Jump to content

idalia

Members
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

idalia's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

  1. Hej, obejrzałam filmiki Macieja Kuciary. Interesujące. Niektóre aspekty, które opisywał, są mi znane, ale o innych dowiedziałam się po raz pierwszy. A przynajmniej wiem już na pewno, o co ci chodziło;) Na tego typu fotomontażu nie znam się w ogóle tzw. robiłam kiedyś coś takiego, ale w zupełnie innym kontekście i wolałabym się tym nie chwalić. Prędzej bym taką ilustrację sobie wyobraziła i po prostu narysowała, oczywiście również posiłkując się na zdjęciach. Powiem tak, fotobashing też jest sztuką, znam kolegów i artystów ze studiów, którzy w czysto artystyczny sposób robili w tej dziedzinie naprawdę ciekawe rzeczy. Facet robi to naprawdę dobrze, widać, że się na tym zna, profesjonalnie posługuje się photoshopem, ma wyczucie estetyki i dużą wyobraźnię. I świetnie maluje (pozwoliłam sobie o nim trochę poszukać). Jeśli chodzi o rynek, masz sporo racji, takimi dewizami kierują np. firmy chcące powielić sukces innych produkcji albo po prostu liczące na łatwy zysk. Sama nie jestem specem, jednak obserwując to, co się na rynku dzieje, mogę śmiało powiedzieć, że twój pogląd jest niepełny. Wg mnie oprócz szybkości, efektywności i skuteczności, liczy się też oryginalność, pasja i treść. Zabrzmiało to może banalnie, dość naiwnie, ale tak jest, choć nie od razu to widać. I tak na przykładzie gier powstają wielkie produkcje jak Wiesiek, Mass Effect, Assasin Creed czy Spiderman, którymi zachwycają niemal wszyscy. Oraz tak zwane indie games, tworzone przez grupkę pasjonatów dla wybranej grupy ludzi. Ludzi, których niekoniecznie ciągnie do masowych produkcji, a szukają nowych doznań, oryginalnych treści, nietypowych rozwiązań. Naturalnie, że takie gry nie cieszą się dużą popularnością, nauczono nas, że najbardziej popularna gra to taka, która ma dobrą kampanię medialną, najwięcej sprzedanych kopii czy najwięcej laików. Faktem jednak jest, że obydwa rodzaje gier istnieją i każde ma swoje grono fanów.
  2. Ponieważ od zawsze fascynowało mnie tworzenie postaci. Zanim zajęłam się digitalem, bardzo dużo szkicowałam i rysowałam postaci do filmów animowanych i gier, które widziałam i grałam. Traktowałam to jednak jako hobby i nie wiązałam z tym wtedy poważnej przyszłości. Generalnie uwielbiam rysować i marzyłam o zawodzie związanym z tą dziedziną. W międzyczasie dostałam pracę jako ilustrator, gdzie robię ilustracje do książek Lego. Pozwoliło mi to podbudować moją pewność siebie i podnieść zdolności w grafice2D. Pokazało także, że można w tym zawodzie całkiem godnie żyć. Natomiast CA zainteresowałam się na poważnie po pierwszych zajęciach z tworzenia grafiki do gier komputerowych na studiach. Znając jednak polskie realia, wiem że trzeba elastycznym, dlatego staram się rozwijać zarówno w kierunku ilustracji jak i concept artu. Nawet jeśli nie zostanę concept artystą, a ilustratorem to i tak będę się z tego cieszyć. Jeśli chodzi o fotografię, modelowanie 3D i malarstwo moje zdolności są stricte podstawowe. Moja fotografia ogranicza się robienia zdjęć na manualu, jedyny program jaki znam i ogarniam to Sculptris, zaś co do malarstwa, sprawnie posługuję się farbami olejnymi i akrylowymi, natomiast malowałam obrazy bardziej z obowiązku (ASP), niż z przyjemności.
  3. Cześć, witam wszystkich jestem tu nowa i postanowiłam dołączyć do waszego forum. Grafiką 2D zajmuję się od dwóch lat. Tworzę zarówno concept arty jak i ilustracje, staram się bowiem rozszerzyć swoje kompetencje. Marzę o tym, aby zostać zawodowym conceptartystą do gier, szczególnie postaci lub ilustratorem książek. Bardziej jednak zależy mi na pierwszym zawodzie (w drugim w zasadzie już się spełniam, choć anonimowo i pod licencję;/). Stylistyka prac jest głównie bajkowa/kreskówkowa, aczkolwiek zrobiłam ostatnio postać realistyczną. Aktualnie jestem na etapie "poszukiwań". Staram się przyswajać różne style graficzne oraz tworzyć własne, stąd prace, które zobaczycie będą wyglądać dość różnie. Jestem otwarta na wszelką krytykę i porady, które pomogłyby mi w tej kwestii się rozwinąć. Są to zarówno prace wykonane w toku studiów (jestem po ASP) jak i osobiste. Załączam link: idalia.artstation.com gdzie można je obejrzeć. Pozdrawiam
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy