Jump to content

Andrzej C

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Andrzej C

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Gorzów Wlkp.
 1. marcinW: Dzięki, miło mi:-) Dynamico: Specjalnie to zrobiłem, żeby można się było do czego przyczepić;-). A tak serio, to faktycznie, nie wiem czemu nawet nie zwróciłem na to szczególnej uwagi. Widzę, że nic tutaj nie umknie- dobrze:-) Pozdrawiam!
 2. Dzięki za info, mam nadzieję, że teraz działa.
 3. Witam! Prezentuję Wam część mojej ostatniej pracy. Teleskop opracowany na podstawie Reflektora Bresser Messier N-130. Czas pracy to 4 dni z czego na każdy render przypada (mniej i więcej) 3h. Nie dołączam siatki gdyż jest tam jej takie nasycenie, że ostatecznie większość elementów jest po prostu biała :). Pozdrawiam!
 4. Touch, PMat: dzięki, widać nie tylko ja odniosłem takie wrażenie:-), aż "bałem" się tutaj wchodzić bo nie wiedziałem co jeszcze zobaczę;-) rly: gdybyś napisał tak, jak to zrobiłeś teraz, nie byłoby tematu:-), nie oczekuje od nikogo ochów i achów, jeśli to co robię, a dotyczy to architektury i VIZ. się komuś podoba, to ja się niezmiernie cieszę z tego powodu. Nie chodzi też o to, że wszedłem do tego forum i mam od razu każdego powalać swoimi rzeczami. Jestem tu po to, by się uczyć, wymieniać się wiedzą, wyciągać wnioski z tego co kto pisze i stosować to w swoich pracach. Jednak pewne granice trzeźwego komentowania prac uważam, że można zachować:-). Nie chcę siedzieć nad rozstrząsaniem tego tematu bo to do niczego nie doprowadzi:-). Z mojej strony jest ok i tak też zostanie. Dzięki za uwagi, z pewnością się do nich odniosę w kolejnych pracach:-) adamczykarts: no w końcu po to minimalizm;D niedługo będziesz musiał mikroskop elektronowy przynosić i sobie powiększać px.;D, ale ok brachu, znalazłem już serek, imageshack nie lubię z powodu miliona wyskakujących okienek i reklam:-) Pozdrawiam!
 5. shadowsexpe: Zasłony rzeczywiście, do najlepszych nie należą, w tym przypadku chodziło mi bardziej o lniany "ciężki" materiał. Może ich wygląd jest taki nie inny bo dałem tam po prostu zwykły biały materiał, bez większej zabawy. W następnych wizualizacjach, jeśli będę miał jakieś firanki z pewnością nad nimi popracuję! Być może niedługo zrobię z tego Teczkę 3d do której będę wrzucał też inne projekty, nie związane z architekturą dlatego postanowiłem wątek stworzyć tutaj. W każdym razie dzięki za komentarz! PMat:Następnym razem poszukam jakichś dobrych darmowych serwerów i tam będę wrzucał Rendery. Te były robione w roźdz. 1920:1080 i rzeczywiście pomniejszając je, wiele rzeczy się gubi! Także kolejny projekt (D-House nad którym obecnie pracuję) postaram się już wrzucić w "większym formacie":-). Jeśli chodzi o asfalt, to jasne, że się podzielę informacjami na temat ustawień i materiałów. Szału tu nie ma, dodam tylko, że wszystkie materiały tworze sam, tak samo jak staram się wykorzystywać tekstury własnej roboty. Jeśli chodzi o materiał to wrzucam rzecz jasna mapkę do kanału "diffuse" i bawię się "reflact" tak, by materiał mi troszeczke odbijał i światła i otoczenia, Kanał BUMP zostawiam pusty. Drugi etap to nałożenie na plane- mod. vray displacement, ustawienia vray displ. : 2d mappiing, w sekcji common parameters niczego nie zmieniam, dodaje tylko mapę displacement i w sekcji 2d mapping zmieniam precision z 8 na 16. To wszystko. Mapę do displacement robię sam, zmieniając mapkę DIFF w PSie na czarno-białą i odrobinkę dodaję Gaussin Blur, tak by te grudki które powstają nie były mega ostre. To wszystko, resztę podciągam w PSie używając SoftLight. Jak widzisz, żadnej magii tu nie ma:-). Jakbyś miał jakieś pytania bądź problemy z asfaltem to mogę Ci przesłać po prostu materiał, a tekstury wrzucisz jakie już będziesz chciał:-) oby były duże! rly: Nie wiem co u Pana znaczy "detal", być może magazyn który skupia się na niebanalnych rozwiązaniach architektonicznych i inż. Ale to pismo posiadam więc głowię się dalej:-). Odnoszę wrażenie, że bardziej chciał Pan zaimponować, i typowym sposobem Kowalskiego dowalić mi za "coś" do czego jeszcze nie doszedłem. Oczekiwałem bardziej technicznego podejścia w tym temacie tak jak zaprezentowali to dwaj Panowie wyżej, a nie "filozoficznego rozważania" na temat czipsów Chrupuś na posadzce i wyśmiewania się w pewnych aspektach na poziomie poniżej przeciętnej. Rozmowę z Panem w kwestii, czy coś jest trendy czy nie i to jak mają wyglądać wizualizacje architektoniczne uważam za uwłaczające, i ją zakończę.:-)
 6. Witam serdecznie! Jako, że jest to mój pierwszy post w tym miejscu, postaram się zamieścić trochę więcej informacji o tym, co tutaj znajdziecie. Po "uruchomieniu swojego procesu myślowego" postanowiłem, że zacznę się dzielić swoimi pracami z różnych względów:-) i tak też robię. Zamieszczam więc minimalistyczną architekturę w minimalistycznym przekazie jakim są prezentowane wizualizacje. Dla niektórych mogą być "biedne" dla innych znów wystarczające. Mnie chodzi o to, by projektowaną przez siebie architekturę, pokazywać w sposób jasny i czytelny, chyba, że ktoś zażyczy sobie aranżacji wnętrza to wtedy i takimi aspektami się zajmę. Jako, że mistrzem w dziedzinie wizualizaji nie jestem zdaje sobie sprawę ze "śmieci" spowodowanych niskim GI i być może wielu innych rzeczy, których jeszcze nie widzę. Także liczę na wasze komentarze. Bez względu na to jakie one będą, przyjmę je z należytym szacunkiem:-) Więcej ujęć znajdziecie na http://www.origami-architects.com Pozdrawiam! Soft: 3dsmax, PS
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy