Jump to content

SansSerif

Members
 • Posts

  4,088
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

SansSerif last won the day on February 1 2008

SansSerif had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

SansSerif's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done

Recent Badges

130

Reputation

 1. Znalazłem! 😉 https://forums.cgsociety.org/t/help-vray-not-using-cpus/1453655/3
 2. Hello! Retro pytanie. Max 2012 (dwanaście) renderuje na pół mocy procesora. Tylko połowa bucketow. Był chyba jakiś skrypt do tego ale nie mogę odnaleźć. Pamięta ktoś?
 3. Te nowe RTX'y mają problemy z zawieszaniem się. Ja nie gram i nie renderuję a mimo tego już kilka razy mi się zawiesiła. Komp przestaje reagować, kursor zastyga w bezruchu i po kilku sekundach znika sygnał z karty do monitora. Na szczęście u mnie po chwili wraca do życia, ale czytałem że dla innych cały system się restartuje. Pomaga wyłączenie domyślnych opcji oczędzania energii i ustawienie full performance w sterach karty i systemu.
 4. Define 7 ma cały front ażurowy ale schowany z drzwiczkami które tłumią hałas wentylatorów. Powietrze wlatuje przez otwory po bokach drzwiczek. Poza tym cały spód obudowy jest ażurowy. W komplecie jest też ażurowa pokrywa górna i pełna do wyboru. Mam teraz w nowym zestawie Define 7. Super obudowa. Świetnie wytłumiona i ma duże możliwości adaptacyjne, ale jest droga. Define 7 compact jest mniejsza. Dyski HDD 5.25 zmieszczą się tylko dwa w klatce przy zasilaczu. RTX'y na stanie miewa komputronik.
 5. Problemem są fonty interface’ów. Każdy program używa innych a cześć w ogóle jeszcze bitmap. Większość tych fontów nie była projektowana pod skalowanie i dobrze wyglądają tylko w skali 100% albo 200%. Przy 150% sypią się proporcje, grubość i kerning. Jak ktoś robił kiedyś strony internetowe to zauważył że w małej skali lepiej wyglądają niewygładzone fonty wyświetlane jako same pełne piksele. Ale to moje skrzywienie zawodowe 😉 Ja nie widzę zalet monitorów 4K. Na tablecie gdy oko jest bliżej ekranu ma to sens ale na dużym monitorze moim zdaniem nie. Jakbym miał wybór to bym pozostał przy UHD ale nie ma już takich 30” w ofercie.
 6. Niestety w niższej rozdzielczości jest jeszcze gorzej.
 7. Dzięki chłopaki! Poszło na jednej wtyczce. Ostatecznie krata graficzna o najmniejszej dostępności przyszła kurierem najszybciej. Na resztę gratów musiałem czekać do wczoraj, choć w sklepach było „na stanie”. Teraz walczę z softem i systemem bo windows od ponad dwudziestu lat przy każdej instalacji zaskakuje mnie czymś nowym 🙂 BTW, monitory 4K to g***o! Skalowanie 150% powoduje zniekształcenia fontów w interfejsach programów. Przy skalowaniu 200% problem znika ale do tego trzeba mieć monitor 6K.
 8. Tak. Dodatkowe 4. obok 8. przy procesorze. W necie piszą że to nieużywana opcja narzucona przez specyfikację intela, albo że do stosowania zamiennie z ośmioma pinami. W manualu mobo nie ma o tym wzmianki, ale chyba już to kiedyś przerabiałem i chodziło bez dodatkowych czterech pinów.
 9. Składam właśnie wszystko do kupy i okazuje się że mój zasilacz nie ma kabla z wtyczką ATX 12V 2x2! Żaden Corsair nie ma takiej wtyczki. Seasonic też :(
 10. Właśnie ten kalkulator BeQuiet podawał mi 1200W. Enermax podaje 700W. Zamówiłem 850W. Czekam na paczkę. https://enermax.outervision.com/ Makak, tak, to oficjalna odpowiedź sklepu "M". Nie mają nic na stanie z serii RTX 3000 i 2000, ani sklep, ani dystrybutor. Dostawy są małe, wiec realizacja zamówienia z kolejki z numerem koło 200 zajmie tyle czasu. Ja kupiłem ze sklepu "K" ostatnią sztukę małej dwuwiatrakowej najtańszej RTX 3070 Asusa któa była o 500 PLN droższa niż w sklepie "M".
 11. Już chciałem zamawiać RTX 2060 8GB, ale poczytałem trochę o piszczących cewkach we wszystkich seriach RTX i terkoczących wiatrakach w Gigabyte'ach. Wziąłem w końcu najtańszą RTX 3070 Asusa w zawyżonej cenie ze sklepu "K". Sklep "M" w przedsprzedaży ma ceny ponad 500 PLN niższe ale uczciwie przyznaje w korespondencji mailowej że czas oczekiwania na realizację zamówienia w przedsprzedaży wynosi 2-3 miesiące.
 12. Blood_brother, Sugerowałem się kalkulatorem bequiet który proponował dla mojej konfiguracji zasilacz 1200W. Ale patrzę teraz na kalkulator enermax i ten mi poleca minumum 700W. Dzięki blood! Z tego co widzę w różnych sklepach to przyjmowane są zamówienia na RTX 3070 i powoli, ale nieprzewidywalnie są realizowane. Kolejki są długie wiec pewnie sporo czasu minie kiedy będą dostępne od ręki. Nowy zestaw potrzebuję pilnie. Zamknięcie szkół powoduje duże napięcia rodzinne 😉
 13. Problem w tym że nie wiem czy jest potrzeba wchodzić w większy VRAM. Teraz mam starą GTX680 4GB która świetnie sobie radzi w 2560x1600 w 2D i 3D, ale dawno temu 3DMax chodził na tej karcie na mniejszym monitorze zauważalnie lepiej. Przez kilka lat firefox ze zbyt dużą ilością zakładek powodował restarty systemu a youtube’a na 4K nie da się odpalić nawet w zmniejszonym oknie. RTX 2060 S cenowo zbliża się do 3070 i tez trudno znaleźć.
 14. Hi! ponad dekadę mnie tu nie było. Sporo się zmieniło na forum. Pewnie większość userów już zeszła na COVID albo ze starości ;) Nie mogąc znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi w otchłaniach internetu wracam na łono z zapytaniem. Składam nowego kompa pod digital painting w photoshopie, obróbkę RAW’ów z aparatu i 2D AutoCAD. i9 10900kf, 64GB RAM. Wszystkie nowe monitory powyżej 30” są 4K, 3840x2160 albo więcej. Jaka karta zapewni optymalny komfort pracy w takiej rozdzielczości? Czy RTX 2060 6GB da radę? Najbliższa rozsądna z 8GB to już RTX 3070 co wiąże się z koniecznością zmiany zasilacza na 1200W i podnosi koszt zestawu o 2000PLN.
 15. Rafał, to są wyniki pierwszego testu Traitora, czy drugiego z krzywymi od Kozioo? Kozioo, to wywalaj krzywe po zrobieniu modelu i wszystko konwertuj do mesha. Jak już nie dajesz rady to rób disable viewportów. To przyspiesza nawet w gdy widoczny jest tylko jeden zmaksymalizowany widok a reszta jest disabled.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy