np. miesięczna). Myślę, że warto byłoby gdyby ktoś coś takiego zorganizował. Mnie się taka odgórna motywacja przydaje. Tymczasem do roboty!

  6. Może po prostu trzeba chwilę pomyśleć i spróbować zrobić coś fajnego właśnie zamiast klamki lub dzbanka. Coś co się robi po raz pierwszy. Dla mnie było to np. pierwsze starcie z czaszką (po prawdzie z jakąkolwiek "anatomią") - byłem bliski poddania się, ale wyszło. Starczyło nawet czasu na dorobienie muszelek ;) Mimo, że rezultat nie jest może w 100% zadowalający to następnym razem przy podobnym obiekcie będzie łatwiej, a o to w speed modelingu chyba chodzi.

     

    No i wakacje są chyba wspaniałym okresem, aby wykraść trochę czasu na niezobowiązujące modelowanie;D

  7. mirras - przedmioty kultu to raczej takie do których ktoś się modli. chciałem to poszerzyć o wszelkie przedmioty służące w obrzędach. pierwotnie miało być przedmioty liturgiczne, ale po obróbce politycznej poprawności wyszedł mi taki potworek. faktycznie dość niefortunnie, ale szeroko.

     

    chodziło mi więc o wszystkie totemy, laski szamana, przedmioty liturgii, zwoje, ubrania, ołtarze, kapliczki, itp. = przedmioty religijne

  8. Część detali było na oko, część robiłem ze zdjęć, a do innych zastosowałem przygotowane wcześniej rysunki 2d. Zresztą jakby się dokładniej przyjrzeć to powtarzają się one, a także przy przybliżeniu powychodziłyby gdzieniegdzie jakieś zbytnie uproszczenia (np głowy aniołów).

     

    Może w wakacje będzie czas, żeby do tego wrócić i wtedy chętnie pobawię się dirt-em, z którym nie miałem jeszcze styczności. Także wymodelowałbym resztę okolicy i może zakomponował z tego jakąś fajną scenkę - mam już pomysły, ale to w przyszłości.

  9. model wygląda jakby był przerzucony z Revita albo innego BIM-a?

     

    Światło - proponuje rzucić z innej strony, aby oświetlało jednak głównie ściany balkonowe (rozumiem, że te tarasy są od północy? - projektowo nie jest to najlepszy pomysł) Także podnieś słońce do góry, ponieważ rzuca za duży cień., a przez to "dziedziniec" jest strasznie ciemny i ledwo widać tam te płyty = zagłębienie nie tworzy cienia, bo nie ma światła. Spróbuj także dodać światła wewnątrz budynków, bo strasznie mrocznie to wygląda.

     

    Model - Te gzymsiki są celowe? jeżeli tak to nie widać logiki (sorry, że się czepiam - schorzenie architektoniczne - jeżeli jest to należy to lepiej pokazać). jeżeli nie to wymagają poprawy. Więcej detalu by się prosiło, te szklane barierki nie są tylko szklanymi płytami (ref np tak mogą wyglądać. http://www.bartinox.pl/photos/40103/balustrady_ze_stali_nierdzewnej_1.JPG.jpg). można się postarać to oddać. także polecam pochamferować sobie krawędzie ścian (editable poly - chamfer, ale nie przesadź - leciutko żeby się ładniej światło załamało) i zastanowić się pod względem budowlanym, jak będzie wyglądał ten dach, na którym leży ten drewniany taras.

     

    Kompozycja - Pod względem kompozycyjnym nie podobają mi się te drzewa w narożniku wykasowałbym je (są brzydką plamą) i przesunął kamerę bardziej w lewo(tak żeby było widać to drewniane coś. dodatkowo pokazałbyś kawałek dziedzińca i wyostrzył jeszcze perspektywę). Sąsiada bym wyciął i podłożył potem w ps-ie -chyba że nie chcesz się bawić. oddaliłbym i obniżył kamerę, ponieważ kadr jest niepotrzebnie obcinający, a architektura fajnie wygląda z kontekstem z poziomu człowieka. (Jeżeli już chcesz obcinać to zrób to z jakimś pomysłem [np tylko na ten drewniany element otoczony oknami], bo ten narożnik na dole sugeruje, że nie przemyślałeś tego co tam jest) Dałoby to pretekst, aby zrobić jakąś fajną trawę przez którą render zyska realizmu.

     

    Architektura - Osobiście nie lubię takich domków, niemniej tu sam projekt pod względem bryły wygląda fajnie. Trzeba mu tylko dodać "architektoniczności". tyle ode mnie. Render na pierwsze próby bardzo fajny. Czekam na dalsze wersje

  10. Dzięki za miłe słowa i opinie, postaram się z czasem wszystko uwzględnić.

     

    Dużo pracy na siatkach. wyszedłem z box-a, którego extrudowałem w ślimaka, następnie łączyłem poszczególne ścianki bridgem. Całość trzeba było odpowiednio obrobić, aby przy turbosmooth wyszło ładne zagłębienie.

     

    Jeżeli poczekacie to planuje na po sesje (za jakieś 4 tygodnie) remodeling kapitelu, tylko że tym razem nagram to, bo już mnie trochę osób prosi o instrukcje, a w necie nie mogłem znaleźć żadnego tutka.

     

    Przy okazji "odkryłem" przy tych górnych zawijasach szybszą metodę, jaką było extrudowanie Helis-y, a potem nakładanie shell-a (koniecznie zewnętrznego). Dawało to chyba dobry efekt, a było o niebo szybsze niż żmudne wyciąganie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności