Skocz do zawartości

Vray błąd przy renderowaniu


bieloon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: robie sobie scenką wcale nie skomplikowaną (ok 20000 poly tekstury przewarznie rysdowane w PS'ie), ichce sobie zrenderować w V-ray'u i w oknie dialogowym podczas renderowania wyskakuje zielone ostrzeżenie że jakiś tam obiekt " turn to overdright or valid colour ..." i jakieś tam cyferki. najlepsze jest to gdy wcześniej renderowałem to samo wszystko było ok. Ale im więcej robie tych renderów tym więcej tych błędów jest tzn. więcej materiałów się kiełbasi. A jak sie zrenderuje z tymi warningami to na obrazie pełno jest jasnych plam jakby dostał sraczki. Nie wiem może to problem wersji V-raya(sciągnąłem darmową wersjię z ich strony) może jest ograniczona czasowo, ale tam nie jest nic takiego napisane. Może moja wersja max'a ma coś w sobie (MAX 5), nie mam pojęcia oco w tym wszystkim chodzi.

 

w ustawieniach render nic nie zmieniałem tylko włączyłym GI. Please help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z czymś przedobrzyłeś, takie komunikaty pojawiają się kiedy w scenie znajdują się "przepalone" fragmenty. Tak jak kolega mówi pozmieniaj na Vmat. Jak sie nie poprawi do daj załącznik, wtedy można coś więcej powiedzieć.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności