Jump to content

polon

Members
 • Content Count

  810
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

polon last won the day on June 9 2009

polon had the most liked content!

Community Reputation

53 Excellent

About polon

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Bydgoszcz
 1. nie chodzi o to, nie możesz naliczyć czegoś jako 23% jeśli jest jako 8%. Zauważ z drugiej strony - jeśli dasz klientowi stawkę 23% zamiast 8% to on odlicza znacznie wyższą kwotę mimo, że Ty jako wykonawca płacisz więcej podatku. Nie ma więc tu znaczenia, czy naliczyłeś więcej VATu - to nie jest podstawą do uniknięcia problemów. Jedyną podstawą do braku problemów jest właściwe rozliczenie - tego co jest za 8% jako 8% a tego co za 23% jako 23%.
 2. już gadałem z księgową. Problem polega na tym, że przekazanie praw autorskich to VAT 8%. Inne rozliczenie jest błędne. Ale to jeśli chodzi dokładnie o "opłatę za przekazanie praw autorskich". Wiem, że można skonstruować umowę tak, że opłata następuje tylko za opracowanie logo (23%), a przeniesienie praw autorskich jest jakby bezpłatne, automatyczne ("jakby" jest tu ważne, bo nie może być słowa bezpłatnie bo jest to już darowizna). Generalnie temat nie powinien być skomplikowany, i nie powinno być tu nic odkrywczego skoro tyle osób coś projektuje ale problem jest jednak spory. Stanęło na tym, że należałoby wystąpić z prośba o interpretację przepisów i tym się później legitymować w przypadku kontroli. Bowiem, nie wiadomo jaką część można rozliczyć za przekazanie praw autorskich a jaką za wykonanie projektu (przekazanie praw za 1zł może zostać uznane, za próbę oszustwa bo jest niższą stawką objęte - a przepis nie mówi nic o proporcjach rozliczenia).
 3. a przeniesienie praw autorskich do opracowanego logo?
 4. Cześć Wszystkim, mam własną firmę zajmującą się projektowaniem logo, materiałów drukowanych, stron www itd. Taka standardowa agencja kreatywna. Wiele osób z forum prowadzi swoje firmy w podobnym zakresie (projektowania) więc pomyślałem, że tutaj znajdę odpowiedź. Jaką stawką VAT są objęte prace graficzne wykonane w ramach działalności gospodarczej? Np. projekt graficzny logo - powinna być faktura VAT 23% czy 8%, a może jeszcze inaczej?
 5. Część, jak wiecie (ale raczej nie wiecie) jestem właścicielem małej agencji kreatywnej. Pracuję w niej ja, jako właściciel, grafik i wszystkoloper. Mam też kilku programistów, z którymi współpracuję. Ale chłopaki się nie wyrabiają - pracują na etatach a zlecenia biorą na warsztat po godzinach. Trochę już zaczynają się robić za duże opóźnienia i nie wszystko idzie nadrobić. Prace niemniej jednak idą płynne - po prostu mogłoby to wszystko wyglądać jeszcze sprawniej i pracuję nad tym, żeby tak właśnie się to zadziało. Od dłuższego czasu szukam webdevelopera do współpracy zdalnej (mogłoby i być stacjonarnej ale jedynie w Bydgoszczy). Zależy mi na dyspozycyjności takiej osoby, nie wiem czy zatrudnienie do współpracy kolejnego programisty, który już gdzieś pracuje na etacie rozwiąże problem. Najlepiej gdyby to był ktoś, kto ma własną firmę (nie pracuje na etacie) i bierze zlecenia do wykonania w domu (czyli siedzi w domu i robi zlecenia jako freelancer przez cały dzień roboczy). Takiej osoby szukam najbardziej, ale z dyspozycyjnego etatowca do współpracy też byłbym zadowolony - i przyznam się, że odbijam się trochę jak od ściany - nie mogę nikogo znaleźć. Pewnie nie szukam dobrze - i tu pytanie do Was. Jak znaleźć taką osobę, czy na jakimś konkretnym forum albo jakiejś grupie... po prostu jak szukać? Wiem, że jest tu kilku zdolnych webdeveloperów, który mogliby mi podpowiedzieć coś w tym temacie, podać gdzie szukać takich osób i jak szukać. A oprócz pytania "jak szukać" zapytam czy może macie kogoś takiego, kto byłby zainteresowany?
 6. BRAVERYA studio kreatywne z Bydgoszczy www.braverya.pl BRAVERYA to małe studio kreatywne. Zajmujemy się w nim wizerunkiem firm - co w efekcie oznacz projektowanie logo i tworzenie stron internetowych jako finalnego medium służącego przekazywaniu wizji i oferty innym podmiotom. Poszukujemy osoby na stanowisko: WEBDEVELOPER / WORDPRESS DEVELOPER Forma zatrudnienia: PRACA ZDALNA, dowolna forma rozliczenia Obowiązki: Samodzielne kodowanie stron www na wordpressie. Wymagania: Terminowość, rzetelność oraz po prostu umiejętność wykonania solidnej strony www. Kontakt: Zgłoszenia proszę kierować na [email protected] Proszę o CV (pdf albo krótkie info o sobie w treści maila) oraz informacja o doświadczeniu (np. linki do stron lub opis dotychczasowych realizacji). Dodatkowe informacje: Proszę zaglądnąć na http://www.braverya.pl/praca/ gdzie jest więcej informacji. Proszę nie traktować wymagań nazbyt sztywno. Poszukujemy po prostu osoby solidnej i terminowej do realizacji mniej skomplikowanych stron www. Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania, można także dzwonić pod podany na stronie internetowej numer telefonu. Proszę o dopisanie w mailu/CV klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 r. o ochronie danych osobowych, Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883). Kontakt tylko z wybranymi osobami. Pozdrawiam, Ja Michalski
 7. Poszukuję osoby (firmy), która podejmie się wykonania następującego zlecenia: Producent akcesoriów instalacyjnych (rurki, złączki, zaczepy, akcesoria hydrauliczne) chciałby zaprojektować postać instalatora, która będzie reklamować produkty firmy. Postać ta ma występować na reklamach drukowanych, internetowych – statycznych, ale przede wszystkich postać będzie wykorzystywana w animacjach – zlecenie dotyczy więc opracowania wizerunku postaci oraz animacji tej postaci. Postać ma być wykonana w technice 2D. Zlecenie jest na zasadzie konkursu ofert. Powodzenie oferty zależy m. in. od draftów postaci. Proszę we wiadomości e-mail napisać ile kosztuje jeden draft, w jaki sposób wycenia animacje oraz proszę zaprezentować dotychczasowe realizacje. Scenariusz będę opracowywał z Klientem i przekazywał go wykonawcy animacji. Poszukuję wykonawcy do tego zlecenia, który zapewni profesjonalną realizację, więc osobom, które nie mają jeszcze zbyt ugruntowanego doświadczenia – dziękuję. Czas na wykonanie draftów do piątku włącznie (24.10.2014). Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: [email protected]
 8. super, drewienko miszczem :) ale też świetnie zrobione blaski od tafli wody na budynkach (4 od końca)
 9. jak dla mnie majstersztyk :) nawet niebo ma swój charakter w kadrze. Rzuciłem okiem też na inne prace na behance... opera i akademik miażdżą! ;)
 10. wg moich bydgoskich skojarzeń Warszawa = Wisła albo Pałac Kultury i Nauki a to zdjęcie w tle - domyśliłem się, że to Warszawa ale dlatego że jest mowa o Mazowszu a nie dlatego że to ewidentnie Warszawa :P a ten projekt nie jest taki zły, te postacie dają klimat. gdyby zastąpić te wydzierane kartki jakimiś takimi liniami (takimi jak rysowane są te postacie) to może byłoby całkiem całkiem :) i w takim stylu pomyślałbym o innych rodzinach czcionek - może Dosis dla nagłówków http://www.fontsquirrel.com/fonts/dosis?q%5Bterm%5D=dosis&q%5Bsearch_check%5D=Y
 11. polon

  Pytanie: responsive

  w tematyce responsywnych stron przewija się rozwiązanie programistów twittera - bootstrap http://getbootstrap.com/ a projekt... polecam galerię http://mediaqueri.es/ która co nieco może wyjaśni. A na stronie http://responsive.is/bostonglobe.com można testować jak wyglądają strony na różnych urządzeniach.
 12. ja mogę spróbować ocenić atmosferę - nie wiem czego dotyczy projekt ale nie ma w tym za dużo ani Mazowsza ani rozwoju... oba projekty są takie bezosobowe, opisują jakieś procesy, wyglądają maszynowo. Brakuje ludzkiego elementu, tego, że ktoś tym rozwojem kieruje i kreuje go. Pierwszy projekt jest bardziej pozytywny ale to za sprawą kolorystyki - wystarczy ją przetransferować na drugi projekt i też będzie bardziej pozytywnie czyli ukierunkowanie na optymizm związany z rozwojem - pozytywna kolorystyka.
 13. ja tu chyba czegoś nie rozumiem... drugi projekt jest docelowy a pierwszy masz gotowy - wykonany dla innych celów, i chcesz go tylko przerobić na ARMSA?
 14. jak dla mnie to naprawdę masa pracy przy szczegółach, wygląda bardzo skrupulatnie - dla mnie Twoja praca obrazuje dokładnie to co opisujesz słowami :)
 15. Witam, takie ciekawe zdjęcia publikujecie, że też może pokażę coś swojego (nie żebym sugerował, że jest ciekawe) trochę z pejzaży coś z portretu coś z zabawy z analogiem - canon canonet QL1.7 i na koniec moje pseudo streetphoto
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy