Skocz do zawartości

Quest3D

Members
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Quest3D

  1. Podstawową zasadą używania wersji niekomercyjnych, czyli trial, demo, edu - jest wykonywanie prac do użytku własnego, celem poznania programu, co oznacza, że nie wolno sprzedać prac wykonanych w takich programach. O wersjach nielegalnych nie wspominam, bo nawet ich posiadanie jest zabronione.

     

    Teoretycznie więc nie trzeba pytać producenta, czy można wykonać pracę niekomercyjną, bo odpowie, że tak. Ale - prace wykonane na uczelni, m.in. na potrzeby obrony dyplomu zwykle pozostają własnością uczelni i tu pojawia się pytanie, co uczelnia z tym zrobi?.... Nawet jeśli nie sprzeda, a tylko będzie używać do celów promocyjnych, czy to jest już działanie komercyjne, czy nie?...

     

    Swoją drogą dziwię się, że promotor wymaga pisemnej zgody, bo jeśli sobie przypomnę, to od ok 10 lat studenci architektury załączają do dyplomów wizualizacje i jeszcze nie słyszałem o tym, by ktoś pytał ich na jakim programie to zrobili. Ale czasy się zmieniają i w sumie na lepsze, gdyby... ...gdyby uczelnia zapewniała studentom wersje edukacyjne.

    Kupowanie prywatnie wersji edukacyjnych jest bez sensu, bo wiadomo, że z czasem staną się 'martwe' kiedy tylko skończymy studia. Dlatego wersje edukacyjne Quest3D możliwe są do kupienia tylko przez jednostki edukacyjne. I to jest najlepsze rozwiązanie. Promotor nie musiałby o nic pytać, a taki program będzie służył pokoleniom studentów.

    Czy warto? wersja komercyjna podstawowa Quest3D to 1250 Euro - wersja EDU to 249 Euro

    Najbardziej zaawansowana wersja Quest3D to 10tys. Euro - zaś jej wersja EDU 429 Euro

    Przy większej ilości wersji edukacyjnych możliwe są rabaty.

  2. Właśnie wirtualny spacer, tez o tym myślałem, tylko jak to wyeksporotwac, żeby normalny użytkownik mógł to odpalić???? TO jest najwiekszy problem! Może ktoś ma rozwiązanie? Chodzi o poruszanie się strzałkami

     

    To bardzo proste :)

    wejdź na stronę http://www.quest3d.info - tam u góry jest banner informujący o artykule w 3Dfx - gazetę dostaniesz jeszcze przez dwa miesiące w empiku - znajduje się tam artykuł making of - jak zrobić wirtualny spacer 3D no i przykładowe pliki do ściągnięcia.

     

    Jak będziesz miał pytania, to pisz, chętnie pomogę :)

  3. Pokażę Wam przykład gry stworzonej w Quest3D. Nie jest ona super piękna graficznie, za to bardzo ciekawa koncepcyjnie :)

     

    Co jest fajne: podkładem muzycznym do gry (a zarazem swego rodzaju scenariuszem) są nasze własne pliki mp3. Wybieramy ulubioną piosenkę, podłączamy i zaczyna się gra - latamy małym stateczkiem i zbieramy punkty. Nic wielkiego, jednak to rytm piosenki wyznacza tempo gry, ścieżkę, ilość klocków do zdobycia. To w dużym skrócie.

     

    Gra zdobyła dwie nagrody w tym w dziedzinie audio, w konkursie Independent Games Festival.

     

    Podaję linki do nagranych przez graczy filmików. Wybrałam dla Was następujące utwory:

    Through The Fire and Flames (trwa prawie 8 minut, ale warto poczekać, gdyż są fajne momenty)

     

    Rammstein, Du Hast :)

    youtube.com/watch?v=BwYSANh2ebg&feature=related

     

    i moja ulubiona piosenka - Chop Suey, System of a Down

    youtube.com/watch?v=aTOFdPY9I9E&feature=related

     

    strona gry: www.audio-surf.com/

    strona programu: www.quest3d.info

  4. Loki, jak najbardziej!

    W kwietniu/maju prezentacje będą w różnych miastach Polski. Zaplanowane są już terminy dla Warszawy (PJWSTK) i Bydgoszczy (ATR), kolejny w Gdańsku dla firm na Uniwersytecie, i następnym miastem które planujemy odwiedzić jest właśnie Poznań - przy czym tu terminu jeszcze nie mamy. O Wrocławiu nie myśleliśmy póki co, ale nie jest to wykluczone :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności