Jump to content

jachnik

Members
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

jachnik's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Sorry ! Chyba zrobiłem niepotrzebną zadymę moim problemem. Choć jestem przekonany, że innych też to denerwuje jak zresztą potwierdza Claude. Pocieszam się więc, że jeśli coś z tej zadymy wyniknie to przynajmniej skorzysta z tego trochę ludzi. Tylko słuchajcie! Jak już będzie konkretne rozwiązanie np. skrypt, to bardzo proszę napiszcie jak to się uruchamia. Myślę, że większość ludzi nie wie co się robi z takim skryptem. Ja zresztą też... Najciekawsze jest to, że taka opcja u mnie kiedyś chodziła. Zastanawiam się jak to możliwe? Pozdrawiam i dzięki za dobre chęci - póki co.... JC.
 2. Drzewa i niebo to tło - bitmapa. Kamienie i wodospad to też bitmapy -parawany. Tak samo zieleń z lewej. Ale chałupa jest skonstruowana. Ja robię taka sama metodą, tyle że w autocadzie i wrzucam do Maxa. To się sprawdza. Praca znakomita. Gratulacje. Pozdrawiam. JC.
 3. Dzięki za intuicję Sly. Może jednak napisałem niezbyt jasno. Więc umocnię to. Przykład: 1. Robię rendering (pojedyncze zdjęcie) program zapisuje to jako "Skałki 1" . 2. Wchodzę do sceny robię porawki, coś tam zmieniam. 3. Robię następny rendering (znowu pojedyncze zdjęcie). Chciałbym, żeby program automatycznie zapisał to jako "Skałki 2" 4. Oglądam wykonane zdjęcie i znowu wchodzę do sceny i poprawiam np. ustawienie kamery i światło. 5. Ponownie robię rendering. Chciałbym aby program zapisał to jako "Skałki 3" itd...itd. Kiedyś to działalo. Nie zapisałem sobie parametrów Comona w "zeszyciku", a teraz nie mogę sobie przypomnieć jak to ustawiałem. Próbowałem tak i siak i nie mogę wpaść na to, jak to ma być. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie. A poza tym przyda się to wielu ludziom. JC.
 4. Robię pojedyncze renderingi i zapisuję je na dysk pod zadeklarowaną nazwą np. "Skałki". W zasadzie wszystko jest OK. ale..... Kiedyś miałem tak ustawioną opcję, że każdy kolejny rendering automatycznie zapisywał się pod nazwą, ale z kolejnym numerem np. Skałki 1, Skałki2, Skałki 3 ... itd. Teraz zapomniałem jak się to ustawia i muszę na piechotę wchodzić do katalogu po każdym wyrenderowaniu i zmieniać ręcznie numer, co jeszcze nie byłoby problemem, tylko że czasem zapomnę i wtedy tracę pół godziny, bo rendering zapisał się na staryn pliku i dawaj .... robota jeszcze raz. Może ktoś mi przypomni - bardzo proszę - jak się to ustawia w "Comonie" . Pozdrawiam JC.
 5. Witam i proszę o malutką pomoc. Sciągnąłem darmowe pliki HDRI z sąsiedniej strony, rozzipowałem .....i co dalej? Co tam w ogóle jest. Jak z tego skorzystać? Pewnie to banalne pytania ale jak mówi jakieś mądre przysłowie gdzieś pewnie z Chin "Nawet najdłuższa droga zaczyna się od postawienia pierwszego kroku" Pozdrawiam Jachnik.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy