Skocz do zawartości

Exo89

Members
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Exo89's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputacja

  1. Cześć, jestem laikiem robiącym czasem animacje i mam problemy z cieniami (self shadows), które prawdopodobnie występują tylko po to aby obiekt wyglądał na 3D. Dla całego elementu wyłączyłem cas/receive shadows, źródłem światła jest lampka omni, która ma powodować, że tło na środku jest jaśniejsze niż po bokach. Jednak na butelce (zdjęcie) powoduje to zbyt duże zaczernienie z jednej strony. Czy da się te cienie wewnętrzne na butelce w jakiś sposób zmniejszyć lub całkowicie wyłączyć. Nie chciałbym dodawać dodatkowego źródła światła itp. http://i66.tinypic.com/2rrs0ap.jpg
  2. Dzięki, w zasadzie to myślę, że może być problem z zastosowaniem opacity w animacji, chociaż jestem laikiem w tym temacie, natomiast co do stosowania programu do postprodukcji to nie mogę znaleźć nic darmowego, w którym mógłbym w prosty sposób płynnie pokazywać/ukrywać butelki. Niestety ze względu, że wykonuję animacje w pracy, a żadnym grafikiem nie jestem, to kupno np. adobe after effects to trochę problem. Chyba będę zmuszony zmienić koncepcję i butelki będą wyskakiwać zza ściany. Swoją drogą może ktoś mógłby mi polecić jakiś darmowy program do postprodukcji? Mam jeszcze jedno generalne pytanie. Z doskoku robię animację w 3ds max w celu zaprezentowania naszych wyrobów i używam do tego jedynie 3ds max + picasy do łączenia zrenderowanych klatek w film. W ten sposób da się animować, jednak jest to o wiele bardziej czasochłonne i ciężko wprowadzać zmiany. Mógłby mi ktoś z Was rozpisać jakiego typu programy i w jakim celu stosujecie podczas kompletnego procesu animowania?
  3. Mam problem z widocznością wewnętrznych powierzchni podczas animowania pojawiania się lub znikania elementu. Przy zmianie visibility z 0 na 1 w ciągu xx kratek. Chciałbym, aby widoczne były tylko zewnętrzne powierzchnie butelki, bez wnikania w głąb materiału. Jest to w ogóle możliwe? W tym momencie jest to bardzo nieestetyczne. Tak to mniej więcej wygląda przy zmianie visibility na 1 -> 0.
  4. Witam jeszcze raz. Problem rozwiązałem - jednak w inny sposób. Po prostu zmieniłem pivot dla supportera jeszcze przed animacją i wszystkie ruchy zanimowałem od nowa - dużo tego nie było. Sprawa nie jest już pilna, ale zagadnienie zmiany osi obrotu w trakcie trwania animacji dalej jest aktualne, więc jeśli ktoś chciałby podzielić się wiedzą, to bardzo proszę.
  5. Witam, mam problem, z którym na raty próbuję się uporać od kilku tygodni jednak brak mi doświadczenia i wiadomości w 3ds max. Staram się zrobić animację, otwierania i zamykania butelki takiej jak na obrazku - Element na nakrętce nazwijmy dystanserem, chodzi o to, że jego początkowe położenie jest inne niż na obrazku ( i tak ma być), następnie ustawiam i obracam go tak, że jest umiejscowiony na nakrętce jak na obrazku. Następnie chciałbym odkręcić i odsunąć do góry nakrętkę, jednak dystanser obraca się wokół innej osi obrotu niż nakrętka i animacja nie wychodzi. Chciałbym, aby dystanser obracał się wokół tej sami osi co nakrętka. Próbowałem linkowania/grupowanie/zmiany pivota (pewnie nieudolnie), jednak gdy coś zmieniam to ma to wpływ na wcześniejsze klatki animacji i cała animacja się rozjeżdża. Czy da się dla tych dwóch elementów ustawić na "chwilę" wspólną oś obrotu lub unieruchomić dystanser względem nakrętki, a potem wrócić do wcześniejszych ustawień? Dotatkowy obrazek Trochę namieszałem, ale może ktoś się tym zainteresuje. Z góry dziękuję za pomoc. ps. Uzywam 3ds Max Design 2014
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności