Jump to content

goo-k

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About goo-k

 • Rank
  Member
 1. Zgadza się, dziękuję za podpowiedź!
 2. Witam wszystkich! Zakupiłem używany dell T3500 z procesorem Xeon w3690. W specyfikacji posiada 6 rdzeni, 12 wątków. Jednak w menadżerze zadań widać tylko 6 wątków. Czy tak powinno być? Posiadam starszy komputer z i7 860, jest on 4 rdzeniowy, 8 wątkowy i w menadżerze widoczne są wszystkie 8 wątków. Nie znam się na tym, ale kupując liczyłem, że będę miał większą wydajność niż obecnie, pomijając oczywiście prędkość procesora. Czy w czymś się mylę? Niewłaściwie to czytam? Dziękuję za podpowiedzi.
 3. Dziękuję Ania!! Plik jakoś specjalnie nie powiększał się. Skorzystałem jednak z tego postu do którego mnie skierowałaś i użyłem skryptów czyszczących. Ufff.. pomogło!! Sądziłem, że sprawa nie o uratowania. Teraz mogę uratować poprzednie sceny, w których też walczyłem z tym problemem. Nie potrafię powiedzieć co się stało i co było tego przyczyną, ale zadziałało. Po użyciu skryptów scena zmniejszyła się z 15 mb do 13 mb więc nie dużo, ale wrażenie jest jakby zmieniło się ze 150 na 13. Dziękuję jeszcze raz! Piotr
 4. Hej! Mam problem taki jak w tytule. Tworzę scenę w max 2010, przerzucając do niej różne modele w pewnym momencie, nadpisując plik, program zaczyna zawieszać się na 1-3min. Po tym czasie pracuje się normalnie. Chodzi o moment zapisywania. Próbowałem cofać, wyrzucać nawet wszystkie modele ze sceny i nic, nadal mieli podczas zapisania. Wrzucam plik, który ma ten problem. Jest to poważna niedogodność, bo nadpisywać trzeba często. Proszę Was o pomoc. Piotr 3.zip
 5. Można tyż zrobic detach i dany obszar bedzie jako osobny element.
 6. można tyż uży HSDS, wygładza tylko to co zaznaczymy.pozdro!
 7. goo-k

  NURBS problem!

  No a np. tak wygląda ten sam render na płycie wykonanej z box`a.
 8. goo-k

  NURBS problem!

  No nie wiem, coś jest pochrzanione moim zdaniem, zobacz nie widac w perspektywie tylnej scianki. Na renderze jest to niby szkło(Glass-physics phen) z mental ray. renderowane w mental ray oczywiscie tez. niby szkło zniekształca, ale jest jakies szare takie, nie zobaczysz pewnie na tych malych plikach które załączam ale na grubości tej plaszczyzny sa refleksy i ogólnie wyglada dobrze. ponadto zobacz na caustic w cianiu na glebie jest jakis uciety dziwnie. Wydaje mi się że płaszczyzna nie ma grubości tylko poprostu ścianki i dlatego to wszystko, czy się mylę? Nie znam się zbytnio na NURBS, jak można zrobic to prawidłowo?Bo właśnie wydaje mi się że to kwestia tego że nie jest pełna ta płaszczyzna. Dzięki za pomoc.
 9. goo-k

  NURBS problem!

  Witam! Mam pewien problem, szukałem na forum ale nie sposób znaleźc w mnogości postów. Chodzi o to jak zrobic płaszczyzne o pewnej grubości z NURBS(link) tak, żeby była renderowalna z każdej strony..zapewne robię to na około, ale gdy robię U loft, tworzy się płaszczyzna, zmieniam na Poly, robię extrude i wynik mam taki jaki mniejwięcej chcę. Ale gdy nakładam materiał szkła to płaszczyzna jest szara a tylko ścianka grubości jest przeźroczystym szkłem. Jak zrobi to poprawnie. Z góry dziękuję za pomoc.
 10. A no jeszcze jedno pytanie o zbrush`a, zapewne odwieczny problem..jak np. dodac do jabłka ogonek, tak żeby móc później powróci do obrabiania jabłka? Z góry dzięki!
 11. Poważnie WIELKIE DZIĘKI DLA WAS!!!!
 12. Dzięki Zeet! Wszycho ok, ale nie rozumiem dlaczego w Projection Master, nadal mam takie straszne deformacje. Wszystko wydaje się, że robie według Twoich instrukcji, a mimo to zobacz co wychodzi. Dlaczego tak się dzieje?
 13. Witam! Mam pytanie jak najlepiej exportowac pliki z max`a do zbrush`a i w drugą stronę? I jeszcze jedna kwestia, w zbrush`u w zscriptach jest tut z Projection Master(Projecting Mesh Displecements). Koles robi jakis mieczyk i w pewnym momencie odpala Projection Master i dodaje pierscienie, po "pickup now" wraca do mieczyka i wszystko wygląda git, a gdy ja próbowałem (niby wszystko tak samo) nie ma opcji, aby np. dodany pierścień po wyjściu z Projection Master wyglądał tak jak powinien, obiekt dodany jest mega zdeformowany. Co zrobic, aby tego uniknąc? z góry dzięki za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy