Jump to content

Dziadek Marek

Members
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa

Dziadek Marek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Czy mi się uda to będę wiedział dopiero po złożeniu nowego sprzętu.Dzięki za wskazówki. Co do pracy w maxie 3.1 to znam tę wersję gdy miałem jeszcze P3 733. Ja pracę w tym programie traktuję zupełnie amatorsko i dla własnej satysfacji. Obecnie to ja mam P4 SiS 64DX,dlatego chcę zmienić na C2D,bo gdy mam np. taki amatorski bardziej zaawansowany projekt,to na finalny rendering(.tga) muszę nieraz czekać i tydzień tyo bardzo stresujące. Przykładowo rendering jednej klatki (800x600) z zastosowaniem efektów particle system,combusion trwa około 8 - 12 minut. Ciekawy jestem ile to by trwało na C2D E2140?
 2. Wydatek to na pewno i to nie bagatelny,ale pomijam takie "niuanse". Gdzieś na forum przeczytałem że max sam w sobie potrafi wykorzystywać dwa procki - no właśnie dwa procesory to nie to samo co dwa rdzenie... Co miałeś namyśli pisząc o scan linie ?
 3. Dzięki odnośnie grafiki,ale czy 3DMax v.3.1 potrafi korzystać z zalet C2D E2140 ?
 4. Witam ! Czy wersja maxa 3.1 wykorzysta zalety E2140(na 2.6GHz) tylko tą wersją dysponuję. Drugie karta grafiki oparta na PCI-E GeForce 7300GT.Chodzi o w miarę dobrą wydajność w viewportach?
 5. Przepraszam opacznie zrozumiałem... I owszem angielski techniczny rozumiem jako tako - to co napisane - bo z mówieniem gorzej. Pracowałem dotychczas na wersji 3.1 i tu nieźle mi szło,ale w ósemce jest gorzej,a do cierpliwych nie należę. Przytłacza mnie mnogość opcji i narzędzi.Poza tym wszystko jest inaczej poukładane i jak potrzebuję coś zrobić na początek to wnerwia mnie szukanie po całym interfejsie. "pracowałem" to za dużo powiedziane raczej grafika komputerowa,film,fotografia to moja wielka pasja. Dziękuję
 6. Dzięki za brak ignorancji poza(F1)
 7. Może jeszcze jedno pytanko... Otóż zamówiłem książkę "Czarna księga animatora" wyd.Helion i teraz jestem w kropce bo zawarte tam porady i opisy dotyczą maxa 2.5 - 3.1,czy cokolwiek przyda mi się w wersji 8.0? Pewnie niepotrzebnie wywaliłem 100 PLN... A w ogóle nie znajduje nigdzie podręcznika dotyczącego właśnie maxa w wersjach 8 i 9. Dziękuję !!!
 8. A czy na P4 1.8 512 DDRAM(400) GF fx 5200 (128)da się sensownie pracować? Chodzi 0 v.8.0...
 9. Witam! Skąd zdobyć wersję 4 lub 5 Maxa? Jaka jest optymalna konfiguracja peceta pod wersję 8.0 ? Chodzi o procesor,pamięć i.t.p....
 10. Witam ! Jestem zarejestrowany o d niedawna na forum można powiedzieć - nowicjusz - także proszę o wyrozumiałość. Grafiką komputerową i fotografią interesuję się od dawna.Nie ma aspiracji aby być ocenianym,poprostu robię dla własnej satysfakcji. Ale do rzeczy.Jakie wymagania musi spełniać kompek aby 3dmax v.8 pracować komfortowo.Ja sądzę że Intel Core Duo spełni moje oczekiwania. Mam Pentium 4 1.8GHz 512 SDRAM SiS P4 także o konfortowej pracy nie ma mowy. Co sądzicie o wersji maxa 4 ,5 lub 6 w mojej obecnej konfiguracji? Poza tym,chociaż udało mi się zainstalować maxa 8,to przytłacza mnie mnogość opcji, narzędzi. Dotychczas pracowałem na MAX v.3.1.Można w tej wersji stworzyć wiele ciekawych prac tyle że zjmuje to dużo więcej czasu i jest trudniej. Ciekawy jestem jak pracuje się na 4 lub 5 maxa? (Skąd ;)??). Proszę o odpowiedź czy warto inwestować w nowy sprzęt oparty na Core duo (sam składam).Jeszcze jedno - jak to jest z tą grafiką w maxie 8,bo z tego co mnie wiadomo to karta graficzna nie ogrywa większej roli w pracy z maxem. Dziękuję Dziadek Marek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy