Skocz do zawartości

Avi , Mpeg a Flash


rebuzz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy idzie w jakikolwiek sposob dodac do Aniamcjii krociotki filmik mpeg, lub avi ??

 

Jesli tak to prosze o podanie mi \"step by step\" bo w flashu jestem total lam......:D

 

Ps. Sorka jak ten temat juz kiedys byl......szukalem ale na hasla \"mpeg avi i flash\" , albo \"jak dodac film do flasha\" nic mi nie wyszukalo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tego co wiem to flash 5 obsugiwal tylko Quick Time\'a, ale tez jestem lama w tej dziedzinie wiec poczekam na posta jakichs fachowcow :)

Ja sobie radzilem zawsze wrzucajac pojedyncze klatki jako jpg, ale to sie wogule do sieci nie nadaje bo osiaga gigantyczne rozmiary[urwanie glowy].

Pozdrówka [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash MX już bez problemu obsluguje aviki. Wystarczy zaimportowac. Nie wiem czy to zasluga jakiegos kodeka czy standard w MXie, ale ja przy imporcie moge jeszcze ustawiac kompresje, frame rate itp. We flashu mozesz filmik skalowac, obracac itp. Zaimportuj i zobacz jak to wyglada, w razie problemow daj znac.

 

dla przykladu daje linka do moich starych filmikow z webcama:

http://www.leander.neostrada.pl/music/broadcast/

 

Pozdrawiam

 

PS. to samo sie tyczy .mov, .mpeg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzucanie filmu w osobnych klatkach nie jest najlepszym pomyslem. Chyba, ze animacja jest b. krotka lub faktycznie chcesz edytowac poszczegolne klatki. W innym wypadku tracisz skuteczną kompresję.

 

Aha, a co do eksportu z maxa na wektory to polecam \"Plasma\" lub \"Illustrate!\". Plasma jest lepsza, ale nie zawsze dobrze interpretuje zaimportowane do niej pliki. A Illustrate! to plugin i siedzi w maxie, wiec nie ma z tym problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec panowie jak juz pisalem jestem totalnym Lamą w flashu napisze co robie i co mi sie dzieje....:

 

1. File

2. Import

3. wybieram plik AVI

4. Plik ( tylko jedna klatka i to jeszcze nie pierwsza tylko jakas chyba srodkowa z filmiku [film na 4sekundy]) pokazuje mi sie na obszarze roboczym z flasha........gdy naciskam ctrl+enter zeby zobaczyc co sie udalo mi zrobic to nic nie widac oprocz bialego tla......

 

drugi sposob

 

1. File

2. Import

3. wybieram plik MPEG

4.Wyskakuje mi takie cos

\"Flash doesn\'t recognize the file format or\"ricken.mpeg\".

Would you like to try importing via Quick Time ?

I sa dwie opcje \"TAK\" i \"NIE\"

Obojetnie co wybiore wyskakuje mi takie cos

\"One or more files were not imported beacuse there were problems reading them.\"

 

 

I co tu mam zrobic.....??

 

HELP [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebuzz jest takie specjalny renderer do maxa, ktory renderue wlasnie do flasha , i we flashowy sposob. nie wiem skad go wziac. Normalnie instaluje sie on jako plug do maxa razem z programem Plasma.

 

Powienienes sie tym progiem zainteresowac. umozliwia on eksport np. systemu havock na strone www. No i oddaje ten renderer.

Sam modeler ma dosc prymitywny i nieinteresujacy, jednak istnieje mozliwosc zaimportowania mesha z maxa.

 

No zawze pozostaj cie Digimation Illustrate, ktory tez posaiada opcje exportu do flash, jednak nie pamietam jak to sie robi :(

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba caly problem to wersja flasha bo 5 w helpie ma cos takiego:

If you have QuickTime 4 or later installed on your system, you can import a QuickTime movie into Flash in order to modify the movie. However, in order to display the QuickTime movie, you must export it in QuickTime format. You cannot display a QuickTime movie in SWF format. :(

o avikach nawet nie wspomniano. Radze sprobowac z Flashem MX. Render o ktorym wspomina mORPH to Swift 3d, ale z tego co napisales podejrzewam, ze nie o takie cos Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie też podejrzewam, ze korzystasz z flasha 5. Ewentualnie masz flasha MX, ale nie masz nowego DirectX (co najmniej 7).

 

Czy przy imporcie otwiera Ci sie okienko z opcjami? Powinienes tam zobaczyc logo \"Sorenson Spark\" - to domyslny codec instalowany razem z MX\'em.

 

Ewentualnie może film jest skompresowany jakims nowy divixem. Wtedy odpal np. VirtualDuba (darmowy - http://www.virtualdub.org )

i zapisz w jakims standardowym formacie..

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystam z flasha 5...... directx mam powyzej 7 na 100 % .... :D

 

Dzieki poprubuje zainstalowac flasha mx..... moze to cos da :D.....

 

Dzieki wszytkim za pomoc [piwo]

 

Jak bede mial MX a problem znowu sie pojawi to dam znac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA 100% możesz eksportowac z maxa 5 do flasha. Innym ciekawym rozwiązaniem godnym uwagi jest eksport animacjii do formatu programu Macromedia Director nie pamietam jaki dokładnie to format bo jestem teraz na wakacjach :)... Cała zabawa polega na tym ze calą animację na końcu (z pewnymi ograniczeniami) masz nie jako avi mpg ale jako model 3d imożesz go na stronie www obracac ogladac z kazdej strony dodawc interakcje... Myslał ktoś o stworzeniu calej strony w 3d :)... Dodatkowym plusem jest maly rozmiar takiej animacjii lub pliku :)... A mankamentem to ,ze przeglądarka na początku ściąga dodatkowego plugina ze strony macromedii :).. Dobra kończę bo troche się rozpedzilem i zakreciłem :)[killer][killer]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności