Skocz do zawartości

Coin

Members
  • Liczba zawartości

    53
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez Coin

  1. Hihi, podoba mi się taka interpretacja terenas ;D. Imo architekci stosują przezroczyste ludziki aby będąc obecne, jednocześnie nie zasłaniały najważniejszego czyli projektu, ani z nim nie konkurowały, bez żadnej symboliki. Prawdę mówiąc to architektom w ogóle ludziki są potrzebne głównie do tego aby pokazać skalę i wystarczyłyby same kontury ;D

  2. Musisz wymodelować w sensie dostałeś takie zadanie w szkole, czy po prostu potrzebujesz modelu muzeum... Bo jeżeli to drugie to o ile mnie pamięć nie myli parę lat temu był konkurs na rozbudowę muzeum czy coś z tym związane... w materiałach można było uzyskać bryłowy model obiektu, możesz poszukać pod tym kątem, aczkolwiek nie było to nic rewelacyjnego a nie wiem jaki stopień uszczegółowienia Ci potrzebny.

  3. Te klamerki opięte wokół papieru w tutku Coyote przypomniały mi taki patent którego używałem czasami do przygotowywania sobie podłoża pod mokrą technikę ( jakieś mieszanki lawowanego tuszu z kredkami, ołowkiem itp). Można by go śmiało zastosować pod akwarelkę jeżeli ktoś nie chce od razu rzucać się na profesjonalny drogi papier. Impregnuje się zwykły papier, brystol, whatever, można go od razu podbarwić. Wykorzystuje się do tego taką szarą, szeroką papierową taśmę klejącą, z jedną stroną powleczoną klejem jak znaczek. Brystol na solidniejszą płytę drewnianą, taką co się za bardzo nie zdeformuje od wilgoci, raczej naturalną a nie jakieś laminaty, żeby taśma się nie odkleiła po jakimś czasie. Taśmę się zwilża od strony kleju, i ściśle obkleja brystol, bez przerw, 4 krawędzie. Unikać jakichś pofałdowań itp, baniek powietrza pod taśmą. Następnie szerokim pędzlem czy gabką zwilża się całą powierzchnię papieru ( zwilża, nie zalewa 5 cm wody, ale tak żeby nie było suchego miejsca) To parę h pracuje i robi się całkowicie płaściutkie. Otrzymujemy w ten sposób ze zwykłego papieru, który normalnie od akwarelki pofałdował by się niczym Alpy, podkład, po ktorym można miziać dowolną techniką z duża ilością wody. Taśm nie odklejamy, po malowaniu papier znowu się pofałduje, ale po przeschnięciu ponownie idealnie wyprostuje. Dopiero po skończeniu i wyschnięciu wycinamy kadr z taśmy. Nie wiem czy ktoś z Was stosował coś takiego, tak mi się skojarzyło przy przeglądaniu wątku. Wymaga to pewnej wprawy, ale dobrze zastosowane jest całkiem fajną sprawą ( jeżeli ktoś lubi się bawić )

     

     

    --------------------------------------------------------------------------------

    EDIT> sorry, że może zbyt bezceremonialnie wciąłem się z czymś takim do Twojego, skądinąd bardzo fajnego wątku, ale w 1szym momencie dziwnej pomroczności wydawało mi się, że to ogólny temat z poradami, stąd ten mój bełkot. Anyway, może się komuś przyda. Pozdrawiam

  4. Khem, jak dla mnie jest to dokładnie to o co Ci chodziło ;o

     

    damnel7.jpg

     

    ew. sprawdź czy masz odhaczone w display color tak jak na screenie u mnie i zauważ że facet w tucie też ma jako aktywny kolor obiektu czarny... Jestem praktycznie pewien że trzeba tak to zrobić... Tak czy siak efekt ma tylko estetyczny wymiar XD

  5. Zrób tak jak napisałem, a tak dokładnie będzie to wyglądać w viewporcie. Co do renderów z siatką to zależy od używanego renderera, np w vray'u wrzucasz mapkę VrayEdgesTex w slot diffuse, w scanline zaznaczasz wireframe w opcjach materiału...

  6. Update... Wiem że można by sporo zaoszczędzić ale ani nie mam teraz za bardzo czasu na to żeby się tym dłużej bawić ani umiejętności nie te... brak praktyki etc itp. Model zrobiłem tak jak zamierzyłem - na głazach solidniejsze liny z geometrii + jakieś supły, od tyłu czyta się jakąś plątaninę lin i śmieci i to chciałem od początku zrobić na alphie tylko na poprzednio pokazywanym etapie tego jeszcze nie miałem - pokazuję to teraz na szybko skleconej "wrażeniówce" ( alpha będzie lepsza ). Zejście do wymaganego limitu uwzględniając powyższe to nie problem, a mając limit 1k nie będę na siłę upraszczał żeby mieć mniej o kilkadziesiąt-set tris, bo po co. Główny czynnik to niestety jak wspominałem czas, który obawiam się nie pozwoli mi także na zrobienie zbyt dobrego diff, no ale mówi się trudno. pzdr all

     

    11um4.jpg

     

     

    22gh1.jpg

     

     

    33si6.jpg

     

    siata :

     

    44zh9.jpg

     

     

     

     

    EDIT:> Muszę niestety przerwać pracę na dziś, wrzucam wstępną tex w 1024, a model dodaję sobie do listy rzeczy do skończenia w wolnej chwili :D Pzdr all, życzę reszcie uczestników szczęśliwego pokończenia projektów.

     

     

    91027598ie9.jpg

     

     

    59154355nu0.jpg

     

     

    42987942ly8.jpg

     

     

    87119007jk9.jpg

  7. hellou... dopiero dzisiaj udało mi się to tego zabrać, heh, updaty u mnie leżą i kwiczą, daję więc nieskończony model ( przekroczony limit a wszystkiego jeszcze nie wymodelowałem... )

     

    62760175ik8.jpg

     

    2srs2.jpg

     

     

     

    75691639bg7.jpg

     

     

    1stb8.jpg

     

     

    Jutro wrzucę skończony model... Do ostatniej chwili będę zapewne walczył z teksturami :D

  8. Witam

     

    No termin trzeba dopracować, najlepiej na zasadzie ogólnego consensusu i twardo się go trzymać - imo ta bitwa powinna trwać nieco dłużej albo przynajmniej tyle co poprzednia - wychodzi jakoś koło 20tego czerwca z groszami finał? Jak to widzicie?

  9. Witam :D

     

    Temat nowej minibitwy to DRUŻYNA

     

    Założenia :

    -drużyna, grupa minimum 3 jednostek, przejawiających pewne, jasno widoczne cechy wspólne, pozwalające jednoznacznie określić je jako zespół, całość lub część większej całości.

     

    -Jednostka jest w tym przypadku terminem dosyć szeroko pojętym, może być to zarówno postać, jak maszyna, budynek, wszystko co można przedstawić w ramach przyjętych powyżej zasad.

     

    Limity zostały ustalone na :

     

    do 1,5k trisów na pojedynczy model,

    tekstury po 512x512 pixeli na diff, spec , normal i co tam jeszcze chcemy...

     

    Termin zakończenia :

     

    wstępnie 10 czerwca. Wstępnie bo zwyczajowo może się przesunąć, a jest to termin wzięty tylko z mojej głowy, bez konsultacji i nie wiem czy nie okaże się zbyt "strict"

     

    POZDRAWIAM I ZACHĘCAM DO UDZIAŁU !

  10. Ok, zbierając to wszystko do kupy, wyglądałoby to mniej więcej tak:

     

    -drużyna, grupa minimum 3 jednostek, przejawiających pewne, jasno widoczne cechy wspólne, pozwalające jednoznacznie określić je jako zespół, całość lub część większej całości.

    -Jednostka jest w tym przypadku terminem dosyć szeroko pojętym, może być to zarówno postać, jak maszyna, budynek, wszystko co można przedstawić w ramach przyjętych powyżej zasad.

     

    Wiadomo, w przypadku drużyny składającej się z istot, wspólnym mianownikiem będzie najczęściej strój, jakieś elementy rynsztunku, broń itd. Miłośnicy modelowania rzeczy nieożywionych mogą zaproponować np. grupę robotów, jakąś eskadrę odrzutowców, konwój ciężarówek i tak dalej... Jeżeli chodzi o budynki to można by chyba dopuścić wariant wzmiankowany wyżej, czyli kilka etapów rozwoju jednej budowli ( jak w rts’ach ), jak też grupę kilku budynków, bądź to powiązanych ze sobą funkcją, istniejących rzeczywiście obiektów arch, lub też tych znanych z danej gry, o ile ktoś ma ich koncepty i chce je wykorzystać...Ok, nalałem dosyć wody. Limity 1k na 1 model, 512 tex na każdy? Chyba byłyby odpowiednie ?

  11. Może lepiej użyć określenia "grupa" zamiast "drużyna"... Mi się tak widziało żeby można było podłączyć pod to także jakąś np grupę bohaterów, książkowych, komiksowych, filmowych... Dzięki temu byłaby jeszcze większa swoboda, a te tematy z herosami czy tam superbohaterami cieszyły się chyba sporą popularnością. Fakt że w drużynie piłkarskiej czy drużynie pierścienia jest tylu a tylu członków do niczego nie obliguje, jeżeli ktoś ma czas :D to robi wszystkich i na pewno lepiej przez to wypada, jak nie ma to wybiera trzech dowolnych bohaterów i już.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności