Skocz do zawartości

Zestaw za 3000-3500zł


marcinzs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

bardzo proszę o poradę:

 

- Szukam zestawu w cenie do 3.000zł (maksymalnie do 3.500zł)

 

- Zestaw powinien obejmować jednostkę centralną wraz z monitorem oraz mysz i klawiaturę

 

- Komputer będzie użytkowany przez moją żonę. Chciałbym żeby skorzystała z wolnego czasu i spróbowała swoich sił w zakresie tworzenia wizualizacji budynków mieszkaniowych wielorodzinnych (lub wręcz wizualizacji całych osiedli) oraz do projektowania wnętrz. Z racji mojego zawodu, jeśli by się jej to spodobało i efekty pracy byłyby zadowalające mógł bym jej zagwarantować parę zleceń rocznie. Co do konkretnych programów jakich będzie używać ciężko mi na tym etapie powiedzieć, gdyż oboje jesteśmy w tym zakresie laikami (podejrzewam że mówimy tu o Autcadzie, 3dMaxie, SketchUp'ie i VRay'u). Jeżeli żona się sprawdzi w tej pracy kupimy jej coś lepszego, ale dziś chciałbym wydać jak najmniej zapewniając jej jednocześnie w miarę komfortową pracę we wspomnianym powyżej zakresie.

 

- Odnośnie zamiaru podkręcania podzespołów to ciężko mi się wypowiedzieć. Po prostu nie wiem? Powinienem chcieć? Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania i czy laik taki jak ja to ogarnie?

 

- Nie planuję w najbliższym czasie rozbudowy tego komputera (być może po jakimś czasie 0,5-1 rok, ale raczej jeśli żona się sprawdzi i będzie potrzeba to po roku czasu planuję zakup drugiego, już docelowego sprzętu)

 

- Priorytet to wydajność w szczególności przy realizowaniu zadań wcześniej przeze mnie wspomnianych

 

Z góry dziękuje za pomoc icon_biggrin.gif

Edytowane przez marcinzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Moja propozycja za 3320 zł. Wszystko nowe i na pełnej gwarancji.

http://zapodaj.net/2d1a2b19acbc5.jpg.html

 

Można zaoszczędzić 320 zł, na monitorze (minus)-200 zł, karcie graficznej -100 zł, chłodzeniu -20 zł. Mogę podać inne propozycje. Wtedy wyjdzie 3000 zł za całość + monitor + klawiatura. Brak SSD, można dokupić kiedyś, nie jest to niezbędne, za to dałem b.cichy dysk twardy.

 

Zestaw ma potencjał OC. Procesor można spokojnie ustawić stabilnie na 4.2-4.3Ghz (maksimum jest ponad >4.5Ghz, tylko na innym chłodzeniu, w sumie nie warto iść w tak duże OC). Procesor jest 4 modułowy/8 rdzeniowy.

 

Co do programów to proponuje jednak system Windows 7 (nie 8 i 10). Zamiast drogiego tandemu 3dsmax+vray dać żonie tylko Cinema4D (wtyczka VRay też jest dla C4D). Wbudowany fizyczny(physical) renderer w C4D daje b.dobre rezultaty. Program jest poza tym w języku polskim. Przyjazny, stabilny i relatywnie prosty, wcale nietrudny do opanowania. Łatwo przejść od słów do czynów. Z doświadczenia wiem, że kobietom ten program bardzo dobrze "leży w dłoni":). Poza tym nie jest tragicznie drogi kiedy doszłaby konieczność jego zakupu!.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Materalia,

 

poczytałem trochę o twoich propozycjach i procesor wydaje się być faktycznie idealnie dobrany do zastosowań o których pisałem.

 

Płyta główna też ma bardzo dobre opinie.

 

Co do karty graficznej, to zakładam że Twoja propozycja jest w porządku i chyba nie będę próbował zaoszczędzić 100 zł na tym elemencie.

 

Zastanawiam się nad paroma rzeczami jeszcze:

 

pierwotnie myślałem, żeby najpierw kupić dysk ssd 250GB a przy ewentualnych brakach pamięci dopiero dokupić dysk SATA. Słyszałem (być może niesłusznie), że dyski SSD są bardzo ważne w tych rodzajach prac -> ale rozumiem, ze aż takiego wielkiego wpływu na wydajność przy renderingu nie mają i lepiej najpierw SATE a ewentualnie później SSD?

 

Czy nie dorzucić 150zł i kupić od razu 16GB RAMU? Czy nie będzie to miało wyraźnego wpływu na wydajność w renderingu?

 

Na tym chłodzeniu które zaproponowałeś mogę próbować podkręcić ten procesor? Nie dorzucić kilkadziesiat złotych do lepszego chłodzenia, żeby mieć taką opcje w przyszłości?

 

Wszystkie moje propozycje to jak na razie zwiększanie kosztów :) zastanawiam się czy oszczędności nie poszukać na monitorze (opłaca się?). Możesz jeszcze zaproponować jakiś monitor za 500+zł?

 

Dzięki też za info z cinema4D. Na pewno sprawdzę i wezmę pod rozwagę ten program :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinema 4D Visualize R17 8 581,46 pln

Vray for c4d 4 237,10 pln

Jeśli praca z exteriorami to ewidentnie należy zainwestować w pamięć 8gb to jednak jest mało szczególnie jeśli będziesz robić wizualizacje z większa ilością zielska. Na monitorze bym nie szukał oszczędności chyba ze nie zależy ci na oczach małżonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwotnie myślałem, żeby najpierw kupić dysk ssd 250GB a przy ewentualnych brakach pamięci dopiero dokupić dysk SATA. Słyszałem (być może niesłusznie), że dyski SSD są bardzo ważne w tych rodzajach prac -> ale rozumiem, ze aż takiego wielkiego wpływu na wydajność przy renderingu nie mają i lepiej najpierw SATE a ewentualnie później SSD?

 

jeżeli żona pomieści się w 128GB lub 256GB to lepiej brać SSD, bo wzrasta komfort pracy, natomiast wpływ na samą wydajność renderingu jest praktycznie żaden. Ja wybrałbym najpierw HDD, bo się nie pomieszczę, i też taniej.

 

Na tym chłodzeniu które zaproponowałeś mogę próbować podkręcić ten procesor? Nie dorzucić kilkadziesiat złotych do lepszego chłodzenia, żeby mieć taką opcje w przyszłości?

 

To chłodzenie wystarczy do OC 4.2Ghz. Gdybyś chciał lepsze to z 5 heatpipe np: Fortis 3 za 139zł. Ekstremalnie wydajne z tanich chłodzeń to Grandis XE1236 za 169 zł, 6 heatpipe, 2 wentylatory itd., ale bym nie przesadzał, bo to też spore i ciężkie. Równie istotna jest pasta termoprzewodząca, polecam MX-2.

 

Czy nie dorzucić 150zł i kupić od razu 16GB RAMU?

 

RAMu nigdy mało, chociaż to zależy od wielkości projektów. 8GB to absolutne minimum w tej robocie, na początek na pewno wystarczy, a potem można dorzucić.

 

czy oszczędności nie poszukać na monitorze

 

można dać 21'5 cala, 23 cale FHD do 600 zł z matrycą IPS np: LG, Dell, Phillips.

 

Dzięki też za info z cinema4D. Na pewno sprawdzę i wezmę pod rozwagę ten program

 

Polecam Cinema4D. Ostry jak szwajcarski scyzoryk ;). W odróżnieniu od 3dsmax, działa szybciej, stabilniej, nie robi w systemie burdelu he, naprawdę, nie trzeba reinstalować, nie trzeba żadnych serwerów licencyjnych, prawie nie używa żadnych srejestrów, windowsowych modeli dcom itp. Dodawanie pluginów jest równie trywialne co w LW, wystarczy przekopiować w folder plugins itd. itd. :). Proponuje popróbować silnik renderujący w Physical (wykorzystuje także silnik akcelerujący Embree tj. instrukcje AVX/SSE4, podobnie jak Vray3).

 

Praca ze sceną to sama przyjemność...., w odróżnieniu do Maxa hehe, ale nie chcę wywoływać świętej wojny ;) Wybór silników jest nawet już spory; poza Vray to Arnold, Maxwell, Corona... komercyjnych, są też bezpłatne... Mi osobiście wystarcza wbudowany Physical i od tego proponuje zacząć pańskiej żonie, bo się może okazać, że więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności