Jump to content

LukaszSz

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by LukaszSz

 1. Witam Na początek przepraszam że może poruszam problem który był już omawiany ale niestety nie mogę dojść do jakiejś konkretnej wyceny. Chciałbym aby osoby zajmujące się na co dzień wizualizacjami wypowiedziały się na ten temat. Powiedźcie mi ile wzięlibyście za wykonanie 1 wizualizacji w tym stylu ( o takim poziomie) http://www.dompasja.pl/project/464 http://www.dompasja.pl/project/479 Od razu powiem że dziękuję za odpowiedzi w stylu "milion pięćset sto siedemset" ;) Zależy mi naprawdę na szczerej odpowiedzi ;)
 2. Super, tego właśnie szukałem , dzięki. Już to sprawdzam.
 3. Witam Mam małe pytanie , bardzo możliwe że pytanie będzie banalne ale jakoś nie mogę znaleść na nie odpowiedzi. Chciałbym stworzyć taki efekt - ciało człowieka (bez szkieletu) tak jakby w takiej "poświacie" / materiale przezroczystym - Link do zdjęć: http://www.turbosquid.com/3d-models/3ds-max-human-skeletal-rigged-skeleton/749534 Do takiego efektu należałoby dodać sam materiał przezroczystości? Jeżeli tak jakie parametry należałoby ustawić do takiego efektu? Chyba że osiągniemy taki efekt w inny sposób? Z góry dzięki za pomoc
 4. Dzięki wielkie ;) faktycznie działa. Plus 40 min wolnego do życia ;)
 5. Hej mam pytanko, Powiedzcie czy istnieje taka możliwość - mam do zaznaczenia wiele podobych elementów jak w screenie poniżej: Jest to nakrętka od leku stąd też muszę stworzyć zaglębienia w środku. Nie chce zaznaczać wszystkich wcięć także czy istnieje taka możliwość aby zaznaczyć parę wcięć a resztę zaznaczył by już max? Z góry dzięki za pomoc.
 6. Drugie pytanko , zdobyłem mapę displacement dachówki o którą mi chodziło lecz niestety po nałożeniu jej na objekt nic się nie dzieje, Jak jest tak wygląda. Oprócz materiału z nałożoną texturą displacement (odpowiednie miejsce) coś należałoby zrobić w materiale aby w renderze było widać rezultat modyfikacji ?
 7. Powiem tak jeżeli ktoś chciałby zarobić z chęcią zapłacę za wykonanie tego dachu, jeżeli komuś nie zajęłoby to dużo czasu, proszę o jakieś info Wiadomości kierować na moją skrzynkę , odpowiem na pewno.
 8. Dzięki @stormwind za odpowiedź , zapomniałem dopisać że nie jestem mocno pro jeżeli chodzi o specjalne funkcje maxa ale kiedyś trzeba zacząć ;) Tak przy okazji , masz może linka, stronę gdzie jest to bardziej łopatologicznie wytłumaczone? Do innych osób: Może jest jeszcze inny generator dachów na 3dmaxa?
 9. Witam Mam pewien problem z wymodelowaniem dachówki karpiówki na projekcie który obecnie realizuję. Tak się składa że klient zażyczył sobie dachówki którą widać na zdjęciu poniżej - tzw podwójna dachówka Chodzi mi szczgólnie o taki styl , rozmieszczenie dachówki - nie chcę tego robić ręcznie ponieważ po 3 godzinach myślę że sam bym ją szybciej ułożył w realu na jakimś dachu ... ;) Powiedzcie mi w jaki sposób sami wykonalibyście taki dach? Czy macie jakiś pomysł oprócz ręcznego wykonania / układania takich dachówek? Generator RoofDesigner - (chyba taka to nazwa) niestety nie posiada takiej dachówki w swym zbiorze... a na takiej właśnie zależy klientowi Z góry dzięki za pomoc poniewaz chciałbym już dziś skończyć ten dach... PS: Przy okazji jaskółka która jest w projekcie jest znacznie wyższa i większa dlatego mam z nią tyle problemu.
 10. Dzięki za pomoc, jak widzę faktycznie można sobie poradzić za pomocą wstawiania obiektu w wybrany ścieżkę, Znalazłem nawet link do skryptu ułatwiającego zadanie: http://www.creativecrash.com/3dsmax/script/clone-along-a-path Dzięki za pomoc :) i zabieram się za działanie.
 11. 6 opcja nie przejdzie ... skończył mi się trial ... :) serio. #Kramon dzięki za odpowiedzi, to zaczynam je wdrażam w życie ;)
 12. Wiesz tak się składa że nie używałem jeszcze tej funkcji ale faktycznie coś może z tego być ;) Jednak w tym wypadku pewnie na nic się zda ponieważ życzenie to dachówka karpiówka ... czuli nakładająca się na siebie. Tak dumam i powiedzcie czy jest taka możliwość: Czy jest taki sposób aby zaznaczając dany obszar pokryć go wybranym obiektem . Czyli zaznaczam powiedzmy sobie daną ściankę dachu i wybieram dachówkę do jej pokrycia?
 13. Witam Mam pewne pytanie, jestem nowy na forum więc zapytam się od razu profesjonalistów (miód aż się leje ;) ) Mam problem z konstrukcją dachu na budynku, tyle że dach nie jest zwykły, normalny lecz posiada jaskółkę w postaci jakby wybrzuszenia - coś takiego jak w obrazku poniżej. W moim wypadku ta jaskółka jest jednak znacznie wyższa i nie da się tego zrobić modelując po kolei każdą dachówkę i później bawić się w jej układanie pod dobrym kątem. Kwestia wstawienia tekstury z dużym BUMPEM nie wchodzi w grę, chcę żeby dach był na wypasie. Poniżej to co własnie robię czyli przygotowany układ dachówek i teraz potrzebowałbym z nich wykonać wybrzuszenie jak widać na pomarańczowym układzie. Funkcja Wave odpada, nie da się osiągnąć za pomocą niej takiego efektu. Prosiłbym o pomoc i wskazówki , każde ponieważ za dużo czasu już spędziłem bawiąc się dachem .... ;) Z góry dzięki za pomoc Pzdr.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy