Jump to content

polon

Members
 • Content Count

  810
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by polon

 1. nie chodzi o to, nie możesz naliczyć czegoś jako 23% jeśli jest jako 8%. Zauważ z drugiej strony - jeśli dasz klientowi stawkę 23% zamiast 8% to on odlicza znacznie wyższą kwotę mimo, że Ty jako wykonawca płacisz więcej podatku. Nie ma więc tu znaczenia, czy naliczyłeś więcej VATu - to nie jest podstawą do uniknięcia problemów. Jedyną podstawą do braku problemów jest właściwe rozliczenie - tego co jest za 8% jako 8% a tego co za 23% jako 23%.
 2. już gadałem z księgową. Problem polega na tym, że przekazanie praw autorskich to VAT 8%. Inne rozliczenie jest błędne. Ale to jeśli chodzi dokładnie o "opłatę za przekazanie praw autorskich". Wiem, że można skonstruować umowę tak, że opłata następuje tylko za opracowanie logo (23%), a przeniesienie praw autorskich jest jakby bezpłatne, automatyczne ("jakby" jest tu ważne, bo nie może być słowa bezpłatnie bo jest to już darowizna). Generalnie temat nie powinien być skomplikowany, i nie powinno być tu nic odkrywczego skoro tyle osób coś projektuje ale problem jest jednak spory. Stanęło na tym, że należałoby wystąpić z prośba o interpretację przepisów i tym się później legitymować w przypadku kontroli. Bowiem, nie wiadomo jaką część można rozliczyć za przekazanie praw autorskich a jaką za wykonanie projektu (przekazanie praw za 1zł może zostać uznane, za próbę oszustwa bo jest niższą stawką objęte - a przepis nie mówi nic o proporcjach rozliczenia).
 3. a przeniesienie praw autorskich do opracowanego logo?
 4. Cześć Wszystkim, mam własną firmę zajmującą się projektowaniem logo, materiałów drukowanych, stron www itd. Taka standardowa agencja kreatywna. Wiele osób z forum prowadzi swoje firmy w podobnym zakresie (projektowania) więc pomyślałem, że tutaj znajdę odpowiedź. Jaką stawką VAT są objęte prace graficzne wykonane w ramach działalności gospodarczej? Np. projekt graficzny logo - powinna być faktura VAT 23% czy 8%, a może jeszcze inaczej?
 5. Część, jak wiecie (ale raczej nie wiecie) jestem właścicielem małej agencji kreatywnej. Pracuję w niej ja, jako właściciel, grafik i wszystkoloper. Mam też kilku programistów, z którymi współpracuję. Ale chłopaki się nie wyrabiają - pracują na etatach a zlecenia biorą na warsztat po godzinach. Trochę już zaczynają się robić za duże opóźnienia i nie wszystko idzie nadrobić. Prace niemniej jednak idą płynne - po prostu mogłoby to wszystko wyglądać jeszcze sprawniej i pracuję nad tym, żeby tak właśnie się to zadziało. Od dłuższego czasu szukam webdevelopera do współpracy zdalnej (mogłoby i być stacjonarnej ale jedynie w Bydgoszczy). Zależy mi na dyspozycyjności takiej osoby, nie wiem czy zatrudnienie do współpracy kolejnego programisty, który już gdzieś pracuje na etacie rozwiąże problem. Najlepiej gdyby to był ktoś, kto ma własną firmę (nie pracuje na etacie) i bierze zlecenia do wykonania w domu (czyli siedzi w domu i robi zlecenia jako freelancer przez cały dzień roboczy). Takiej osoby szukam najbardziej, ale z dyspozycyjnego etatowca do współpracy też byłbym zadowolony - i przyznam się, że odbijam się trochę jak od ściany - nie mogę nikogo znaleźć. Pewnie nie szukam dobrze - i tu pytanie do Was. Jak znaleźć taką osobę, czy na jakimś konkretnym forum albo jakiejś grupie... po prostu jak szukać? Wiem, że jest tu kilku zdolnych webdeveloperów, który mogliby mi podpowiedzieć coś w tym temacie, podać gdzie szukać takich osób i jak szukać. A oprócz pytania "jak szukać" zapytam czy może macie kogoś takiego, kto byłby zainteresowany?
 6. BRAVERYA studio kreatywne z Bydgoszczy www.braverya.pl BRAVERYA to małe studio kreatywne. Zajmujemy się w nim wizerunkiem firm - co w efekcie oznacz projektowanie logo i tworzenie stron internetowych jako finalnego medium służącego przekazywaniu wizji i oferty innym podmiotom. Poszukujemy osoby na stanowisko: WEBDEVELOPER / WORDPRESS DEVELOPER Forma zatrudnienia: PRACA ZDALNA, dowolna forma rozliczenia Obowiązki: Samodzielne kodowanie stron www na wordpressie. Wymagania: Terminowość, rzetelność oraz po prostu umiejętność wykonania solidnej strony www. Kontakt: Zgłoszenia proszę kierować na [email protected] Proszę o CV (pdf albo krótkie info o sobie w treści maila) oraz informacja o doświadczeniu (np. linki do stron lub opis dotychczasowych realizacji). Dodatkowe informacje: Proszę zaglądnąć na http://www.braverya.pl/praca/ gdzie jest więcej informacji. Proszę nie traktować wymagań nazbyt sztywno. Poszukujemy po prostu osoby solidnej i terminowej do realizacji mniej skomplikowanych stron www. Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania, można także dzwonić pod podany na stronie internetowej numer telefonu. Proszę o dopisanie w mailu/CV klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 r. o ochronie danych osobowych, Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883). Kontakt tylko z wybranymi osobami. Pozdrawiam, Ja Michalski
 7. Poszukuję osoby (firmy), która podejmie się wykonania następującego zlecenia: Producent akcesoriów instalacyjnych (rurki, złączki, zaczepy, akcesoria hydrauliczne) chciałby zaprojektować postać instalatora, która będzie reklamować produkty firmy. Postać ta ma występować na reklamach drukowanych, internetowych – statycznych, ale przede wszystkich postać będzie wykorzystywana w animacjach – zlecenie dotyczy więc opracowania wizerunku postaci oraz animacji tej postaci. Postać ma być wykonana w technice 2D. Zlecenie jest na zasadzie konkursu ofert. Powodzenie oferty zależy m. in. od draftów postaci. Proszę we wiadomości e-mail napisać ile kosztuje jeden draft, w jaki sposób wycenia animacje oraz proszę zaprezentować dotychczasowe realizacje. Scenariusz będę opracowywał z Klientem i przekazywał go wykonawcy animacji. Poszukuję wykonawcy do tego zlecenia, który zapewni profesjonalną realizację, więc osobom, które nie mają jeszcze zbyt ugruntowanego doświadczenia – dziękuję. Czas na wykonanie draftów do piątku włącznie (24.10.2014). Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: [email protected]
 8. super, drewienko miszczem :) ale też świetnie zrobione blaski od tafli wody na budynkach (4 od końca)
 9. jak dla mnie majstersztyk :) nawet niebo ma swój charakter w kadrze. Rzuciłem okiem też na inne prace na behance... opera i akademik miażdżą! ;)
 10. wg moich bydgoskich skojarzeń Warszawa = Wisła albo Pałac Kultury i Nauki a to zdjęcie w tle - domyśliłem się, że to Warszawa ale dlatego że jest mowa o Mazowszu a nie dlatego że to ewidentnie Warszawa :P a ten projekt nie jest taki zły, te postacie dają klimat. gdyby zastąpić te wydzierane kartki jakimiś takimi liniami (takimi jak rysowane są te postacie) to może byłoby całkiem całkiem :) i w takim stylu pomyślałbym o innych rodzinach czcionek - może Dosis dla nagłówków http://www.fontsquirrel.com/fonts/dosis?q%5Bterm%5D=dosis&q%5Bsearch_check%5D=Y
 11. polon

  Pytanie: responsive

  w tematyce responsywnych stron przewija się rozwiązanie programistów twittera - bootstrap http://getbootstrap.com/ a projekt... polecam galerię http://mediaqueri.es/ która co nieco może wyjaśni. A na stronie http://responsive.is/bostonglobe.com można testować jak wyglądają strony na różnych urządzeniach.
 12. ja mogę spróbować ocenić atmosferę - nie wiem czego dotyczy projekt ale nie ma w tym za dużo ani Mazowsza ani rozwoju... oba projekty są takie bezosobowe, opisują jakieś procesy, wyglądają maszynowo. Brakuje ludzkiego elementu, tego, że ktoś tym rozwojem kieruje i kreuje go. Pierwszy projekt jest bardziej pozytywny ale to za sprawą kolorystyki - wystarczy ją przetransferować na drugi projekt i też będzie bardziej pozytywnie czyli ukierunkowanie na optymizm związany z rozwojem - pozytywna kolorystyka.
 13. ja tu chyba czegoś nie rozumiem... drugi projekt jest docelowy a pierwszy masz gotowy - wykonany dla innych celów, i chcesz go tylko przerobić na ARMSA?
 14. jak dla mnie to naprawdę masa pracy przy szczegółach, wygląda bardzo skrupulatnie - dla mnie Twoja praca obrazuje dokładnie to co opisujesz słowami :)
 15. Witam, takie ciekawe zdjęcia publikujecie, że też może pokażę coś swojego (nie żebym sugerował, że jest ciekawe) trochę z pejzaży coś z portretu coś z zabawy z analogiem - canon canonet QL1.7 i na koniec moje pseudo streetphoto
 16. polon

  PodwojneD

  Moim zdaniem możesz mieć oko do momentów - pies mi się podoba :) ale szkoda, że nie bawisz się w jakieś obrabianie większe :(
 17. :) mi się podoba, że witryna buduje swoim wizerunkiem jakąś atmosferę. Napiszę, więc nieco o aspektach, które moim zdaniem, ją psują. Proporcje pomiędzy akronimem (DIS) a pełną nazwą firmy są trochę nietrafione. Spróbowałbym kompozycji poziomej: z lewej DIS a z prawej nazwa w trzech linijkach łącznej wysokości litery S. Dzięki temu zmniejszy się przestrzeń na górze - logo będzie mogło być nieco mniejsze a dodatkowo zmniejszy się przestrzeń pomiędzy logo a menu. (ja zdecydowałem się na takim manewr na mojej stronie www.braverya.pl ) Z oddzieleniem sekcji logicznych w menu jest problem - efektem tego jest wybijający się samodzielny HOME. A może warto zrezygnować z home i dodać linka na logo przenoszącego na stronę główną...? Trochę niefortunnie wybraliście rodzinę czcionek - wygląda bardzo podobnie do standardowych (np. do ariala). Wybierzcie może jakąś inną, bardziej stylową. Z mojej strony mogę polecić Montserrat. Nie ma polskich znaków ale widać, że Wam nie są potrzebne. Uwierzcie - czcionka zmieni odbiór atmosfery całkowicie. W portfolio na liście prac proponuję zrezygnować z całych borderów a zostawić tylko border-bottom, oraz wywalić border pomiędzy grafiką a nazwą realizacji. Tak samo bordery w konkretnej realizacji. Może szczegół ale.. dobra, czepiam się ;) W stopce nie macie komunikatu o ciasteczkach a analytics się używa co :P
 18. to brzmi jak początek interesującej historii - napisz w co poszedłeś (jeśli można zapytać)
 19. "Design jest cichym ambasadorem Twojej marki" ale jeśli Olaf nie ma strony a łapie zlecenia za 40k to ja z tym faktem nie mam co dyskutować :P "Kliknij Tu! Wykorzystaj neuromarketing w projektowaniu stron www" - bardzo interesująca książka, jest w niej sporo ciekawej wiedzy o tym jak działa mózg i jak ewentualnie można dzięki tej wiedzy budować strony bardziej dostosowane do ludzkiego myślenia. "Podaj dalej" Grzegorz Kosson - to o brandingu A teraz zaczytyuję się w "Sztuka rynkologii" - coś polskiego o tym jak działa rynek (nasz rynek) i jak się w tym odnaleźć. Oprócz tego polecam "Lean Startup" - świetna baza innowacyjnej wiedzy o zarządzaniu. Jak widać więcej o zarządzaniu niż o projektowaniu bo (prawda jest taka, że strony można nie mieć ;) a jak biznes jest pomyślany z główną to i tak bardziej prawdopodobne, że się uda :P )
 20. Olaf - masz rację ze wszystkim. Prace robią najwięcej a strona... może nawet nie istnieć. Ale jeśli już jest, to po to, aby ktoś ją znalazł i coś to dało. Kiedyś AUTENTIKA (całkiem prężna agencja interaktywna) napisała na swojej stronie głównej, że 74% klientów pochodzi z polecenia. Wg mnie to jest prawdopodobna liczba. Oczywiście, jeśli ktoś ma spuchnięty harmonogram, to nie opłaca się nawet robić jakiejkolwiek strony www. Ale to już każdy sam musi sobie oszacować czego potrzebuje. Tutaj natomiast jak ktoś już coś zrobił to pyta jak ulepszyć i tylko podpowiadamy i oceniamy :) Nie byłem na żadnym kursie ale lubi czytać książki :)
 21. Hey, zgadzam się z sugestiami, które już zostały napisane. Dodam od siebie coś nowego... Jeśli to portfolio ma mieć wartość marketingową to może warto by zrobić jakąś stronę główną.. napisać w headerze czym się firma zajmuje i dlaczego tą wybrać, co oferuje unikalnego - stworzyć slogan. Poniżej może mały box o firmie, następnie oferta no i portfolio. A w samym portfolio bym dodał nawigację "następna realizacja" , "poprzednia realizacja". Z takich aspektów funkcjonalnych to może jeszcze warto by dopracować title, description no i inne aspekty optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. A wizualnie... może chociaż logo na środek i nieco mniejsze... i łatwiej by się czytało (zapamiętywało) ORANGE GRAPHICS niż obecnie ORANGEGRAPHICS. Dodatkowo pod logo używacie takiego opisu .. dosłownego. A może dodać do niego coś, co sprawi, że już będziecie inni np Juicy digital media & design. Jeśli chodzi o listę portfolio... sam projektowałem swego czasu stronę opartą na schemacie masonry... odbiór prac jest lepszy jeśli obrazki są większe. Jeśli macie możliwość zmienić to jeszcze, to chociaż zróbcie sobie projekt jakby to wyglądało. Polecam proporcje sprawdzić na google+. Mam nadzieję, że chociaż coś się przyda :)
 22. polon

  strony do oceny

  Witam, ostatnio zrealizowałem 3 projekty. Chciałem Wam je zaprezentować. To linki do nich w moim folio: http://www.janmichalski.com/ecoresources.php http://www.janmichalski.com/okapi.php http://www.janmichalski.com/pobud.php Opinie mile widziane, pozdrawiam Wszystkich
 23. witam, sporo interesujących projektów. Jestem ciekaw skąd wytrzasnąłeś (wytrzasnęliście) takich klientów :) Druki mnie nie zachwyciły, ale na to w sumie nie zwracam uwagi - tak samo na ilustracje. Co do weba i prezentacji... jest to na pewno atrakcyjne dla klientów, ja gdybym dostał takie coś - byłbym zadowolony (wiadomo - jeszcze kwestia budżetu). Natomiast bardzo podoba mi się, że realizujecie agencję. Powodzenia Wam życzę z całego serca! :) pozdro
 24. polon

  [PORTFOLIO] do oceny

  no zgadza się, ale taka kolejność ma swoje plusy i minusy. Ministerstwo mimo że jednak graficznie wypada średnio to jest to klient, który nie trafia się codziennie i tym się kierowałem umieszczając go tak na przedzie :P
 25. polon

  [PORTFOLIO] do oceny

  praca w agencji interaktywnej.. jak pewnie wiadomo niektórym.. nie sprzyja realizowaniu wizji grafików w nieskrępowany sposób. Maile w stylu "to jeszcze dajmy na to duży żółty migający przycisk i jeszcze zmieńmy jednak to i tamto..." można przełknąć tylko jeśli ma się dużą dozę dystansu do tego wszystkiego a w wyobraźni dzień wypłaty. Jednak zdarzają się również zlecenia, które pozwalają rozwinąć skrzydła. Wartościowe jest to, że pracuje się w zespole, ma się punkty odniesienia dzięki innym. Ponadto w agencji interaktywnej jest zawsze presja na czas realizacji, a terminy potrafią być naprawdę wyśrubowane. Radzenie sobie z tym jest moim zdaniem podstawową umiejętnością.Ja projektu nie staram się oceniać tylko po tym jak wygląda, ale również jaki był budżet i ile czasu było na realizację a tego w folio nie da się przekazać, stąd moje jakiekolwiek negatywne opinie zawsze staram się łagodzić.Reasumując... zgadzam się co do tego, że jako webdesigner agencyjny musiałem wykonywać bez zająknięcia często to, czego inni wymagali mimo, że psuło to projekt. Ale nie zgadzam się z zarzutami, że wszystkie projekty są tak podobne do siebie oraz, że jestem spolegliwy w tym co robię (do dziadek3D ) Folio dobre jeśli szukam pracy w następnej agencji a w innym przypadku nie najlepsze.. rozumiem że chodzi o kompleksową obsługę i projekty z różnorodnych obszarów grafiki. Unikam określenia "grafik komputerowy" i używam go tylko gdy ktoś nie zna określenia webdesigner. Za grafika czy grafika komputerowego się nie uważam (uznanie za umiejętności i talent dla dziadek3D), ale za webdesignera właśnie. O tym ile ART a ile CRAFT jest w webdesignie można się spierać, więc nie będę tego tematu poruszał. dziękuję wszystkim za opinie
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy