Jump to content

Pabloos

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

About Pabloos

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Szczecin
 1. Witam pojawił mi się problem i skończyły pomysły na rozwiązania :) Scena oświetlona z zewnątrz tylko Vray Dome z mapą HDR. Widok w oknie renderuje się normalnie natomiast obicie okna w lustrze mocno prześwietlone co mocno gmatwa finalny rezultat. Z tego co zauważyłem to prześwietla od linii horyzontu. Efekt znika jeśli wyłączę Affect reflections albo zmniejszę wartość Multiplier w Vray Dome tylko wtedy scena jest niedoświetlona. Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Jakiś pomysł co jest nie tak? Z góry dzięki.
 2. Najgorsze jest, że faktycznie się znajdzie ktoś kto to zrobi za przysłowiową flaszkę na 3ds z crackiem i archmodelsach z chomika...
 3. Pomyślała o wszystkim pierwszy dzień na realizację drugi na marudzenie i poprawki trzeci na finalne rendery ;)
 4. Dzięki, bo po rozmowie z kobietą zaczynałem się zastanawiać czy to ze mną coś jest nie tak.
 5. Poruszane wielokrotnie i nie ma dobrego rozwiązania ale nie w tym problem. Pojawia się klientka która ma mocno sprecyzowane wymagania i jasno je określa - to akurat lubię. Potrzebuje 5 ujęć (salon, otwarta kuchnia i jadalnia) rozdzielczość do druku 3500x2400 300Dpi oczywiście jakość foto i termin wykonania 3 dni. Czytelnie określone wymagania co do kolorystyki i użytych materiałów. Do tego prosi na koniec o przekazanie również modelu 3d wraz z kompletem wykorzystanych materiałów. Proponowana przez nią cena za całość to 500PLN. Czy to jest normalna kwota? Ktoś by się podjął za tyle? Czy może to ja mam jakieś wygórowane ceny?
 6. Gdyby ktoś miał podobny problem a powyższy sposób nie zadziałał można spróbować uruchomić MAXScript -> MAXScriptListener i wpisać: t=trackviewnodes;n=t[#Max_MotionClip_Manager];deleteTrackViewController t n.controller;gc() U mnie waga sceny spadła z 300mb do 75b. Sprawdzone na Maxie12 64bit.
 7. Witam Moje pytanie dotyczy prześwietlonego odbicia w lustrze. Widok w oknie jest ok ale już jego odbicie w lustrze mocno prześwietlone. Nie jest to wina zastosowanego szkła bo testowałem na kilku różnych materiałach i efekt wychodzi zawsze taki sam. Jako tło użyłem mapy HDR. Problem może być w ustawieniach kamery czy może materiału lustra?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy