Jump to content

danx

Members
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  częstochowa

danx's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Witam Właśnie borykam się z roblemem "Zazielenienia" mooich renderingów w 3dsmax. U mnie na kompie wzystko pięknie , a na wydrukach w gazecie kiszka. Jakby dostały zielonego nalotu. Obrazek traci ostrośc, cały obrazek wydaje się , jakby był oglądany przez zieloną , zabrudzoną szybę. Błąd powstaje już przy wyjsciu z 3dmax-a. Próbowałem w fotoszkpie odjąc zieleni i żółci. Drukneli mi to na próbę , ale efekt marny. U mnie zdjęcie o odjęciu kolorów zrobiło się prawie całkiem szare, a u nich trochę się poprawiło, ale ciągle jak za jakąś nieszczęsna szybą. Może coś doradzicie, bo ja już powoli się poddaję.
 2. Witam Właśnie kończę wizualizacje domku jednorodzinnego i zaraz będe obrabiał do w Photoshopie (musze wkleić go na jakieś tło). Podpowiedźcie , gdzie mogę znaleść jakieś krajobrazy z w wysokiej rozdzielczości (rendering - 2835x1890/300dpi). W zasadzie to wystarszy mi ładne niebieskie niebo i trochę drzew. Kiedyś robiłem rendering w 3dstudiu z drzewkami treeshop i to było moje tło. Jednak nie do końca to ładnie wygląda. Może wiecie gdzie można dostać jakieś pojedyńcze drzewa, karzki. Będe wdzięczny za pomoc. P.S. Jeśli nie dzewka, to chociaż trawkę. Jakieś zdjęcie z dużą połacią trawy z perspektywy średniego wzrostu człowieka. A może macie na to inne sposoby? Pozdrawiam
 3. Dzięki. Pomogło. Wstawiłem tło z nbiebem i szybka przestała być czarna. Jeszcze raz dzięki Pozdrwaiwam
 4. Generalnie nie musi się nic odbijąć. Za szybą firanka. Jak renderuje, to wygląda, tak , jakby szyby nie było. P.S. W którym dziale zadawać tego typu pytania?
 5. Zastosowałem wskazówki, ale nie bardzo się zmieniło. Na szybie mam materiał egzVrayGlass. Po zrenderowaniu szybę mam czarną , a połysku charakterystycznego dla materiału szkła zero.
 6. Witam Jestem w trakcie wizualizacji domku jednorodzinnego. Generalnie wszystko ok, ale nie moge uzyskać efektu odblasku na szybach i dachówce. W próbkach materiały wyglądają pięknie, gdy nanosze je na obiekty wscenie i renderuje to kolor właście dobry, ale tracę właśnie tą połyskliwośc, którą widać w oknie próbek. Materiały to brass i grass vraymtl.(bez zmiany ustawień) Światłow to vraysun , pbounnces :irradiance map, sbounces: light cache AA : cook variable, caustics wyłączone. Będe wdzięczny za pomoc. Pozdraiwam
 7. danx

  Realistyczna scena

  Oświetlenie jakie muszę uzyskać, to oświetlenie w ładny słoneczny dzień, ok. godz.14-15.
 8. Rederuje w vray'u. Światła to skylight i targetspot.Włączone GI. Target spot w cieniach ustawione na vrayshadow, zaznaczone transparent, smooth, area.
 9. Całośc wygląda na rozmytą , bo zaniżona jakośc.Oryginalne obrazki -300dpi, 2835x1890. Finalny render(do wydruku) w wymiarach 24 x16 i mniejszych, wieć ewentualne niedociągnięcia mnej widać. Ale nie oto chodzi, ja chciałbym , aby efekt był jk najbardziej naturalny. Blade, napisz, oco chodzi Ci z oświtleniem. Postaram, sie je poprawić.
 10. Witam Dopiero zaczynam na forum.Wiadomość o tej samej tręci załączyłem na wątku 3dmax. Jednak zobaczyłem ze jest również dział architektura i pomyślełem , że mogę również was prosić o pomoc. Chodzi mi o ocenę i ewentualne wskazówki prowadzące do większego realizmu sceny. Głównie "boli" mnie widok trawki , okien (a właściwie szyb), no cienie mogłyby być fajniejsze. Pozdro
 11. danx

  Realistyczna scena

  Trawa robiona wg krążącego , chyba dośc popularnego touturiala z użyciam modyfikatora displacement.Mapowanie plane.Bez wzglądu na rozmiar, zawsze wychodzą mi jakieś krzaki w postaci uwidocznienia się miejsc połączenia. Gdy dam dyży rozmiar mapy, to trawa do kitu, jak za mały , to wychodzi jak widać. Nie wiem jak zrobić trawkę wyglądającą dobrze dla przeciątnego widza. Zabawa z wklejaniem bitmap w photoshopie mi za bardzo się nie widzi. Caustica nie używałem. Tylko GI. Światło target spot z Vrayshadow (włązcone transparent, area,smoth i skylight. Bump prawie na większo ści materiałów , tylko raz większy raz mniejszy. Podpowiedzcie, ja uzyskać wypukłą dachówkę( oczywiście przy pomocy samej mapy, dachówka 3d nie wchodzi wg, niestety). No i jeszcze jedna moja bolączka, szyby w oknach. Za cholerę nie mogę uzyskać realistycznego szkła. Nawet , gdy posiłkuję się gotowymi materiałami wychodzi mi to do kitu. Szyby tak jakby nie widać.Brak mi tego charakterystycznego odbicia, jakie powstają w naturze na oknach domów, niby szyba przezroczysta, ale pod pewnym kątem robi się z niej prawie lustro. I te cienie.Które parametry w vray'u zmienić , by miały naprawdę fajy wygląd (dla mnie fajny, znaczy przypominający naturę). Sory za ten wywód, ale musiełem przed kimś się wyżalić :).
 12. danx

  Realistyczna scena

  dzięki. No, teraz , może będzie lepiej.
 13. danx

  Realistyczna scena

  Jak wzrucić cos większego ?
 14. Witam wszystkich Jestem nowy na forum.Mam nadzieję , ze za bardzo nie "zaśmiecę" wam tego kącika. Od jakiegoś czasu bawie się w 3Dmax(Vray) ale nadal mam problem z poprawnym oświetleniem i uzyskaniem dużego realizmu renderowanej sceny. Pewnie wina też materiałów. Zdjęcie dołączłem w dodatkowych opcjach, ale tam wchodzą bardzo małe pliki. Jak załączyć "cięższe" zdjęcie. Jeśli z dołączonego renderu jesteście wstanie coś odczytać i ewentualnie mną pokierować w stronę tzw. większego realizmu to będę wdzięczny. Pozdro
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy