Zawartość dodana przez LuQ
-
VertexPaint ginie potraktowany ProBoolean
Może być że tak jest. Nawet wcześniejsze skolapsowanie wszystkich modyfikatorów nie pomaga. Problem zostaje. Tylko dlaczego proBoolean "gubi" te wierzchołki (chociaż fizycznie sama siatka wygląda dużo lepiej), a Boolean nie (efekty Vertexpaint-a ciągle są aktualne)?
-
VertexPaint ginie potraktowany ProBoolean
Witam Wszystkich! Mam następujący problem techniczny w 3ds max 9: Siatka edytowalna z modyfikatorami VertexPaint ma kilka materiałów typu Blend, oczywiście maskowanych mapą typu Vertex Color. Wszystko wygląda i renderuje się świetnie. Problem zaczyna się w momencie, gdy od tegoż obiektu chcę odjąć inną bryłę za pomocą operacji bulowskich. Operator Boolean robi za dużo błędów, aby zaakceptować efekt, więc użyłem modyfikacji ProBoolean, która daje więcej niż dobre rezultaty. Minusem tego rozwiązania (to jest sedno problemu) jest to, że po jego użyciu modyfikacje poczynione VertexPaint-em przestają jakoby istnieć i obiekt ma na sobie tylko jeden materiał na całej powierzchni, czyli trzeba by malować siatkę od nowa. Czy spotkał się ktoś z czymś takim i jak sobie z tym poradzić? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki. Z pozdrowieniami, Luk
-
Fotobitwa: LuQ „Ludzkie zakamarki"
Witam wszystkich! Postanowiłem wziąć udział w Fotobitwie. Poniżej trzy zdjęcia, które kojarzą mi się z tematem "Ludzkie zakamarki". Zapraszam do opiniowania. Zdjęcie 1. Zakamarek wędkarza Wędrując po terenach otaczających Sosnowiec natrafiłem na taki oto zbudowany przez kogoś zakamarek pośród trzcin… Godziny poranne, mglista atmosfera. Aparat: Panasonic DMC-FZ30 Ogniskowa: 7 mm Czas ekspozycji: 1/200 sec Przysłona: 5,6 Naświetlenie: pomiar centralnie ważony +0,66 EV przy ISO 80 Format zapisu: RAW+JPG Wersja surowa-pomniejszenie z JPG. _______________________________________________________ Zdjęcie 2. Klasztor wersja 1 Klasztor Kamedułów w Krakowie jest niewątpliwie jednym z ludzkich zakamarków odgradzających mnichów od współczesnego świata. Godzina około 11:00, pochmurno. Aparat: Panasonic DMC-FZ30 Ogniskowa: 10 mm Czas ekspozycji: 1/100 sec Przysłona: 8 Naświetlenie: pomiar centralnie ważony 0 EV przy ISO 80 Statyw, format zapisu: RAW+JPG Wersja surowa-pomniejszenie z JPG. _______________________________________________________ Zdjęcie 3. Klasztor wersja 2 Klasztor Kamedułów w Krakowie jest niewątpliwie jednym z ludzkich zakamarków odgradzających mnichów od współczesnego świata. „Ręczny” HDR (składany na maskach). Aparat: Panasonic DMC-FZ30 Ogniskowa: 11 mm ISO 80 Statyw, format zapisu: RAW+JPG Trzy naświetlenia - czas * przysłona * ekspozycja: 1). 1/160 * 9 * -0,66 EV 2). 1/60 * 9 * +0,66 EV 3). 1/50 * 7,1 * +1,66 EV „Ręczny” HDR (składane na maskach). Wersja surowe odpowiednio: 1, 2 i 3.
-
I Foto Starcie "Ludzkie Zakamarki"
Jeśli nie jest jeszcze za późno, to zgłaszam swój udział w Fotobitwie. Zdjęcia wrzucę niebawem, jednak jak wszyscy zwlekam, bo a nóż coś lepszego wyjdzie niż to, co się ma ;) .
- Tab panel
-
Moment Krytyczny : Ozyrys- Ostatnie pożegnanie
Trzymam kciuki! Warto było poświęcić 5 gwiazdek na Waszą pracę. Pozdrowienia
-
SCENA 3D: Kabriolot
Zgadza się (z resztą nic dziwnego), ale nie wiem gdzie to mogłeś wcześniej widzieć... No chyba że byłeś w jury?
-
Scena 3D: Wieża strażnicza
Całkiem niezły klimat (to nie znaczy, że lubię deszcz :)). Trochę mało widać, bo kompresja robi swoje. Jedyne co źle odbieram, to schodki - trochę wiszą w powietrzu i powinny mieć trochę wydeptanego miejsca przed sobą; drugie to kompozycja - prawa strona obrazka jest trochę napakowana lub ciasna (tutaj do końca nie jestem pewien). Poza tym całkiem ładna pracka.
-
Postać 3D: Jabba the Hutt
To bardzo brzydka ropucha!! Super wykonanie!
-
Pojazd: Hipisowski TIR
Powiedzmy, że malowanie. A poza tym, to fajny tytuł ;-). Co do proporcji, to wyszło jak wyszło. W rzeczywistości dzieje się tak, że konstruktorzy pojazdów ciężarowych starają się zmieścić wymiary ciągnika i naczepy w skrajni zestawu drogowego. Przy tym trzeba zrobić pojazd jak najlżejszy, jak najpojemniejszy, aby mógł przewieźć jak najwięcej. Do tego wytrzymałość, ukształtowanie przestrzeni ładunkowej, miejsce pracy kierowcy i dużo innych rzeczy... Ja mogłem sobie to odpuścić i znacznie powiększyłem "budę". Faktycznie pojazd nie ma zbyt dobrych warunków socjalnych dla kierowcy, ale może być używany jako ciągnik manewrowy, lub krótkodystansowy. A to co mi najbardziej zaprzątało głowę, to jako taka aerodynamika. Kiedyś podejrzałem coś podobnego w rosyjskiej gazecie technicznej (znowu ci Rosjanie), tylko tam ciągnik był jeszcze niższy i w całości mieścił się pod specjalną naczepą. Dzięki za komentarze. Pozdrawiam
-
Pojazd: Hipisowski TIR
Wystawiam na światło dzienne taki lekko przestarzały pojazd przyszłości - ciągnik siodłowy. Wymyśliłem sobie taki traktor i naczepę w opływowym kształcie. Przy okazji popróbowałem sobie światło wolumetryczne. Wiem, że znowu przeczytam, że tekstury kiepskie ;-). Mało też szczegółów, ale mnie najbardziej kręciło wymyślanie tego czegoś. Reszta się nie liczyła. Proszę o naukę, pokutę i rozgrzeszenie. Produkcja: AMD Athlon 1700 XP/1518 MHz. RAM 512 MB. Soft: 3ds max5. System: Win 2000.
-
SCENA 3D: Kabriolot
Dzięki za komentarze. Jednak ktoś to ogląda :) Z tymi teksturami, to było tak, że chciałem spróbować zrobić coś, co by miało pokrycie organiczno-metalowe (coś jak cyborg). Pomysł, żeby zrobić krawędzie skrzydeł z odcinającego się materiału wziął się od promów kosmicznych. One mają antyogniowe płytki na krawędziach natarcia. P.S.: Sorki za późny odzew. Pozdrowienia
-
SCENA 3D: Wisielcy. Duch wisielców
Przepraszam za długi czas bez odpowiedzi. Macie sporo racji, ale nie wiem, czy uda mi się do tego jeszcze wrócić żeby coś poprawić. Co do wielkości drzewa, to jest trochę wzorowane na naturze - stara, pruchniejąca wierzba, niekoniecznie jest olbrzymia. Coś za coś. Duże łebki, małe drzewo. Klimat miał być raczej bajkowy z oświetleniem tuż przed wschodem słońca. No i ostatecznie zrobiłem coś takiego "średnio mrocznego", gdyż chciałem, aby szczegóły były widoczne na każdym monitorze (nawet ciemnym). Pierwotnie pierwsza praca nazywała się "Sen wisielców". Obo pytał co zdziałałem w konkursie. Nic. Bez odzewu. Druga pracka ma spory blur, bo chciałem zaeksperymentować: zrobić dynamiczny obrazek ze statycznego. Efekt widać... Ania C - dzięki za ciepłe słowo. Nigdy nie chciałem odtwarzać rzeczywistości po to aby mieć np. komputer w komputerze. Wystarczy mi że robię czasem wizki. To co wrzucam na forum jest tylko moje - dla rekreacji. Ale tak a'propos - mam jedno autko, które wrzucę ;-)).
-
Maszyny bojowe: "Twardy robal"
Z całym poważaniem Panie hkropinski - dzięki za zainteresowanie, ale standardowy tekst w stylu: "tekstury i oświetlenie słabe" mnie nie zadowala. Konkrety proszę.:) Zamieszczam kolejne wersje rozwojowe scenki. Mozolnie dopieszczam szczegóły. Na pewno muszę poprawić powierzchnię wody oraz dodać trochę szczegółów dna. Chcę też dorobić jeszcze kilka obciętych macek, które będą się wiły na dnie. 1. 2.
-
Maszyny bojowe: "Twardy robal"
Render do nominacji - 362kB, 1024x736 px
-
Maszyny bojowe: "Twardy robal"
Jednak musiałem porzucić kosmos, ... i norę także. Życie jest czasem wredne ;) - z braku czasu zdecydowałem się na coś szybszego. Robal będzie sobie polował na mackowatego stwora z galarety. Wrzucam siatki: - sceny, - galaretowatego stwora, - harpunu, który wystrzeliwuje robal. Pomiżej rendering próbny i render bez mapowania. Właściwy jeszcze się produkuje. Mam nadzieję, że zdążę go wrzucić przed północą.
-
SCENA 3D: Wisielcy. Duch wisielców
Wrzucam dwie mroczne prace z prośbą o ocenę. Zobacz powiększenie: "Wisielcy" 1024 x 768 px, 220 KB. Zobacz powiększenie: "Duch wisielców" 1024 x 768 px, 215 KB. Obie prace powstały z tej samej sceny 2 lata temu z myślą o starcie w konkursie 3d. Komputer: AMD Athlon 1700 XP/1518 MHz. RAM 512 MB. Soft: rendering 3ds max5, składanie i retusz w Photoshop 6. System: Windows 2000.
-
SCENA 3D: Kabriolot
Cześć! Postanowiłem zacząć pokazywać swoje prace. Na pierwszy ogień idzie coś, co nazywam prywatnie Kabriolotem. Tak naprawdę nie wiem jak to się powinno nazywać. Wyobraziłem sobie pustynię i swobodną wycieczkę po niej z użyciem skrzydlatego środka transportu. Metodą "dziergań kolejnych" wyciągnąłem siatkę w połączenie czegoś na kształt żywego ptaka z maszyną... Wstawiam dwa rendery. Docelowo miały 2400 x 3200 px oraz 3200 x 2100 px. Oprócz dołączonych do posta miniatur wstawiam link do obu obrazów w średnich rozdzielczościach: Kabriolot render pionowy 768 x 1024 px, 139 KB Kabriolot render poziomy 1024 x 672 px, 148 KB Komputer: AMD Athlon 1700 XP/1518 MHz. RAM 512 MB. Soft: 3ds max5. System: Win 2000. Proszę o komentarze. Dodam jeszcze, że jestem świadom iż nie jest to pracka idealna. Zrobiłem ją 2 lata temu na konkurs 3d.
-
Maszyny bojowe: "Twardy robal"
Dzięki Tweety. Rzecz do przemyślenia. Jeśli stwierdzę, że w kosmosie mi nie wychodzi, to wrócę do jaskini. Tymczasem szybki renderek kosmicznej kolonii. Prosta bryła potraktowana rewelacyjnym pluginem Greeble z dwoma iteracjami + potrójny materiał Multi/Sub-Object. Do zestawu dokładam trzy zrzuty ekranowe siatki modelu bez oraz z Greeble.
-
Maszyny bojowe: "Twardy robal"
Nowy koncept! Robactwo siedzi na małej planecie albo ateroidzie i ostrzeliwuje przelatującą kosmiczną kolonię. Przystępuję do wykonania zadania. Poniżej wrzucam zgrubny układ sceny. Być może zmieni się trochę, ale idea już nie.
-
Tab panel
Z tym przeciąganiem to nie działa. Na niższych wersjach jest taka opcja pod prawym przyciskiem: "Move to Tab Panel". ...no i pasek wskakuje na właściwe miejsce. Można tworzyć sobie własne paski narzędzi i nie muszą być wszystkie na raz widoczne. W 3ds max 7 tego nie ma. Nie siedzę w max scripcie (chyba tutaj tkwi rozwiązanie) na tyle, aby zmusić max-a do honorowania tab paneli. :(
- Tab panel
-
Moment Krytyczny : Ozyrys- Ostatnie pożegnanie
Jaras, ten ostani renderek za dużo klimatu zdradza... Co tu dużo gadać - to jest świetne. Oświetlenie trochę jak na planie filmowym, ale i tak jest świetne. Pozdrawiam
-
Maszyny bojowe: "Twardy robal"
Mam za dużo pomysłów i nie mogę się zdecydować. 1. Zapasy dwóch robali (raczej odpada - za mało oryginalne). 2. Robal łapie i strzela w ośmiornicopodobne stworzenie z galarety (koncept z renderu 1). 3. Scena podobna, lecz na przeciwko maszyny stoi np. dziewczynka z packą (u nas nazywa się to klapką) na muchy (koncept z renderu 2). 4. Maszyna w podziemnej norze lub jaskini i ma tam coś do "załatwienia" (koncept z renderu 3). 5. Maszyna łazi po jakimś dużym statku kosmicznym i przerabia go na złom. Jak ktoś zapyta skąd się tam wzięła, to może być że wskoczyła lub została zrzucona. Proszę o jakieś delikatne sugestie w kwestii wyboru "zastosowania" mojej maszyny bojowej.
-
moment krytyczny: "na trzy..."
Może by pomogło, gdyby wprowadzić węższą głębię ostrości i np. rozmyć tę pięknie wyprodukowaną butelkę wraz z nabojami z przodu??