Skocz do zawartości

TrigonumVR

Members
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

TrigonumVR's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputacja

  1. Witam. Przedstawiam scenkę w Unreal Engine, która powstała w oparciu o tekstury, modele, substance smart materials i decale które zrobiłem w 2016r (pochodzące z różnych projektów). Z uwagi na to że miałem przygotowaną teksturę kafelek, tematyka padła na publiczny kibilek a'la film "Candyman". Całe środowisko jest mocno zoptymalizowane (jedynie odbicie wody to planar reflection wyłącznie na potrzeby pojedyncZych shootów). W wolnych chwilach na pewno będe chciał coś do niej dorobić i całość przedstawić jako typowe środowisko realtime po którym będzie można się poruszać i pooglądać różne obiekty znajdujące się w scenie. Z uwagi na fakt że na forum można wrzucać tylko pliki nie dużej wagi a finalne rendery powstały w rozdziałce ok. 3k, zapraszam do obejrzenia dwóch shootów oraz poglądowych renderów wybranych modeli z tej sceny na Artstation (do którego link zapodaje poniżej). Największą rozdziałke i najmniejszą kompresję tych ujęć oraz modeli można zobaczyć na mojej prywatnej stronie. Pozdro Workflow: Blender + xNormal + Substance Painter + Unreal Engine https://www.artstation.com/artwork/nL241
  2. Gratulacje :)
  3. Bardzo fajny kanał :) natrafiłem na niego parę miesięcy temu. Podoba mi się sposób tłumaczenia zagadnień - szczegółowo i bez zbędnego "lania wody"
  4. Bardzo ładnie to wygląda :)
  5. Witam. Przedstawiam aplikację na androida z wykorzystaniem Google Cardboard. Jak tylko będzie to możliwe, dodam link do Google Play. Poniżej link do prezentacji video oraz dokładny opis: Interactive House VR to aplikacja na urządzenia przenośne z systemem Android. Przedstawia koncepcyjny projekt parterowego domu jednorodzinnego wraz z działką. Wszystkie lokacje oraz obiekty są bryłami przestrzennymi renderowanymi w formie realistycznie wyglądających panoram sferycznych. Użytkownik ma możliwość rozglądania się oraz swobodnego przemieszczania pomiędzy pięcioma lokacjami. Swoje aktualne położenie może obserwować na mapie, która aktywowana jest z menu znajdującego się u podstawy punktu obserwacji. W pomieszczeniach znajduje się 7 interaktywnych znaczników pozwalających na wyświetlenie przestrzennego interfejsu dającego możliwość zmiany poszczególnych elementów wystroju wnętrza oraz przeniesienia na stronę internetową z danym produktem lub do sklepu internetowego. Możemy również wyświetlić model przestrzenny domu, dokonać rotacji, zajrzeć do jego wnętrza czy też wyświetlić wymiary poszczególnych pomieszczeń (tryb makiety 3D nie jest dostępny w trybie VR). Aplikacja oparta jest na systemie celownika oraz sferycznego wskaźnika postępu (tryb VR nie wymaga podłączenia dodatkowych kontrolerów czy też posiadania przycisku na goglach VR). Możemy wybrać pomiędzy dwoma trybami wyświetlania: standardowym (rozglądamy się za pomocą wirtualnego joystica) oraz Wirtualnej Rzeczywistości (wykorzystujemy gogle typu cardboard w które wkładamy smartphona a ruch odbywa się przy pomocy żyroskopu i akcelerometru urządzenia). Przy wyborze trybu Wirtualnej Rzeczywistości, w sytuacji gdy urządzenie nie jest wyposażone w żyroskop, pojawi się ostrzeżenie o możliwości nieprawidłowego działania. Aplikacja posiada również poziomicę (dostępne są dwa tryby pomiaru: wertykalny i horyzontalny oraz możliwość zatrzymania aktualnej wartości mierzonego kąta) którą znajdziemy w głównym menu. Możemy wyświetlić również dane techniczne naszego urządzenia przenośnego (znajdziemy tam m. in. informacje o tym czy urządzenie posiada akcelerometr oraz żyroskop).
  6. Witam. Przedstawiam Wam projekt ArchViz który powstał pod koniec zeszłego roku w silniku Unreal Engine. Moim celem było stworzenie interaktywnej prezentacji z przeznaczeniem dla wirtualnej rzeczywistości. W związku z tym główny nacisk położyłem na optymalizację pod względem geometrycznym (cała scena, exterior oraz interior to około 125,000 trójkątów), teksturowym (w przeważającej części tekstury proceduralne nie przekraczające 1k), oświetleniowym (występują tylko światła stationary oraz static, całkowity brak świateł movable) aby móc uzyskać jak najwyższy framerate. Ze względu na wirtualną rzeczywistość, konieczne było stworzenie systemu który pozwoli na wybór materiałów, interakcję z otoczeniem (włączenie/wyłączenie telewizora, zmian kanałów itd.) tylko przy użyciu pada/klawiatury i bez konieczności ściągania gogli VR. W związku z tym w przestrzeni sceny wyświetlają się interfejsy pozwalające na określoną interakcję. Większość wizek wykonanych w Unreal'u które możemy obejrzeć w internecie przedstawione są w scenerii dziennej w związku z czym postanowiłem wykazać się oryginalnością i swoją stworzyłem w scenerii późnowieczornej :) Początkowo miałem dylemat czy tematyka prezentacji ma być związana z apartamentem (z okien którego rozpościera się widok na miasto) czy też z parterowym domem z podjazdem. Ostatecznie postanowiłem połączyć te dwie koncepcje co może realne nie jest ale za to moim zdaniem efektowne (szczególnie w kwestii widoku w sypialni). Zapraszam do obejrzenia filmiku w którym pokazany jest spacer po całej scenerii: Dziękuje za uwagę i zapraszam do komentowania :)
  7. TrigonumVR || Interactive 3D Graphics

     

    www.trigonum-vr.com

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności