Skocz do zawartości

Sypo

Members
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Miasto (opcjonalne)

  • Miasto
    Kraków - Opole

Sypo's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputacja

  1. Bardzo ciekawe formy tych otwieraczy :-) Dwa pierwsze bardzo mi przypadły do gustu. Gratuluję pomysłowości.
  2. hmmm właśnie to miałem na myśli...:P trawertynowo-marmurowe:):)
  3. Mnie to wnętrze ujęło - stonowane, i...betonowe:)
  4. Sypo

    [architektura] domek

    @ Salvator - czyżbym miał pierwszą ofertę kupna projektu?:):):) @ fotoas - następny projekt jaki wrzucę już nie będzie betonowy - obiecuję:) Wreszcie zamieszczam rzuty. parter: piętro: @ peter_muler - ten "totem" :) to taki wiatrak (skrzydła są pionowe)Jakiś już czas temu widziałem w TV nowy projekt wiatraków których skrzydła były właśnie takie niestandardowe - ponoć bardziej efektywnie pracują. Ponieważ dokładnie nie wiem jak wygląda (nie mogłem znaleźć na googlach), a że mniej więcej zapamiętałem ich kształt postanowiłem je wstawić niedaleko domu jednocześnie projektując taki słup do niego. Załączę inny render gdzie na pierwszym planie jest taka elektrownia z transformatorownię w kształcie walca. (może trochę przesadziłem i jest to śmieszne )ale wymyśliłem sobie wcześniej takie porównanie do żurawia i studni (tylko że tam czerpało się wodę a tutaj energię elektr.) dziękuję za wszystkie komentarze
  5. Witam. Chciałbym pokazać taki projekcik domku - rzuty dołączę jak najszybciej. Ten skośny twór na którym przewidziałem ogniwa to obniżony ogród zimowy:) Garaż jest duży - z warsztatem i dodatkowym wejściem takim dla ludzi:)Proszę o opinie. Pozdrawiam. Trzy szkice koncepcyjne na początku... Wizki... elewacja północna - przede wszystkim minimum okien, nie znaczy to, że budynek jest niedoświetlony:)
  6. @ ma_ry - System ten składa się z trzech części. Od zewnątrz znajdują się jedna przy drugiej drobne szklane rurki zamknięte hermetycznie między dwoma szybami. Kolejna warstwa pełniąca warstwę absorbera to ciemna powłoka. Za nią w kierunku wnętrza znajduje się masywna ściana, która akumuluje wytworzone ciepło i z czasowym opóźnieniem oddaje je do pomieszczeń. Ponieważ szklane rurki ułożone są prostopadle do powierzchni ściany promienie słoneczne odbijają się od wewnętrznych ścianek rurek i wnikają w głąb docierając do absorbera. Przed nadmiernym przegrzewaniem się budynku w miejscach gdzie zastosowałem ocieplenie transparentne założyłem wykorzystanie rolet opuszczanych w okresie największych temperatur w lecie. Wewnętrzna ściana w tym systemie pełni funkcję niskotemperaturowego grzejnika. Dodatkowo pochylone szyby od strony zewnętrznej przyczyniają się do tzw.efektu szklarniowego zwiększając temperaturę w tych pionowych pasach. Oczywiście mogłem całe ściany zaproponować jako transparentne ocieplenie ale tak mi się bardziej podobało żeby pozostałe fragmenty ścian były docieplone bardziej tradycyjnie. Pozdrawiam.
  7. Sypo

    [wnętrza] nbook

    Bryła lady nie pasuje mi do tego wnętrza, jednak ogólne wrażenie bardzo pozytywne.
  8. Sypo

    [architektura] mediateka

    Koncepcik ciekawy. A skąd takie założenia, mam na myśli 2/3a i ciągi liczb...? Pozdrawiam:)
  9. Witam. Jeżeli chodzi o zastosowanie przeze mnie baterii fotovoltaicznych - miałyby one być głównym źródłem energii elektrycznej zasilającej pompę ciepła w okresie całego roku. Natomiast pompa ciepła stanowiłaby podstawowe źródło ciepła do ogrzewania części budynku za pośrednictwem niskotemperaturowego, wodnego systemu ogrzewania podłogowego obejmującego wszystkie pomieszczenia na parterze budynku oraz łazienki na poddaszu. Z powodu braku czasu nie mam niestety żadnych precyzyjnych wyliczeń cieplnych. Wszelkie informacje jakie posłużyły mi do stworzenia tych ogólnych założeń zebrałem z artykułów, z czasopism. Stosunek okien do podłogi - hmmm pewnie macie rację, tu popełniłem duży błąd. @ boba - Ogród zimowy ma wysokość dwóch kondygnacji i w rzucie wymiary 180cm x 180cm. Fakt że jest niewielki, ale stolik i siedzonko się tam zmieszczą.Poza tym jest on jakby częścią salonu (oddzielony jest przeszkleniami). To tyle:) Nie ma co Was już męczyć tą szeregówką - postaram się niedługo inny projekcik wrzucić.:) Pozdrawiam.
  10. Bry:) Przepraszam że dopiero teraz wrzucam jakiekolwiek rysunki. Dziękuje za słowa krytyki :) Pozdrawiam:) Ps.Dziękuję Michał:) rzuty: elewacje linearne
  11. Witam. Fakt że rzuty by się przydały, w wolnej chwili wrzucę... Każde z mieszkań oparte jest na rzucie kwadratu. Celem było uzyskanie bryły jak najbardziej zwartej, a przez to zmniejszenie powierzchni którą ciepło "uciekałoby" na zwnątrz. Jakoś do kuli się nie przemogłem. Jedynymi elemantami wysuniętymi stały się przedsionki (to w parterze) oraz w niekórych miejscach obramienia okien. Nie chciałem aby elewacja północna była zbyt płaska, narażona na podmuchy wiatru. Pozdrawiam.
  12. @ peter_muler - :) ano to sem ja :) @ Marcel - Zgadza się, krakowski.Również życzę powodzenia :) Pozdrawiam i dziękuję za komentarze!
  13. cześć. Dziękuję za wszystkie komentarze, postaram się na niektóre odpowiedzieć:) peter_muler: tak, robiłem to na PK ale u Wyżykowskiego :) Marcel - Postaram się trochę obronić mój projekt. Wziąłem sobie Twoje uwagi do serca i przyjrzałem jeszcze raz budynkowi i my po prostu mamy odmienne wyczucie proporcji, ponieważ mnie nie rażą elementy, które wymieniłeś. Pytałeś o inspiracje...niektórzy architekci mają na mnie duży wpływ przy każdym projekcie (tak ogólnie). Taką bezpośrednią inspiracją podczas projektowania tego budynku były dla mnie rozwiązania jakie proponują holenderscy architekci. Mam takie fotki: uliczka pełna wąskich, dwu lub trzy kondygnacyjnych budynków o prawie identycznie rozplanowanej funkcji(to już wiem nie ze zdjęcia), a każdy z budynków trochę inny...okna w każdym z nich mniej więcej w tym samym miejscu jednak o zmienionych proporcjach, ze stolarką grubą wychodzącą na zewnątrz, inne zaś z cieńszą tradycyjnie osadzoną...Wspomniałeś o kontekście...najważniejszym przy tej lokalizacji był dla mnie kontekst przyrodniczy, sąsiadztwo Puszczy Niepołomickiej. Projekt zlokalizowałem w Niepołomicach, w miejscu gdzie łąki ciągną się hektarami:) a tylko od strony wschodniej pojawia się zabudowa jednorodzinna przeplatana niskimi budynkami wielorodzinnymi. Budynki isniejące sa "każdy z innej bajki", nie mają żadnego wspólnego mianownika, jest to niestety częsty obraz architektury w Polsce. Cięzko mi było czerpać z obecnej tam architektury jakieś wzorce. Kontekst architektoniczny zaproponowałem ja, projektując jeszcze inne budynki w sąsiedztwie tej szeregówki. Jeszcze może dodam opisując swój projekt, że na elewacji południowej te lekko pochyłe pasy przeszkleń to fragmentarycznie pojawiająca się transparentna izolacja termiczna. Pozdrawiam.
  14. Witam. Załączam taki oto projekt zabudowy mieszkaniowej, szeregowej. W skład takiego budynku wchodzą cztery dwukondygnacyjne mieszkania.Garaże są poniżej poziomu terenu. Moim celem było zróżnicowanie poszczególnych segmentów(zmienione trochę wejścia, inne okna) jednocześnie zachowując pewną ich powtarzalność. Ps. Na stropodachu są rzędy ogniw fotovoltaicznych.
  15. Sypo

    Project to Surface

    No rzeczywiście działa - nie wiedziałem że to zależy od okna w którym zaznaczam krzywe i płaszczyzny:) Akurat stosowałem komendę project w perspektywie i w widoku front. Dzięki za pomoc:) [Wyedytowany dnia 9-7-2004 > Sypo]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności