Skocz do zawartości

problem ze splitem


luisam

Rekomendowane odpowiedzi

robię model telefonu, chcę aby ta część która jest pomiędzy dwoma płaszczyznami przecieła je tworząc przednią i tylną ściankę telefonu, chciałem to zrobić przy pomocy splita ale jak zaznaczam częśc która ma być przecięta, zatwierdzam potem zaznaczam czesc która ma ciąć to mi wywala "no objects were split", nie wiem co jest bo już tak robiłem przy tutorialu myszki z rhino3d.tv

 

tel4of.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wpisz DupEdge zaznacz ta krawedz co na czerwono zaznaczylem, wyekstruduj, potem przesun tak zeby przenikala przzez te obie powierzchnie ktore chcesz uciac, nastepnie zaznacz to ekstrudowane wpisz Trim i odetnij to co nie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczelem model od początku i utknąłem w tym samym punkcie co ostatnio (patrz wyżej), sposób zaproponowany przez kome nie zdał egzaminu, myślałem że może coś mam z programem nie tak ale jeszcze raz zrobiłem mysz z tutoriala gdzie jest identyczny przypadek i wszystko było w porządku, na wszelki wypadek daję link to części tutka gdzie jest wszystko pokazane

http://www.rhino3d.tv/small_tutorials/mouse_092104/mouse%20video%203.html

wiem że już trochę przynudzam ale jeżeli macie jakiś pomysł proszę o podpowiedź

pozdrawiam

 

 

wiem już w czym problem, nie wiem dlaczego ale control point curve które są join'owane ze swoim mirrorem (chyba wiecie o co chodzi ) nie potrafią ciąć powierzchni loft, bardzo to dziwne ale sprawdzałem wielokrotnie

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności