Skocz do zawartości

GramiYoe

Members
  • Liczba zawartości

    86
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez GramiYoe

  1. Witam,

    męczę się od jakiegoś czasu z modelowanie toru wyścigowego. Zasada działania tor mniej więcej jak bobslejowy... Mam narysowany obrys toru powiedzmy poziom 0 oraz krawędzie band które po środku mają mieć od 1m do 1,8m (1m na prostych 1,8m na zewnętrznych wirażach. Środek zaznaczyłem na schemacie jako czerwony spline.... Czy jest jakaś metoda która umożliwi mi szybkie wyprofilowanie od białych krawędzi do czerwonej (czerwona tylko na górnej połowie - symetryczna do dołu) w sposób płynny i najlepiej żeby się dało kontrolować wysokość bandy? Szukałem w tutorialach oraz na youtube jednak nie znalazłem nic pomocnego. Macie jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki...

     

    Pozdrawiam :)[ATTACH=CONFIG]90905[/ATTACH]

  2. Hej,

    dzięki za komentarze i szczególnie za uwagi...

    Mapowanie drewna mi się rozjechało przy eksporcie.... zauważyłem dopiero po skończonym renderze.... Reszta również wymagała by poprawek (jak dopracowanie materiałów), ale czas naglił i nie było na to po prostu czasu....

    Klient był bardzo zadowolony...

    Sam nie wiem za co dostałem fronta... na pewno się tego nie spodziewałem...

     

    Dziękuję jeszcze raz, na przyszłość postaram się zadbać bardziej o sprawy o których wspominacie...

     

    Pozdrawiam,

    Karol

  3. Witam,

    baaaardzooooo dawno nic nie wrzucałem, gdyż mój samokrytycyzm jeszcze działa i nie chciałem poziomu na forum zaniżać :) Niektórzy tutaj tak wymiatają, że nawet człowiek się komentować wstydzi :)

    Ale... ostatnio udało mi się zrobić coś co mi się na tyle podoba, iż postanowiłem pokazać swoje wypociny szerszemu gronu :)

     

    Projekt: Pracownia AJ s.c Aneta Błażej

    Wizualizacje: Ja ;)

    Modeler i renderer : no właśnie... :)?

    Postpro: PS

     

    Krytyka mile widziana, w końcu trzeba się rozwijać :)

     

    Pozdrowienia dla ekipy i forumowiczów,

    Karol

     

    qswrkm.jpg


    10sc5mr.jpg

     

     


    286zker.jpg

     


    30tnhp4.jpg

     

     


    1zx856d.jpg
  4. No ale wyglądać będzie lepiej... :) Puść na nockę i rano musi być miodzio ;) W pierwszej chwili w ogóle nie pomyślałem, że to Octane..... Co do camera correction to w Octane chyba nie ma jeszcze takiej opcji??? Trzeba ręcznie kombinować a to nie łatwe....

    Generalnie spoko czekam na wersje path tracing albo PMC.

     

    PS. Nie mam teraz kompa na którym mógłbym Octane zapuścić więc dawno się nie bawiłem.... ;( ma już opcje świecenia hdri + sun???

  5. całkiem spoko... ale chętnie zobaczył bym rzuty.

    Co do zarzutów o zalaniu garażu, odpowiednie ukształtowanie garbu zanim zaczyna się zjazd i odwodnienia liniowe załatwią sprawę.... :)

     

    Swoją drogą masz już wizki miesiąc przed obroną..... u nas w Warszawie niebywałe :)

    Pozdrawiam

  6. Nie no nie jest tak źle jak pisze MaGuu :P Jednak w paru miejscach ma rację.

     

    Co od drzwi, w Polskim prawie niektóre muszą otwierać się na zewnątrz - są to drzwi od łazienek/wc, pomieszczeń technicznych, drzwi ewakuacyjne. Pozostałe drzwi mogą się otwierać tak i tak i nie uważam, żeby otwieranie drzwi z pokoi na zewnątrz było jakimś błędem, o ile nie otwierają się one w sposób który powodował by ciągłe kolizje z innymi drzwiami lub osobami :) Co dziwne, wg mnie drzwi wejściowe w mieszkaniach też powinny się otwierać na zewnątrz.... a jak jest :P?

     

    Kuchnia powinna być jak najbliżej wejścia...ale to też kwestioa doświadczenia, choc owszem może się trafić klient dla którego rozwiązanie jak u Ciebie może być w sam raz.

     

    Kanały kominowe, grubość ścianki przy schodach.... no proszę Was mamy 21 wiek :P To ma być architektura, a nie projekt budowlany :P

     

    Z doświadczenia wiem, że projekt domku to pierwszy poważny projekt i sam jak teraz patrzę na swój ze studiów to aż się dziwie, że czasem takie głupoty rysowałem... Widać spory wpływ Mies Van Der Rohe... :)

     

    Pozdro

     

    Ps. flara należy do jednego z najbardziej lamerskich efektów jeśli chodzi o arch...

  7. Witam,

    Owszem są przepisy to regulujące:

    "Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz.U. Nr 56, poz. 461 z 2009 r.)

     

    Pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi

     

    § 72. 1. Wysokość pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi powinna odpowiadać wymaganiom określonym w poniższej tabeli, jeżeli przepisy odrębne, w tym dotyczące pomieszczeń pracy i pomieszczeń służby zdrowia, nie określają innych wymagań:

     

    Pomieszczenia do pracy **), nauki i innych celów, w których nie występują czynniki uciążliwe lub szkodliwe dla zdrowia, przeznaczone na stały lub czasowy pobyt:

    a) nie więcej niż 4 osób 2,5m

    b) więcej niż 4 osób 3,0m

     

    **) Wymagania dotyczące minimalnej wysokości pomieszczeń w zakładach pracy określają przepisy o bezpieczeństwie i higienie pracy."

     

    Również prawdopodobnie da się spokojnie obniżyć poziom posadzki. Piszę prawdopodobnie bo tak jest w 99% przypadków jak Twój. Wynika to z faktu, że owszem nie zaleca się schodzenia z posadzką poniżej poziomu posadowienia fundamentów (który to poziom w Polsce to minimum 0,9m poniżej poziomu terenu) i drogie było by schodzenia poniżej tego poziomu. W Twoim przypadku myślę, że spokojnie da się to zrobić o kilkadziesiąt cm (min do wymaganych 2,5m).Zaleca się natomiast prace tego typu robić po konsultacji z fachowcami i zrobieniu ekspertyzy najlepiej konstrukcyjnej.

     

    Wydaje mi się że można też ubiegać się o odstępstwo pod warunkiem uzyskania zgody państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

     

    Posta veti'ego nie skomentuję (bez urazy), ale wydaje mi się, że nie powinien zabierać głosu w sprawach na których się kompletnie nie zna.

    Pozdrawiam

  8. Heh, kiedyś na studiach robiłem referat na ten temat i trochę tego było, kiepsko szukałeś :)

    Przykład który podał kubapod1989 to

    Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie - tzw. Reichstag i faktycznie projektował Norman Foster, poszukaj sobie w google/grafika na hasło Reichstag jest tego trochę. I to są lustra. Generalnie Foster sporo wykorzystuje takich bajerów tłumacząc, że to zmniejsza zapotrzebowania energii budynku. Jak to wychodzi w praktyce - temat dyskusyjny jak pompy ciepła w naszych warunkach czy budynki pasywne.

    Inne przykłady:

    Doświetlenie atrium w budynku Hongkong & Shanghai bank (swoją drogą nie wiem czy wiecie ale jest to nadal jeden z najdroższych budynków na świecie... bo można go przestawić w dowolne miejsce. Cała konstrukcja itp jest prefabrykowana i była skręcana na budowie... )

     

    http://www.mm-center-bldg.com/en/ecology.html

    i jeszcze inne ale nie mam czasu szukać teraz;)

     

    Ale jeszcze jako ciekawostka elektrownia słoneczna:

    http://www.revistadelaenergia.es/__n50405_1031_Abengoa-Solar-construira-la-primera-termosolar-integrada-en-una-central-de-carbon-propiedad-de-Xcel-Energy.html

     

    Pozdrawiam

  9. Jest niezłe, podpisuje się pod rzeczami w/w które bym poprawił. Ja od siebie dorzucę, że na referce to coś pod kominkiem jakby taka komoda to mi raczej na jakiś kamień wygląda np. marmur BIANCO, a u Ciebie jak lakierowane drewno.... chyba by się spaliło :) Ogólnie jak poprawisz parę drobiazgów będzie super :)

    Aha no i jak dla mnie podłoga jednak psuje efekt.... w referce o niebo lepsza...

     

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności