Skocz do zawartości

Finished 2D: Wampirka


Lufa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pragnę zaprezentować jeden z moich pierwszych digitali. Jest to portret Wampirki powstały na potrzeby fantastycznego uniwersum powstającego w ramach pewnego długoterminowego projektu. Całość powstawała ok 12 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Pragnę zaprezentować jeden z moich pierwszych digitali. Jest to portret Wampirki powstały na potrzeby fantastycznego uniwersum powstającego w ramach pewnego długoterminowego projektu. Całość powstawała ok 12 godzin.

 

Czy moglbys przeslac mi adres tego universum? Bardzom ciekaw jego wygladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah... no dobra jak cos postnij dla mnie ten adres kiedy bedziesz mogl udzielic informacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze kolega tak dlugo meczyl sie z tym artem, z powodu nieznajomosci medium? ;)

 

Generalnie poczatki sa trudne, ale max slynie z bezlitosnej krytyki, ktora swoiscie motywuje do poprawy. A wiec zaczynajmy kazanie, ekhm ;)

 

1. Strasznie blade kolory, walor tutaj nie gra.

rada- cienie sa zwykle bardziej nasycone od obiektow w normalnym swietle ( jak do wszytskiego sa wyjatki)

 

2. Bryla jest strasznie plaska, uzywaj cieni i refleksow by lepiej wydobyc przesztren. Poki co jedyne co tak, naprawde odstaje to nos.

 

3. Ten plaszcz , to chyba lekkie nieporozumienie ;)

 

4. Piersi ze wzgledu na swoje rozmycie wygladaja jkaby byly z zupelnie innej wycinanki.

 

5. Wlosy, nie rysuj kazdego wloska z osobna, to niema sensu.

Pamietaj, ze wlosy to przedewszystkim masa, i tak tez mysl, gdzieniegdzie zaznaczajac pojedyncze loki by uwierzytelnic

ich nature.

 

6. Nie dam glowy, ale wydaje mi sie, ze uzywales dodge i burn toola.

Stanowczo odradzam, niecieniujemy czarnym i nierozjasniamy bialym.

Pamietaj o tym, postudiuj kolory z natury, zobacz jak swiatlo odzialowuje na skore, zamiast czarnego widzisz ciemne czerwienie, pomarancze, zolci, fioletow a nawet zielonego.

 

Krotko mowiac, cwicz a bedzie dobrze. Wiem, ze nie latwo jest zaczynac zwlaszcza gdy niema sie o tym zielonego pojecia (wybacz za dosadnosc)

ale digital jak kazdy ogier jest do osiodlania, za czasem bedzie dobrze.

 

P.S W zadnym wypadku nie chcialem byc chamski, ale zmotywowac cie przyslowiowym kopem w tylek, moj jest czerwony od takich rad ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej krytyki było mi potrzeba. Dzięki wielkie. Generalnie do tej pory nie miałem do czynienia z kolorem, zawsze tylko kartka i ołówek, tak samo ciężka jest przesiadka na tablet i rzeczywiście czas bardzo długi, ze względu na nieznajomość możliwości programu... Uważam że trzeba ćwiczyć, wiem również że już kolejna praca będzie lepsza, następna jeszcze lepsza i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiesz to moze w takim razie, poki co obezjyj sobie jakies filmiki szkoleniowe samego phtososhopa, zeby miec pojecie jakie mozliwosci daje i jak efektywnie wykorzystywac program, wtedy juz ltroche mniej pod gore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym na twoim miejscu więcej kolorem podziałał...

Pomalowałem twój obrazek, żeby unaocznić co mam na myśli, ale broń boże się na mnie nie wzoruj, bo ja też jestem początkujący...

... ale kolorki lubię, nie zawsze logicznie - ale lubię :D

Osobiście wolę dość mocno nasycone...

o5x65d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności