Skocz do zawartości

Przeniesienie praw do logo


bambosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zmajstrowałem ostatnio proste logo. Klientka obawia się że mogę je komuś "odsprzedać".

Chcę jej zaproponować umowę o: .... no właśnie o co ?

Przeniesienie praw własnościowych ? majątkowych ?

Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych do logo ?

 

Myślicie że wystarczy coś takiego ?

http://twojeumowy.pl/wzor-umowy/sprzedaz-logo/

 

Może to "noob-skie" pytanie, ale dla mnie sprawa jest prosta - zrobiłem komuś logo więc to jego własność (mnie tam umowa do tego -oczywistego - nie potrzebna).

 

Jak wy takie coś załatwiacie ?

Może ktoś z was ma jakiś wzór, który rozwiąże sprawę ?

W sumie, to nie chce żeby wyszło na to, że chcę aby ktoś umowę napisał za mnie. Wystarczy mi link do jakiegoś odpowiedniego wzoru, w który wstawię odpowiednie dane (nie wiem tylko jaki to ma być wzór) :/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Podpisujecie UMOWĘ O DZIEŁO Z PRZENIESIENIEM AUTORSKICH PRAW MAJĄTKOWYCH. Czyli zamawiający ma prawa majątkowe do znaku graficznego, który zrobiłeś.

 

Rozróżniamy dwa rodzaje praw autorskich:

* osobiste – niezbywalne, których nie można się zrzec, oznaczające w praktyce obowiązek wskazania autora utworu oraz nienaruszalność treści i formy utworu,

* majątkowe – zbywalne, na podstawie pisemnej umowy; oznaczające prawo do posiadania utworu i korzystania z niego.

Edytowane przez adam_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa o dzieło to chyba nie, to na fakturę jest (początki bywają trudne i niejasne ;p).

 

Czyli rozumiem, że dobrą umowę znalazłem ?

W sumie chodzi tylko o to, żeby klientka miała papier, że jej to przekazałem, i że to jej własność (jak pisałem, mi to nie potrzebne) - chyba się boi, że sprzedam jej LOGO komuś innemu ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia jaka jest forma prawna sprzedawcy - osoba fizyczna czy prawna oraz jaka jest forma rozliczenia. Załatwia się to umową o przeniesienie praw. W przypadku produkcji z jednoczesnym przeniesieniem praw (tworzysz i przenosisz prawa), podpisuje się umowę o dzieło.

Twój przykład jest ok, ale nie zawiera detali dot. produkcji logotypu (dzieła). Nie jest konieczne, chyba że chcesz zapłacić mniejszy dochodowy od tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności