Skocz do zawartości

sob

Members
  • Liczba zawartości

    109
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Miasto (opcjonalne)

  • Miasto
    Poznań

sob's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputacja

  1. sob

    dlaczego vrayowe szyby sa czarne

    Wejdź w menu: Rendering>Enviroment>Background Color: zmień kolor z czarnego (domyślny w maxie od lat) na biały. Chodzi o background maxowy a nie vray'owy zaznaczam.
  2. Wszystkie płytki się powypaczały w procesie wypalania? Wypukłe są.
  3. Wszystkie... A ta panterka to już załamka. Nawet nie chodzi o pomysł, bo takie kiczowate meble są w sprzedaży ale o wizkę - co to za bump?, a o przeskalowanej fakturze skóry na pierwszym obrazku nie mówię bo pewnie to skóra ze słonia. Aranż sceny, materiał tła też bleee...
  4. Okrrropne!!! Szkoda słów... Estetyka "made in China". Dawno nie miałem tak jednoznacznej opinii.
  5. sob

    Szkło-różna przezroczystość

    Takich prostych brył jak boxy to nie warto importować :))) Bryły przenoszone z formatu dwg lub 3ds lubią się "wykręcić" na drugą stronę, pogubić "smoothing", lub normalne. Polecam z programów typu AutoCAD itp importować tylko obrysy i potem je extrudować. Bardziej zaawansowane obiekty (np z bibliotek producentów) prawie zawsze trzeba poprawiać.
  6. sob

    Vray Shadows

    "zmniejszyc intensywnosc jasnosci cienia" koledze zapewne chodzi po prostu o sposób na osłabienie cienia. "Jasność cienia" to prawie jak "gorycz cukru" :))
  7. sob

    vray - przepalone kolory

    Rendering->Enviroment->Wyłacz Logarithmic Exposure Control = zmień na "no exposure control"
  8. Ale o czym ty mówisz?! O tym czarnym? Co się odbija w karoserii (na drzwiach i progu?). Czy to nie przypadkiem odbicie "czegoś" co umieściłeś na asfalcie (jak podejrzewam kratki kanalizacyjnej)?
  9. sob

    Optymalizacja czasu pracy

    Aaa... sprawdzę. Bo faktycznie czasem włączam. To może mieć wpływ? Zrobiłem plik testowy. Oto konkluzje: 1. Interpolacja (z ust. glossy 2. Detail Enhancement BAAARDZO mocno wpływa na jakość renderingu (szczególnie na poprawność zachowywania się cieni i bleeding - lepiej wyglądają narożniki w pomieszczeniach. Myślę, że tzw. lewitacja też z tego pośrednio wynika) ale... czasy renderingu mocno się zmieniają: 1. AA 0.85, Global subdivs. multipl.=2, Detail Enhc. = ON, czas: 8:39 2. AA 0.95, Global subdivs. multipl.=2, Detail Enhc. = ON, czas: 6:46 3. AA 0.85, Global subdivs. multipl.=2, Detail Enhc. = OFF, czas: 3:33 4. AA 0.95, Global subdivs. multipl.=2, Detail Enhc. = OFF, czas: 3:39 Zakładając, że ustawię te najgorsze parametry w mojej wcześniejszej scenie to jakość będzie zbliżona do Vraya 1.46 i chyba czas też niezły tylko 15-16 godzin. Tyle bywało.... Pod spodem plik testowy
  10. sob

    Optymalizacja czasu pracy

    Rozdzielczość 2200x1650 - tylko Vray VFB (z wyłączonym maxowym - ust. 100x75) IMAGE SAMPLER: Adaptive QMC, Catmull-Rom, min. 1, max. 4, IRRADIANCE MAP: min. -3, max. -1, HSph. subdv.: 40, Interp. samples: 25, Clr tresh: 0.3, Nrm tresh: 0.2, Dist. tresh. 0.1 Detail enhancement: Screen, 60, 0.3 Advanced options: bez zmian LIGHT CACHE: subdivs. 1000, sample size: 0.005, number of passes: 4 (P4 HT) Prefilter: 1000, none rQMC SAMPLER: AA 0.85, Noise tresh: 0.01, min. samples 8, global subdiv.: 2 COLOR MAPPING: Exponential 2.0, 2.0 SYSTEM: Max. tree: 90, Min leaf: 0.0cm, Face/coef: 2.0, Dynamic (800MB), bucket size 64x64 Subdivs we wszystkich materiałach: 8-16 (metal satyna - 32) Subdivs świateł: 150 Czas renderingu: 38 godzin (bez liczenia IR i LC)....Coś nie tak...:)? Poza tym mam jakiegoś buga w VIZie: zaznaczyłem Irradiance Map "from file" a on i tak mi puszcza obliczenia mapy (jakieś 40 min.) W nowym testowym pliku tego nie mam. Może jakieś dodatkowe"haczyki"?
  11. Przygotowuję rendering, obliczam i zapisuję do pliku "Irradiance Map" i "Light cache" (dobre wysokie parametry, duży plik dużo informacji). Puszczam render (z ustawieniami IR i LC "from file") i okazuje się, że jednak czas oczekiwania będzie za długi: (np. mam deadline :)) I moje pytanie: Co mogę zrobić? 1. Podejrzewam, że można zmniejszyć rozdzielczość (duże mapy IR i LC nie popsują a wręcz poprawią efekt ostatecznego renderu) 2. Ale jeśli nie chcę zmniejszać rozdziałki?... czym mogę wpłynąć na czas samego renderingu? Które zakładki, które parametry? Oczywiście zdaję sobie sprawę ze świadomie decyduję się na pogarszanie jakości - bo wiadomo, że to oszczędzanie na czasie to kwestia kompromisu jakości. Rzaczej w materiałach i światłach się już nie grzebie - jeśli się chce korzystać z gotowych, zrobionych wcześniej map światła?
  12. No nie wszystko... jak probówałem nowego vraya - zrobiłem jak mówiłeś (a nawet 0.05) to i tak renderował 30% dłużej niż w v. 1.46
  13. Skóra jako pomysł ok tylko wyglada jak walcowana :)) Trochę ją "pognieć" zawiń brzegi.
  14. Zarysy tych palm raczej w błękicie i powinno być ok. Przepalenie okien połaciowych przy ustawieniu ekspozycji tak by w cieniach były szczegóły czytelne (patrz: schody) jest jak najbardziej naturalne. Można bardziej osłabić przepalenia na meblach ewentualnie. Natomiast tak jak mówiłem zawyczaj przy przepaleniach występuje efekt aberracji - obraz za oknami powinien być rozmyty na krawędziach i raczej błękitny z racji koloru nieba rozpraszającego światło. Ramy faktycznie przyciężkie - może przekroje odchudzić?
  15. No ładne ale drewno na tym biurku... kolor koszmarny i do tego narożniki w "mydełko". To chyba ta tzw. "Wiśnia Calvados" - Wygląda jak najgorszy laminat z firmy "Meble Bodzio" Byłoby nawet ładne projektowo ale okleina psuje wszystko. Dobór mebli twój? Jak nie to uwag nie było...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności