Jump to content

sly

Members
 • Content Count

  2,358
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Posts posted by sly

 1. Pomyślałem że się podzielę:

  Przy eksporcie do sekwencji PNG podałem złą nazwę pliku docelowego - render był poprawką do istniejącej już sekwencji.

  W rezultacie kilkaset plików miało inną nazwę.

  W windowsie brakuje narzędzia do masowej zmiany nazw, jest ono jednak w darmowym Total Commanderze, "Narzędzie Wielokrotnej zamiany..."

   

  Pozdrawiam.

 2. Wow. Super reklama w klimacie komedii.

  Reżyseria i montaż można by dopracować, ale reszta elementów i model obcego świetny. Scenariusz MEGA fajny.

  michalo nazwał Cię amatorem [w kontekście profesjonalizmu] - myślę że błędnie :D

   

  Pozdrawiam.

 3. Kilka dni minęło ale:

  Ja mogę polecić Ci RSMB [RealSmartMotionBlur] - plugin doda motion blur tylko tam gdzie będziesz potrzebował w momentach tego szybkiego ruchu kamery. Ustawisz sobie na klatkach kluczowych natężenie i czułość itd.

  rsmb_motion_vectors__1.jpg

  Plugin może zgadywać ruch z sąsiadujących klatek albo z informacji wyrenderowanych jako "vector" pass z 3d.

  Renderując animację do pliku RPF będziesz miał możliwość zapisania passów typu vellocity, z-depth itd w jednym pliku a jakość obrazu w passie podstawowym-kolor jest jak TIFF.

   

  motion blura nie używam bo "przemaz obrazu" który powstaje jest niepożądany przy takich animacjach

  Pozostaje spowolnić ruch kamery.

   

  Pozdrawiam.

 4. Osobiście uważam że wspomniany "dark zero.." jest słaby, oglądać go było mi ciężko - rozumiem też postawę "nie oglądam bo wiem że mnie nie interesuje" - ja tak traktuję ponad 50% filmów. Tym bardziej jeśli trailer utwierdza w przekonaniu że to film nie dla mnie.

  michalz00 - autor wcale precyzyjnie nie relacjonuje, to nie jest obraz bez komentarza. Przecież oprócz ujęć film budują dialogi, sprytnie zaprojektowane. Ale rozumiem że to był twój odbiór. Film z pozoru nie posiada narracji z poza planu - bo jest sporo ciszy.

  Poza tym radzę żebyś uzmysłowił sobie ze te materiały "bez komentarza" też są montowane, a dobry montażysta potrafi robić cuda z ludzką percepcją, jak iluzjonista.

 5. Django Unchained - nie zawiodłem się - tylko podczas seansu jakieś 15 latki z tyłu gadały przez telefony... w konsekwencji, szukam filmu na blue-ray. Muzyka jest fajna, choć nie tak epicka jak do Pulp Fiction. No a fabuła, dla mnie to film o tym że przemoc jest usprawiedliwiona jeśli bronisz tego małego państewka które stworzyłwś wokół siebie, gdziekolwiek nie idziesz.

   

  Zero Dark Thirty - po tym co czytam od Bagińskiego, mam wrażenie że oglądałem jakiś inny film, może tanią podróbę turecką albo kanadyjską o podobnym tytule... od samego początku filmu, czułem swąd propagandy, przebranej w film pod tytułem "rozgrzeszamy się i prosimy o pokutę" - tak wynikało z zapowiedzi które widziałem wcześniej. Okazało się że film wcale nie ma na celu moralizować czy dobrze jest zabijać, lub poruszać wątków dyplomatycznych i ekonomicznych... ma za zadanie pokazać bohaterstwo jakiejś pani, która jest dzielna oglądając tortury... która poświęca kilka lat życia żeby namierzyć araba który się ukrywa - pokazuje szczegóły pokerowej zagrywki - może to ten dom, a może nie ten dom, przecież stać nas na podjęcie ryzyka i rozwałkowanie wszystkich - na koniec tylko trzepot amerykańskiej flagi i gotowe.

  Podsumowując - fabuła tego filmu mogłaby się znaleźć na pasku w telewizji newsowej ale po kiego grzyba robić z tego film akcji? Dla propagandy. Wszelka nagroda dla tego filmu to kolejny gwóźdź do trumny moralności.

   

  Drogówka - zapowiadało się jak głęboka analiza problemu społecznego - skończyło się jak ksiądz Mateusz - doczekaliśmy czasu kiedy na zgniliźnie w organach władzy można zrobić pieniądze - produkując film akcji zamiast wyraźnie piętnować "oj oj oj, tak nie wolno". Czuję się oszukany, bo idąc na film miałem cichą nadzieję że zobaczę wszystkich ziomów skazywanych przed niezawisłym sądem - ale to byłby film sci-fi. :)

 6. Lubię takie muzyczne określenie "tłuste bity [beat'y]" - w tym kontekście wnioskuję o powołanie idiomu "Tłusta teczka", taka soczysta, niedopinająca się, pękata, ociekająca wyuzdanym kolorem, prowokacyjną kreską i perspektywą wściekłej ważki.

  Zobaczyłbym chętnie więcej kart z pieczątką "ściśle tajne" albo "niepoprawne politycznie" - jestem przekonany że gdzieś się tam chowają po dysku.

   

  Narysujesz coś o likwidacji OFE?

   

  [w ostatnim ujęciu, drugi łuk brwiowy wygląda jak dodatek do twarzy]

 7. Trailer jak dla mnie jest kontynuacją filmów serii X-men - zastosowanie w tytule czcionki Bank Gothic z jakimiś zadarciami zamiast oryginalnej z komiksu jest dla mnie jakimś nieporozumieniem. Efekty pokazane w trailerze nie powalają estetyką, a nie pójdę do kina na film akcji dla fabuły.

   

  Dla osób które nie rozumieją że kinematografia ma jak medal dwie strony, a raczej jak Oskar przód i zadek.

  Roman Polański w dwóch odsłonach.

  Jako opryszek w swojej etiudzie - "Dwaj ludzie z szafą" (1958):

  Dwaj+ludzie+z+szafa_Polanski.jpg

   

  i jako policjant w filmie "Godziny szczytu 3" (2007):

  105315.1.jpg

   

  Kto jest dobry a kto zły? Gdzie jest artyzm a gdzie kicz? Sprzedawczyki-karierowicze za dolary i artyści-wystawiennicy za kieliszek wernisażowego wina? Czy jest coś pomiędzy?

   

  Wolverine zajmuje miejsce na biegunie filmów akcji ale słaba to pozycja raczej - osobiście czekam na film-komiks który zachwyci jak Sin City.

   

  Pozdrawiam.

×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy