Jump to content

adrian_dis

Members
 • Posts

  119
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Opole

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

adrian_dis's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In Rare

Recent Badges

23

Reputation

 1. Ale dlaczego zmarnowanych nerwów i czasu? Czym tu się denerwować? Nawet nie musisz chodzić do sądu. Wynajmujesz prawnika i z głowy. Jak wytoczą absurdalne pozwy to on sobie zarobi i tyle. A jak Ci zdejmą modele ze sklepu albo w jakiś inny sposób zablokują do wyroku to jeszcze dostaniesz odszkodowanie. Taka autocenzura, że "zdejmę dla świętego spokoju" powoduje, że przegrywasz na rynku z tymi, którzy się nie boją i walczą albo olewają jak Chińczycy. A zabezpieczeniem przed porażką jest na przykład spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Minimalny kapitał zakładowy to chyba 5 tys. więc jak przegrasz proces na 1mln to najwyżej spółka zbankrutuje i założysz nową. Wrzućcie na luz, a jak się szykuje większy kontrakt to do prawnika. Porada kosztuje 50 zł.
 2. To na jakich warunkach sklep sprzedaje Tobie produkt (model) jest sprawą tylko pomiędzy Tobą i sklepem. Właściciel praw autorskich i tak ma prawo pozwać Ciebie jeśli użyjesz jego praw bez zgody. Po tym jak zapłacisz odszkodowanie możesz mieć ewentualnie roszczenie regresowe wobec sklepu, bo zapewniał Cię, że właściciel udzielił zgody a okazało się, że nie.
 3. https://www.olx.pl/oferta/laptop-dell-xps-9360-i5-8250u-8gb-256ssd-fhd-win10home-13-3-CID99-IDzf6RA.html Nowy laptop. Wystawiam fakturę vat.
 4. https://www.olx.pl/oferta/laptop-dell-precision-3530-i7-8750h-16gb-512ssd-p600-win10pro-15-6-CID99-IDzf7Ci.html Nowy laptop. Wystawiam fakturę vat.
 5. https://www.olx.pl/oferta/stacja-dell-precision-3620-mt-isiedem-7700-16gb-256ssd-m4000-win10pro-CID99-IDzf7YU.html Komputer nowy. Wystawiam fakturę vat.
 6. Boris, to Ty raczej masz uwagi do scenariusza tej historii, redakcji jego tekstu i/lub tłumaczenia :)
 7. W sumie działający karabin można już samemu wydrukować to dlaczego nie samolot :)
 8. adrian_dis

  studia

  Nie chodzi mi o multidyscyplinarność w sensie rano operuję w szpitalu, a po południu orzekam w sądzie okręgowym. Raczej o zaradność, łączenie studiów z innymi zainteresowaniami, szukanie swojej niszy na rynku pracy.
 9. adrian_dis

  studia

  Jest bardzo mało prawników łączących wiedzę prawniczą z fachową wiedzą o finansach albo technologiach albo medycynie albo ze znajomością systemów prawnych innych krajów UE. Tylko takich specjalizacji nie nauczą na żadnych studiach prawniczych ani aplikacjach. Możnaby samemu i otworzyć specjalistyczną kancelarię. Ale komu się chce. Znam kancelarię, która specjalizuje się w zakładaniu spółek z o.o. na całym świecie i ma obcykane przepisy i procedury w różnych miejscach począwszy od różnych procedur w różnych stanach USA.
 10. Feedback grupy targetowej brzmiał: czemu takie krótkie?? :) Jakbyś robił coś następnego chętnie pomogę.
 11. Super! Mam materiał na dobranockę dzisiaj dla moich dzieciaków :)
 12. Poszukujemy modelera 3d specjalizującego się w modelowaniu samochodów do zdalnej współpracy na umowę o dzieło. Projekt wymaga przygotowania siatek samochodów (exterior+interior) w limicie 200-300k poly pod Unreala. Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie zgłoszeń na [email protected] Pozdrawiamy distudios.pl
 13. Czytałem ostatnio analizę, że w kinie amerykańskim dobrzy bohaterowie wyglądają sympatycznie i się uśmiechają a źli nie, w polskim kinie jest odwrotnie, to źli się uśmiechają i są sympatyczni a dobrzy nie :)
 14. Poszukujemy grafika 3d do stworzenia rzeźby terenu do prototypu gry w Unrealu4 w stylu Zelda: Breath of the Wild. Praca zdalna na umowę o dzieło. Zgłoszenia z przykładamy tego typu prac prosimy przesyłać na [email protected] Pozdrawiam Adrian Hofman
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy