Skocz do zawartości

Problem z Hdr !


BigBird

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem ! Mianowicie mam dwie kule jedna fr metal druga fradvence ( szklana z ustawiona caustyka ) i chce na oby dwoch dac mape hdr ale cos sie sypie ! Na metalowej wogule nie widac mapki hdr , widac ja dopiero jak ja przypisze do samego materialu metalu jak ustawie hdr do sky lighta to kula jest czarna, natomiast druga szklana tego nie toleruje i jak jej materialowi przypisze hdr to nie dziala , dopiero dziala jak hdr nadam na eviroment i na sky lighta to dopiero jest ok ! Ale ja chce miec eviroment bialy no i nie wiem jak to zrobic ! Jest jakis prostrzy sposub na mape hdr niz takie chockim klocki ? A nasdtepny problem polega na tym ze chce te obiekty na bialym tle wiec eviroment jest bialy a pod obiektami jest plane z materialem fr mate/schadow no i to co powinno dawac tylko cien odbija sie ruwniez w obiektach jak to zlikwidowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jak juz to napisalem przy fr metal to dziala ale przy fr advence jakos nie chce dzialac i musze sie meczyc Jak to zrobic najprosciej najlepiej chcial bym przypisac hdrke do sky lighta tylko ale tak nie dziala !!

No i jak sie pozbyc odicia fr mate schadow w obiektach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o pozbycie sie odbic frmatte to w properites tego obiektu odznacz "visible in reflection". a jak miec biele tlo hym przy czy w Fr to mozna wyrenderowac obiekt na mette/shadow a potem zapisac do tifa z kanalem alpha i potem w PS czy PSP czy innym poprostu zastąpic tlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz prosciej sie nieda Hdra wystarczy ze wstawisz w localny environment Fr`a a i jesli tlo ma byc biale i skylight tez to musisz wlaczyc "Consider Atmospherics" inaczej wyjdzie tak jakbys ustawil sile skylighta na 2 a w properites plena tylko kidey sie stosuje localne ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności