Skocz do zawartości

Plugin do... brył?


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

 

 

Potrzebuje mase modeli brył które by przypominały kamienie zarówno dość banalne jak i rozbudowane ... wymodelować nie problem ... ale potrzebuje ich sporą ilość stąd zrodziło się moje pytanie ... czy istnieje plugin który by zrobił takowe bryły? Albo choć ułatwij ich tworzenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

scatterem mozesz rozrzucic kilkaset jak chcesz, zrob kilka wzorow, a potem w scatterze mozesz poustawiac rozne transformacje zeby sie bardziej roznily miedzy soba. A wielkosc nie ma znaczenia (w tym wypadku, hehe...). Mozesz jeszcze sprobowac uzyc Vue Infinite i stworzyc ekosystem z samymi kamieniami, a potem to przerzucic do maksa, ale to chyba za duzo kombinowania, scatter powinien wystarczyc wydaje mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scatterem mozesz rozrzucic kilkaset jak chcesz, zrob kilka wzorow, a potem w scatterze mozesz poustawiac rozne transformacje zeby sie bardziej roznily miedzy soba. A wielkosc nie ma znaczenia (w tym wypadku, hehe...). [...]

 

 

Znam Scatter i to dobrze ... i mam go na celu urzyć ... tylko, że moje GIGANTYCZNE KAMULCE mają być w pasie asteroidów ... i chce uniknąć podobnych wyglądów ... wiem, że może być inna rotacja, wielkość itd. ale jak kamera będzie przemiszczać się przez pas to z czasem oglądający (animacja) może się zorientować ... a ja tego nie chce ^^

 

[...]Mozesz jeszcze sprobowac uzyc Vue Infinite i stworzyc ekosystem z samymi kamieniami, a potem to przerzucic do maksa, ale to chyba za duzo kombinowania, scatter powinien wystarczyc wydaje mi sie.

 

Ja mówiąc kamień miałem na myśli wygląd modelu ... taki kamulec ... nie ma to jednak być normalny kamień na drodze ... pas asteroidów będzie miał miliadry asteroid ... przynajmniej dam w animację możliwość poczycia tego ... bedzie pas ... i on się bedzie kończył ... reszta to będzie tło ... dużo asteroidów będzie z bliska ... nie mogę sobie pozwolić by oglądający zobaczył, że są to kopie z transformacją ... a modelować tyle kamulców mi się ... nie chce ... ale z drugiej strony jest mi to BARDZO potrzebne ...

 

 

jest jakiś sposób by sobie to ułatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób kilka spher, daj jakieś noisy, pokopiuj je i na kilkunastu użyj optimize na różnych ustawieniach, pokopiuj to i trochę poprzerabiaj, potem zrób torus czy co tam chcesz żeby miało kształt tego pasa asteroid i scatter volume.. trochę pomysłowości..

 

20 minut roboty i tylko dlatego że tak słabo znam scattera :) trochę ciasno ale czy coś się powtarza?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności