Skocz do zawartości

Gordy

Members
  • Liczba zawartości

    971
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Odpowiedzi dodane przez Gordy

  1. O co chodzi:

    Vray, Arnold, MR i inne mogą korzystać ze światła generalnie w dwojaki sposób. Światła (czyli spoty, area, itd) oraz w róznej postaci geo z iluminacją (mesh do których zaliczam też HDR'ki, ponieważ maja podobna charakterystykę). Jeśli użyjemy drugiej formy oświetlania zauwazyc można, że ilość artefaktów spada wraz ze wzroetm skali danego obiektu. To znaczy, że im mniejszy geo z iluminacją tym więcej artefaktów i to nie tylko w hybrydach takich jak Vray czy MR ale też w czystych brute forcach jak Arnold czy Maxwell.

    Dlatego należy unikać małych świecących punktów pochodzących z geometri czy tez HDR-ki.

    Rozdziałka ma mniejsze znaczenie (ma znaczenie jesli chcemy obniżych uzycie pamieci ram) w stosunku do szczegółówości. Do oswietlania (iluminacja, GI) powinno się używać mocno Zblurowanej mapki, gdyż chodzi tylko o samplowanie koloru do oswietlenia sceny a nie detali (o ile nie chcemy uzyskać relatywnie twardych cieni, ale to można osiągna inaczej). Szczegółowej HDR-ki a w zasadzie nawet jpg czasami ujdzie do odbić ew. refrakcji.

  2. To świetny soft 3D, ale już od dawna egzystował tylko dzięki cenie atrakcyjnej do możliwości i kilku przyzwyczajonym do niego firmom. Według mnie dążenie do zrównania ceny z bardziej popularnymi 3D MAX-em i MAYĄ zabije ten soft.

     

     

    Double Negative, The Mill, Animal Logic, Digic, Blur, Platige, Whiskytree, Psyop moge dalej. To napewno pomyłka z ich strony.

  3. W prawie autorskim wyróznia sie dwa pojęcia:

    - autorskie prawa majątkowe, które klient może nabyć

    - Autorskie prawa osobiste, których nie mozna zbyć (tak jak prawa do życia)

     

    Niestety normalna praktyką jest że klient zobowiązuje nas do nie korzystania z naszych praw osobistych. Pytanie więc brzmi czy klient może na cmoknąć czy my jego kiedy będziemy chcieli kolejne zlecenie?

  4. Owszem, jest. A mianowicie to samo, co z Vrayem: jest prosty jak barszcz w użyciu. Sadzasz kolesia z wyczuciem plastycznym i masz piękny obrazek. Kropka. Nie ma tu żadnych tajemnic.

     

     

    Coś innego twierdzi Marcos w prezentacji o Arnoldzie, kiedy wyraźnie mówi, że Arnold nie ma żadnego wsparcia dla wolumetryki, no ale ostatecznie można je zawsze dodać. Nie chce mi się teraz tego szukać... Owszem Field3d byłby logiczne.

     

    Kwestia volumeryków była prawda jeszcze dwa miesiące temu.

    Vray jest gówno warty w porównani do Arnolda. Każdy kto go uzywal to potwierdza, nawet chłopaki z Evermotiona na Arnoldowym forum.

     

    Symek, dziwne że piszesz na temat o którym niewiele wiesz. Vray i Arnold mają ze sobą jedno wspólne. Oba to renderery. Wszystko inne je różni z korzyścią dla Arnolda.

  5. da sie. Render elements to żart.

    Niestety jako że pracujesz w maxie, to poza plugginami, nie masz mozliwości wyrenderowania passów z jednej sceny. Render Elements to nie passy!!!

     

    Otwierasz tą sama scene tylko elementowi który ma byc odbijającym nadajesz nowy material, który tylko ma działający reflect. Diffuse, spec, refract dajesz na zero.

    Nastepnie odbijane obiekty dostaja w camera matte shadow a reflect swój stary. W ten sposób będa widziane w odbiciach ale nie przez kamerę. Poza tym będzie wycięcie w alphe aby to ładnie skomponować.

     

    Troche to skróciłem myślowo ale powinno działać.

  6. Odbicia w szybach to byl tylko przyklad, faktycznie najbardziej prosty

     

    .. niemniej u Alexa prawie kazdy material odbija otoczenie,

    zrobienie tego w poscie to przypuszczalnie taka przyjemnosc jak pakowanie

    sobie kaktusa w tylek... mozna... tylko sa przyjemniejsze sposoby

    spedzania czasu i gwarantuje ci ze w kilka sekund nic sensownego bys nie

    wymodzil (duzo roznych materialow o roznych stopniach glossiness i

    mapowanych wspolczynnikach odbicia, o fresnelu nie mowiac)

     

    I tu sie mylisz. To bardzo proste rzeczy i szybko sie je robi. Duzo szybciej i wydajniej dlatego że robisz jedna rzecz na raz tylko trzeba wiedziec co sie robi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności