Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Max3D.pl

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Johnny Bravo

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Johnny Bravo

  1. Johnny Bravo odpowiedział Johnny Bravo → na temat → 3ds max
    ok to działa tyle, że widać niebo (obrazek przedstawie łąkę i niebo) wiec musze przesunac to tło, by było widać łąkę... jak to zrobić?
  2. Johnny Bravo odpowiedział Johnny Bravo → na temat → 3ds max
    wyszło coś takiego: i nadal nie wiem czsemu nie wyświetla tego tła w tym renderze... a poza tym nie moge przesunąć owego tła...
  3. Johnny Bravo odpowiedział Johnny Bravo → na temat → 3ds max
    mintrill: a jak przesunąć ten background, bo nie moge tego zrobic... max sam wpasował go do sceny EDIT: kiedy załączę tło wtedy nawet sie nie renderuje, why?
  4. Johnny Bravo dodał temat → w 3ds max
    jak stworzyć teksture cytryny tak, by mozna było nałożyć na każdy poligon jaki materiał sie chce. A nie tak jak zazwyczaj, że znaleźć w necie teksture, czy nawet samemu zrobić i tylko nałożyć jak we viewporcie dać background? wymodelowałem cytryne w edit poly, dałem mesh smooth i gdy dałem noise (chca by wyglądała jak cytryna-nie tak dokładnie, perfekcyjnie) nic sie nie zminiło czemu? EDIT: co do drugiego... czy jeszcze mozna jakos przesuwać ten obrazek w background'zie... czy to sam program przypisuje i nie można tego zmienić?
  5. Testuje sobie różne animacje, po prostu próbuję i wczasie tychże testów napotkałem pewien problem, otóż mam boxa, którego następnie nieco zmodyfikowałem w editable poly i teraz chcę ustalić jesgo pivot za pomocą narzędzia align (względem niego samego), da się to wykonać? czy muszę ręcznie to zrobic... popatrzec w editable poly i skumac na vertexy umieszczone najniżej i dopiero wstawic te wartosc do pivotu...?
  6. SSS, co to takiego? na razie cos takiego... swiatło Omni, gdy dodam cienie, wtedy dopiero jest masakra, a materiały to naprawde ciezko zrobic, daje zeby plastik był biały a w renderach wychodzi siwy :/:
  7. Jak zrobic do tego 3 materiały (Scanline): -plastik przeźroczysty, -plastik biały, -zielone mydło w płynie?
  8. joko działa... tylko trzeba było dać jeszcze mod. Normal, próby:
  9. no nic... motam sie z tym wymodelowaniem płynu (detach'em), bo lathe to prościej, ale chciałem nauczyc sie innego sposobu. A co do materiału płynu... to chce uzyskac taki materiał po prostu wyglądający jak materiał płynu :) koloru zielonego
  10. Robie tak jak radzisz... zaznaczyłem wewnetrzne poligony i dałem CLONE i wtedy mi cała butelka sie kopiuje... coś nie tak robie?
  11. xeav: napisałem przecież, że Scanline, a co do wymodelowania płynu: masz na myśli detach i potem przeskalować te czesc?
  12. Po pierwsze: robię scenę w której rolę główną okupuje mydło w płynie :) 1. Jak stworzyc (wymodelować) płyn w śodku tego pojemnika? 2. Jaki nadac materiał (korzystam ze scanline'a) dla pojemnika, by wyglądał jak zwykły, przezroczysty plastik. 3. Najgorsze... jak stworzyc materiał płynu? Z góry dziękuję za odpowiedzi, które mam nadzieje się pojawią ;]
  13. Johnny Bravo odpowiedział Johnny Bravo → na temat → 3ds max
    a jakie jest IOR dla szkła i wody? Skąd to wiadomo? Pewnie z fizyki ale dobra...
  14. wg Twojego opisu wyszło mi coś takiego... :| to nadaje sie chyba tylko do game art'u albo i nawet nie :P
  15. Jak wymodelować ten obiekt, tak aby to ładnie wyglądało? Próbowałem już niejednego sposobu: box modelingu, loft prostokąta po ścieżce (profil deski z boku).
  16. Johnny Bravo dodał temat → w 3ds max
    Zrobiłem taki zaczątek sceny, mam kilka pytań: 1. Jak zrobić dobry materiał szklanki i wody, czy muszę posługiwać się także teksturami w tworzeniu materiałów na nie? Szklanka to na razie zwykły materiał z opacity ustawionym na 50... 2. jak zrobic wodę? http://img498.imageshack.us/my.php?image=aaaaaaa4jr.jpg
  17. ostatecznie wyszło tak: http://img481.imageshack.us/my.php?image=asdsad9wt.jpg to scatter :P, zostawiam to tak... proszę o komentarze ;p, na co zwracać uwagę w przyszłości
  18. ok sides w lathe wiem jak kontrolowac, ale gdzie jest ta interpolacja? wchodzę do line i nie ma nigdzie tego
  19. co masz na mysli?
  20. zrobilem tak jak mówiłeś... ale gdy dam do editable poly wszystkjo sie tnie za duzo scianek jest :|
  21. dzieki za pomoc... :) cukier nie wyglada jak cukier... ten materiał cukru to zwykły standardowy materiał w maxie, w bump dałem fall off bez zmieniania niczgo i to wszystko. Co robić? http://img494.imageshack.us/my.php?image=sdsd4ma.jpg
  22. dorzucam maly opdate a nad tym cukrem bede sie dalej zastanawiał -kolejny problem: gdy wrzucam texture drewna i nadaje ją na plane wtedy taka tekstura nakłada się na dzbanek z przkrywką... nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje... wie ktoś?
  23. Tak jak w pytaniu, próbowałem rozmieszczać boxami w porcelanie za pomoca scattera ale to jest strasznie toporne, gdyż jak dałem 5000 duplicates okrutnie sie wieszało, a efektu jak nie było widac tak nie ma :/
  24. usunąłem ten edge i nic... dalej to samo, qrcze: http://img491.imageshack.us/my.php?image=aaaaa5qu.jpg mam tak m.in. dlatego że w output, w opcjach mod. Lathe ustawiam Path, gdyz ładniej wygląda zamiast standardowego-Mesh
  25. weld core mam wlaczone

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.