Skocz do zawartości

araneus

Members
  • Liczba zawartości

    205
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez araneus

  1. Pięknie, po prostu mistrzostwo :)

    Ale i ja się doczepię: mało jest opraw oświetleniowych. Wiem, że wizki dzienne ale w kuchni tylko jedno malutkie światełko na suficie, w jadalni lampa nad stołem, w salonie tylko lampa stojąca i jedna przy kominku. W całym mieszkaniu 4 lampy.

    To oczywiście czepialstwo do kwadratu ;) Wspaniała praca :)

  2. Dzięki za komentarz. W tej scenie są tylko 282 obiekty, więc można się spokojnie połapać bez plugina do assetów. Wystarczy samo klikanie w viewportach i outliner. Ale to fakt, że zarządzanie sceną nie jest zbyt dobrze rozwiązane w Blenderze (patrz warstwy i outliner) .

  3. Dziękuję za komentarz :)

    Jeśli chodzi o problemy techniczne związane z takim zamontowaniem grzejników to myślę, że są do rozwiązania: można na przykład zastosować grzejniki niskotemperaturowe. Poza tym grzejniki montuje się w miejscach gdzie są największe starty ciepła, więc pod tym względem okiennice to dobry wybór.

    Materiał cegły - nie takie cuda potrafią murarze tworzyć ;)

    Deski na renderach 5 i 6 faktycznie nie wyszły. W samej końcówce pracy nad projektem coś pogrzebałem w ustawieniach materiału, albo jak piszesz, zmieniłem smootha. Musze się temu przyjrzeć dokładniej.

    Kocyk rzeczywiście się zsunął, chyba 5 klatek później ;)

  4. Przedstawiam projekt wykonany na konkurs "Projektujesz! Zyskujesz!". W dużym skrócie: konkurs polegał na zaprojektowaniu wnętrza z zastosowaniem grzejnika firmy Zehnder.

    Za pracę otrzymałem wyróżnienie :)

    Całość wykonana w Blenderze, renderowana w Cycles.

    Zapraszam do komentowania

     

    66ae7536924513.572e60c54b5bb.jpg

    68c29836924513.572e60c54bb2a.jpg2e908d36924513.572e60c54c23c.jpg928f5136924513.572e60c54c865.jpg

    40d43036924513.572e60c54cd58.jpg06110c36924513.572e60c54d4e7.jpg

  5. Dzięki za konstruktywny komentarz :)

    Trudno się nie zgodzić z twoimi uwagami. Takie rzeczy umykają, jeślki ma się niewielkie doświadczenie w webdesignie. Ten niepolski cydzysłów - dopiero teraz to widzę. Trackingiem probowałem "zamaskować" użytą czcionkę - to zwykły arial/helvetica. Ale widać, że wyszło to średno. Spróbuję dodać trochę oddechu w menu. Co masz na myśli pisząc "nieuzasadnione użycie trackingu" w menu? Jakie jest uzasadnienie użycia trackingu? wyróżnienie tekstu?

    RSS i szukajka faktycznie - brak ostylowania - do poprawy.

    Logo - wiem, cienie są obecnie niemodne ;) spróbuję wyrzucić.

    Whitespace - zgadza się, trzeba ograniczyć.

  6. Tak jak pisze ola-f poszukaj w css. Być może div z nagłówkiem ma wpisane clear:both. Wyrzuć to. Spróbuj też dodać linijkę float: left.

    Jęsli to nie css to możesz przejrzeć budowę pętli wordpressa w pliku single.php twojego szablonu.

    <?php the_title(); ?> to tytuł

    <?php the_time( 'F jS, Y' ); ?> to data

    Więcej ciężko powiedzieć bez obejrzenia strony i kodu.

  7. No to jeszcze jeden sposób:

     

    Accutrans3d to program do zmiany formatów plików. Obsługuje bardzo wiele formatów, ale najważniejsze to obsługa dxf, obj i 3ds. Pozwala to na przerzucenie pliku z Autocada do Blendera z zachowaniem podziału na warstwy. Wystarczy plik dwg zapisać jako dxf , następnie otworzyć w programie Accutrans3d i zapisać jako obj. W Blenderze otwieramy plik obj poleceniem „Import”.

     

    Program działa na licencji shareware. Oznacza to, że jest udostępniana do przetestowania pełna wersja bez ograniczeń funkcjonalnych i czasowych. Nie jest jednak aplikacja darmowa. Ściagając program wyrażamy zgodę na zapłatę za niego po 30 dniach użytkowania. Cena 20$.

     

    Strona programu:

    http://www.micromouse.ca/downloads.html

  8. Idę, albo nie idę!

    http://www.youtube.com/watch?v=by_wIcIG6cs

     

    i jeden z komentarzy do filmiku:

    "Człowiek stający dosłownie i w przenośni przed głębokimi dylematami moralnymi. Jak każdy z nas zadaje sobie pytanie czy iść dalej czy też nie iść. Chciałby do nieba... ale kusi go piekło! Nie wie w która stronę skierować swe niepewne kroki....W końcu decyduje się na skosztowanie owocu zakazanego (kto powiedział, że to było jabłko? może właśnie arbuz?), opierając się o drzewo poznania dobra i zła. Tak by wyglądał Adam, gdyby był Polakiem.;] "

  9. Odkopałeś stary temat. Eksporer vraya jest nadal rozwijany. Zobacz stronę: http://blender.bevice.ru/

     

    Co do innych rendererów:

    -yafaray - dobrze zintegrowany, niestety czasami miałem dziwne problemy z GI w bardziej skomplikowanych scenach (np. świecące krawędzie)

    -luxrender - jeszcze w powijakach, pojawił się niedawno i dość szybko rozwijał się przez pierwsze miesiace, teraz jakby troche przystopował.

    -indigo - bardzo dobry silnik podobny do maxwella. Dobry tylko dla cierpliwych ze względu na dłuuugie czasy renderowania

    -kerkythea - szybki renderer, dużo opcji, wybór sposobu renderowania (photon mapping, MTL, BPT itp), rozbudowany edytor materiałów itd. Wadą jest niestety ciagle słaba integracja z Blenderem - praca sprowadza się zwykle do eksportu modelu do formatu kerkythea i dalsza obróbka w tym programie (materiały, światło)

    sunflow - niestety ostatnia wersja pojawiła się chyba w kwietniu 2007

    povray - staruszek, chyba już nie jest rozwijany

     

    to wszystkie jakie przychodzą mi do głowy. Z wymienionych polecam kerkythea lub yafaraya. Jeśli masz renderfarmę lub bardzo dużo czasu to indygo.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności