Skocz do zawartości

user_name

Members
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez user_name

  1. Biurko robiłem w microstation i do max-a importowałem z .dwg. Zawsze mam wtedy problem z zaokrągleniami, a robiłem model w microstation ponieważ chciałem od razu zrobić rysunki dla stolarza w celu wstępnej wyceny. Może ktoś wie jak poradzić sobie z tym problemem przy imporcie?

  2. Jeśli ta szafa jest ubraniowa, to drążek musi być niżej - na pewno nie nad głową - nikt nie jest całe życie młody.

    Drzwi szafy też zbyt wielkie i masywne.

    Przestrzeń obok ubraniowej ma wielką przestreń między półkami - zaplanuj co tam będziesz składował i dobierz bardziej odpowiednią.

     

    Nie wiem, jaki jest stan obecny w tym pomieszczeniu, ale chowanie kaloryfera w takiej wnęce to obniżenie jego wydajności.

     

    Kontener pod biurkiem zrobiłbym luzem, a nawet na kółkach - nie wiem, czy to będzie biurko do pracy, ale średnio mi leży. Ta półka-szufladka w ogóle od czapy, poza tym może okazać się neistabilna.

     

    Jeśli to ma być i sypialnia i pracownia, to dobrze przemyśl oświetlenie, żeby nie pracować w sypialni ani nie spać w pracowni.

     

    No i media - wiadomo.

     

    PZDR

     

    No tak, jeśli chodzi o szafę, to rozmieszczenie półek jest cały czas w trakcie ustalania, drążek będzie niżej na pewno a na górze przyjdzie jeszcze jedna półka. W założeniu szafa mam mieć wymiar 300x200x55.

     

    Grzejnik jest we wnęce i raczej tam zostanie, przenoszenie go byłoby zbyt dużym problemem, w pomieszczeniu jest ciepło więc myślę, że nie ma konieczności wyciągania go do przodu zmniejszając pomieszczenie.

     

    Co do biurka to faktycznie rozwiązanie z szafką z szufladami robioną oddzielnie mogłoby być całkiem niezłe, ale wydaje mi się, że tak ustawione będą mi odpowiadać a przy okazji zwiększają sztywność biurka i zmniejszają koszt wykonania. Mała półeczka ma być na laptopa, czasami korzystam z obu komputerów jednocześnie i chciałby mieć lapka pod ręką, a jednocześnie mieć możliwość schowania, gdy jest niepotrzebny, na końcu półeczki prawdopodobnie będzie rolka, która będzie się opierać o spód blatu co powinno załatwić sprawę stabilności.

     

    Na oświetlenie jeszcze nie mam jakiegoś konkretnego pomysłu, narazie myślałem o raczej standardowych rozwiązaniach. Jakieś ciekawe propozycje?

     

    @Tores: pomysł z żaluzjami ze sweepa super, w zasadzie załatwia wszystko. :)

     

    Dorzucam nową wersję szafy:

    szafa3copy.jpg

  3. Witam, to jest mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość :) Niemniej jednak mam nadzieję na konstruktywną krytykę.

     

    Tematem jest stworzenie wizualizacji pokoju. Jestem na etapie przeprowadzki i chce zrobić sobie wszystko po swojemu. Większość mebli będzie zamawiana na wymiar, za wyjątkiem łóżka które wypatrzyłem w IKEI ;)

     

    Licze na komentarze nie tylko odośnie jakości renderów ale również uwzględniające funkcjonalność pokoju i uwagi odnośnie poszczególnych mebli(opłacalność wykonania, konstrukcja itp.) jeśli ktoś zna się na tym to chętnie poznam waszą opinie.

     

    I od razu takie pytanko w kwestii technicznej, chce zrobić sobie żaluzje i w modelu chciałbym mieć możliwość łatwego regulowania stopnia otwarcia, jako że żaluzje składają się z wielu elementów to nie wiem jak zrobić żeby za pomocą jednego sywaka/parametru/funkcji móc obracać wszystkie wokół ich indywidualnej osi.

     

    Soft: 3d max, Vray, Photoshop.

     

    No i pierwsze rendery:

    b72af76b3ea87f5c.jpg

     

    2266f9dfd4c9dc9b.jpg

     

    6646ba73c854bd06.jpg

     

    9c766bc7e95c0af6.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności